Категорії
journal

Для чого нам гроші – 5 головних причин

1. Підтвердження власної цінності.

Гроші дають відчуття власної важливості — комусь може здаватися, якщо ти зумів заробити багато, то стаєш кращим за тих, хто не зміг цього зробити. За цим почуттям часто стоїть бажання заповнити внутрішню порожнечу, додати собі ваги у власних очах. Воно може виражатися у наступному: «Якщо у мене є гроші, значить я чогось вартий!». Але, на жаль, буває і так, що надлишок грошей щастя не додає.

2. Безпека і контроль.

Нас турбують думки про освіту дітей, про забезпечену старість батьків, про власне здоров’я і багатьом із нас тільки гроші здатні дати спокій і впевненість у майбутньому. Гроші дають не тільки базову безпеку, але і відчуття контролю над ситуацією: з їх допомогою можна «вирішити проблеми», «домовитися» і навіть «обійти на повороті», відчувати себе «на висоті» серед менш забезпечених.

3. Потреба в любові і визнанні.

Витрачаючи великі суми на подарунки іншим людям або на благодійність, але забуваючи при цьому про свої потреби, ми намагаємося продемонструвати іншим, які ми хороші. Бажання отримати любов інших, заплативши за неї, прийшло до нас з минулого, коли наречений був зобов’язаний дати за наречену викуп. Але платити можна і за визнання – наприклад, людина мріє про гроші, щоб витратити їх на наукові експерименти, на відкриття музею, написання великої картини чи книги: так він хоче залишитися в пам’яті людей, боїться померти невідомим.

4. Прагнення до свободи та незалежності.

Дуже часто, кажучи про великі гроші, ми вважаємо, що з їх допомогою отримаємо повну свободу. Але що ми будемо з нею робити і в чому вона виражається? Прагнення втекти на безлюдний острів може говорити не тільки про потребу побути одному і поїсти тропічних фруктів, але і про небажання брати на себе відповідальність за інших, про страх контакту, про відсутність розвитку. Коли людина каже: «Хочу подивитися світ», вона дійсно може мріяти про подорожі, а може і просто хотіти втекти від свого життя.

5. Жага влади.

Великі гроші дають великі можливості – коли вони є, можна управляти багатьма речами і людьми. Навіть часом. У багатьох є ірраціональна фантазія: час можна обміняти на гроші, а потім – назад. У цьому випадку ми працюємо світу білого не бачачи – для того, щоб потім розслабитися і зажити як слід. Але коли гроші зароблені, час вже пройшов, і бажання можуть кудись зникати…