Категорії
Освіта за кордоном

Мовні табори для школярів у Фінляндії

Мовні табори в Фінляндії на канікулах

Одним з найбільш привабливих способів провести літні або зимові канікули для дитини є поїздка за кордон в мовний табір. Такий спосіб відпочинку передбачає і час для традиційних дитячих розваг, і екскурсії територією іншої країни, і освіту (як мінімум, підучити мову). У цій статті буде розкрито головні питання стосовно дитячого відпочинку в таборах Фінляндії. Ви дізнаєтесь як потрапити в мовний табір у Фінляндії, що саме буде вивчати ваша дитина та які документи потрібно підготовити. Крім того, будуть розглянуті аспекти вартості, вікові межі, ефективність навчання і вивчення мови.

https://clout.com.ua/

Відправлення дитини в табір

Першим питанням є, власне, початок «співпраці» з мовним табором у Фінляндії. Важливо розуміти, що в таборах такого типу дитина повністю зануриться в фінське мовне середовище. Для того, щоб потрапити в мовну школу Фінляндії (якою і є дитячий табір) достатньо зв’язатися з представниками табору або турфірмою, яка займається турами у Фінляндію. Багато таборів проводить навчання виключно англійською мовою, тому якщо ви прагнете відправити дитину вчити фінську мову і проживати у фінському середовищі, доведеться домовлятися безпосередньо з управлінням мовної школи у Фінляндії. Також варто пам’ятати, що у дитини у фінському таборі не буде ніякої мовної підтримки, не враховуючи зв’язку з батьками.

Сутність та ефективність навчання в таборах

У мовних таборах для школярів у Фінляндії діти можуть поєднувати відпочинок і навчання. Якщо з першим все зрозуміло (тут пропонується стандартний набір, включаючи відпочинок на озері, прогулянки в лісі, поїздки в аквапарк та екскурсії містами країни), то з навчанням варто розібратися детальніше.

https://clout.com.ua/

Як переконують працівники турфірм, вивчення англійської ведеться з носіями мови (учителі з Англії і США). Але в дійсності часто виявляється, що вивченням англійської мови займаються місцеві викладачі за своєрідною системою. Загальна кількість занять коливається від 2 до 5 годин в день (це залежить від віку дітей та інтенсивності мовного табору).

Однак є й інший тип літніх (і зимових) мовних таборів у Фінляндії, який пропонує дітям, крім вивчення фінської мови, й інші напрямки навчання. Так, організовані училищами, школами та коледжами дитячі табори пропонують вивчення музики, образотворчого мистецтва, основ етики і моралі, культурології. Чимало таборів ґрунтується на базі церков та інших релігійних установ. У таких місцях дитині буде додатково викладатися богослов’я. Ефективність тутешнього навчання оцінити досить важко. Для фінських мовних таборів дуже важливу роль відіграє знання мови. Дитина одразу потрапить в необхідну атмосферу. В таких умовах без базових знань фінської чи англійської і навчання буде малоефективним.

Вікові рамки та інші вимоги

Дитячі табори починають приймати учасників від 5 років. Правда, в сегменті 5-7 років такі табори більше орієнтовані на розваги і відпочинок. Діти від 7 років можуть їздити в повноцінні мовні табори Фінляндії. Верхній поріг віку встановлено в рамках 14-15 років. Всі тури, найчастіше, двотижневі.

https://clout.com.ua/

Дитині, яка відправляється в дитячий мовний табір у Фінляндії, треба мати при собі певні документи. Ось їх перелік:

  • закордонний Паспорт, у якому буде відкрита шенгенська віза з необхідним терміном дії. Для дітей, вік яких не дозволяє отримати закордонний паспорт, потрібно оформити проїзний документ дитини.
  • Довіреність, згідно з якою батьки дозволяють дитині виїжджати за межі країни.
  • Страховий поліс.
  • Детальна інформація про дитину, яка включає основні відомості про здоров’я, наявність алергії на що-небудь, особливості режиму харчування та інше.

Крім того, з собою дитині треба буде дати гроші на дрібні витрати. Іноді дозвілля (екскурсії) оплачуються окремо вже на місці, це варто враховувати при плануванні суми.

Вартість навчання в таборах

Середня вартість стандартних двотижневих канікул у Фінляндії становить від 800 до 900 євро. При цьому варто враховувати, що дана ціна – нижній сегмент ринку дитячих таборів. За ці гроші ви отримаєте стандартний набір звичайного табору – навчання, харчування та дозвілля. Екскурсії, швидше за все, потрібно буде сплатити окремо. Також в цю суму не входить оформлення шенгенської візи, страховий поліс і проїзд туди-назад.

https://clout.com.ua/

Чи варто відправляти дитину на канікули у Фінляндію?

Підводячи підсумок, варто відзначити негативні відгуки батьків, що відправляли своїх дітей до російськомовних таборів у Фінляндії. Головні претензії стосуються недостатнього рівня надання освіти (наприклад, англійської мови), низької якості харчування, слабкого контролю з боку відповідальних за це осіб. Також відзначаються випадки появи «дідів», які ставили себе вище новачків, які приїхали в табір. З приводу дозвілля думки батьків розходяться – деякі кажуть, що вільного часу взагалі немає, інші вважають, що діти, навпаки, нудьгують.

Тоді як відгуки про національні фінські мовні табори доволі позитивні: як про дозвілля дітей, так і про навчання та вивчення фінської і англійської мови.

В будь-якому випадку канікули у Фінляндії для дитини – це незабутня пригода, яке в той же час ще може принести користь у вигляді знань іноземної мови. У таких таборах діти спілкуються зі своїми однолітками, культурно проводять час, отримують нові практичні знання. Так що вибір за батьками.