Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Фінляндію

Фінляндія – сучасна європейська країна, яка розташовується глибоко на півночі. Незважаючи на своє розташування, фіни змогли зберегти красу і широкі обрії лісів і озер зі свіжим повітрям. Разом з цим вони змогли створити умови для розвитку високотехнологічних міст з найкращими перспективами розвитку у світі. У Фінляндії будь-який турист може знайти розвагу на свій смак: нескінченне світло літа на “Землі північного сонця” або морозну магію зими із резиденцією Санта-Клауса. Ми вирішили вибрати найбільш захоплюючі факти про цю країну, які допоможуть дізнатися більше про природні багатства та особливості життя в цій країні.

Цікаві факти про Фінляндію

Нижче представлена збірка цікавих фактів про Фінляндію – “Землі тисячі озер”

1. Місце розташування Фінляндії

Географічно Фінляндія є частиною Феноскандії, а не Скандинавії. Так історично склалося, що Скандинавією вважають території Норвегії, Швеції і Данії, – цікавий факт!

2. Традиційна фінська сауна

У Фінляндії навіть неозброєним поглядом видно любов до саун, а походи в парилку є мало не національною традицією. У цій країні налічувалося понад 2 млн. саун на 5 мільйонів жителів, тобто мінімум одна сауна на сім’ю. Саун в країні настільки багато, що, згідно з національною статистикою, їх навіть більше, ніж автомобілів, – цікавий факт!

3. Історична довідка про Фінляндію

Після Першої світової війни незалежність здобули кілька держав, зокрема Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва і Польща.

4. Користь від азарту

Неймовірний факт: у країні монополія на азартні ігри належить єдиній некомерційній компанії, яка передає всі свої доходи на благодійність.

5. Чемпіонати в Фінляндії

Фінляндія вважається найбільш популярним місцем проведення чемпіонатів світу в дуже суперечливих або навіть смішних дисциплінах. Серед них можна назвати такі: чемпіонат по носінню дружин, метання мобільних телефонів, пошуку комарів, болотного футболу, спортивної сауни і навіть гри на уявній гітарі. Наприклад, переможець “Чемпіонату світу з носіння дружин” отримує стільки літрів пива, скільки важить його дружина, – цікавий факт!

6. Унікальний гольф-клуб

Між Швецією і Фінляндією знаходиться унікальний гольф-клуб: гравці грають на території двох країн: половина лунок знаходиться в Швеції, а інша половина – у Фінляндії.

7. Зелені технології

Цікавий факт: національна екологічна політика Фінляндії заслуговує поваги – 9 з 10 пластикових пляшок повертаються на переробку, а показник переробки скляних пляшок досягає майже 100%.

8. Подарунок для туриста

Всім туристам на замітку: паспорти, видані в Великобританії, Швеції та Фінляндії, надають більше можливостей безвізових подорожей, ніж паспорт будь-якої іншої країни, – цікавий факт!

9. Особливий круїз

Через високі ціни на їжу та алкоголь у Швеції, між Стокгольмом і  Гельсінкі  курсує круїзне судно для людей, які хочуть придбати дешеву (за шведським мірками) їжу і випивку.

10. Академічні регалії

Цікавий факт про Фінляндію: кожному, хто отримав ступінь доктора в Фінляндії, вручають циліндр і меч. Цю частина національних академічних регалій вчені носять на формальні зустрічі та урочисті наукові зібрання.

11. Безкоштовна освіта в Фінляндії

У Німеччині, Фінляндії, Норвегії, Австрії, Швеції є можливість безкоштовного навчання для іноземних студентів, що прагнуть на професійному рівні вивчати англійську мову і в майбутньому продовжувати працювати в у цій сфері, – цікавий факт!

12. Право на Інтернет

У 2010 році Фінляндія стала першою країною в світі, яка назвала доступ в мережу Інтернет законним правом людини.

13. Колишнє положення

Цікавий факт: щороку територія Фінляндії збільшується більш, ніж на 7 квадратних кілометрів. За часів останнього льодовикового періоду на Землю тиснув льодовик товщиною близько трьох тисяч метрів і після того як лід зійшов близько 10 тис. років тому, почалося поступове підвищення грунту. Простими словами можна сказати, що Фінляндія піднімається з-під води і займає своє колишнє положення.

14. Готель в Лапландії

Любителі незвичайного відпочинку можуть відвідати Какслауттанен — унікальний сімейний готель у фінській Лапландії на відстані 250 км від Північного полярного кола. Взимку тут можна відвідати будинок Санта-Клауса з дітьми, відправитися на полювання за Північним Сяйвом, а потім заночувати в снігових хатинах. У літній же час пропонуємо відправитися на дійство намивання золота, спостереження за опівнічним Сонцем або кінне сафарі, – цікавий факт!

15. Освіта в Фінляндії

За даними ЮНІСЕФ, фінські діти отримали кращий показник навчальних досягнень в літературі, математиці та природничих науках. Ефективність освіти дивує, але не можна сказати, що діти в захваті від навчання:  тільки 8% дітей говорять, що їм “дуже подобається навчатися в школі”, а це один з найгірших показників у світі.

16. Санта Клаус

Цікавий факт про Фінляндію: Санта-Клаус (відомий у Фінляндії, як Йоулупуккі або ” Різдвяний козел”) офіційно мешкає в будинку, побудованому біля Полярного кола, недалеко від міста Рованіємі в північній провінції Лапландія. На адресу поштового відділення Санта-Клауса щороку надходить понад 700 тис. листів від дітей з 198 країн світу.

17. Рекордний штраф для автомобіліста

У Фінляндії сума дорожнього штрафу залежить від двох чинників: тяжкості злочину та доходів водія. Найбільший штраф був виписаний в 2003 році в Гельсінкі чоловікові на ім’я Юссі Салоноя. Відомий у Фінляндії мільйонер їхав в місті зі швидкістю 80 км/год під знак 40 км/год. За таке порушення йому виписали штраф у 170 тис. євро, – цікавий факт!

18. Земля опівнічного сонця

Завдяки своєму розташуванню та природних ресурсів Фінляндію часто називають “Землею тисячі озер і опівнічного сонця”. В межах території Фінляндії є понад 180 тис. озер, а в червні та липні на півночі країни Сонце світить весь день і всю ніч, не опускаючись нижче горизонту.

19. Полярна ніч в Фінляндії

Цікавий факт: у середині зими на півночі Фінляндії настає Kaamos або Полярна ніч. Kaamos – час дивовижних природних явищ: небо на півночі забарвлюється в синій колір, а на півдні стає червоним. Кожен день в дві години на 15 хвилин настає так звана “синя мить”, коли небо і сніг здаються синіми. Це унікальне природне явище природи трапляється тільки за полярним колом.

20. Гроші Фінляндії

Монети номіналом один і два центи не використовуються у Фінляндії. У країні використовують правила округлення, при якому грошові виплати округляються до найближчих 5 центів. Такі монети бути вилучені з обороту і їх не приймають в магазинах, але якщо Вам дуже пощастить їх ще можна купити в місцевих сувенірних або антикварних крамницях, – цікавий факт!

21. Жителі

Фінляндія – це країна Європейського Союзу з найменшим показником густоти населення: лише 16 осіб на 1 км.

22. Олімпійські досягнення

Цікавий факт про Фінляндію: фінські спортсмени завоювали найбільшу кількість медалей на Літніх Олімпійських іграх на душу населення серед всіх країн світу! Станом на 2012 рік ця країна завоювала в цілому 302 медалі (101 з яких – золоті). Якщо говорити про успіхи на Зимових Олімпійських іграх, то по числу олімпійських медалей Фінляндія поступається лише Норвегії – 28,8 медалей на мільйон жителів.

23. Мовні особливості

Фінська мова не належить до індоєвропейської сім’ї мов, а разом з естонською та угорською мовами, належить до уральської мовної сім’ї.

24. Любов до кави

Фіни – це найбільші споживачі кави в світі: кожен житель цієї країни щороку вживає більше 12 кг ароматного напою, а це в  два рази більше, ніж італійці, в три рази більше, ніж американці, і в чотири рази більше, ніж британці, – цікавий факт!

25. Особливості шкільної освіти

На “Землі північного сонця” діти йдуть в школу тільки в 7 років, а обов’язкова оцінка знань школярів починається тільки з 8-го класу.

Один коментар до “Цікаві факти про Фінляндію”

Великое княжество Финляндское стало первым государством в Европе, которое в 1906 году дало право женщинам занять пост в парламенте.

Обговорення закрито.