Категорії
Освіта за кордоном

Вступ і навчання у вузах Нідерландів, університети Голландії

Вища освіта в Нідерландах

 • Університети в Нідерландах
 • Переваги навчання в Нідерландах
 • Складності навчання в Нідерландах
 • Як стати студентом голландського університету
 • Скільки коштує навчання в Голландії
 • Безкоштовне навчання в Нідерландах

Можливість отримати освіту в Нідерландах стає все більш привабливою для українців. У цій країні навчаються студенти з 60 іноземних держав, більше 80% з них європейці. Голландія є першою в світі не англомовною країною, вузи якої відкрили програми навчання англійською.

 • Одним з найбільш престижних є Університет Гронінгена в Нідерландах. Заснований 1614 року, він входить в групу Коїмбра (об’єднання провідних університетів Європи). Із цього славетного вузу вийшло понад 150 000 студентів.

Університети в Нідерландах

Тип вишу Опис Примітка Термін навчання
BA/ BSc MA/MSc PhD
Прикладн. мистецтв Орієнтовані на вузько-спрямовану підготовку. Випускають вже готових фахівців в обраній галузі. 14 подібних закладів, які спеціаліз. на практичних і прикладних науках. Вступ з 18 років. 4 1-2 немає
Науково-дослідні Спеціаліз. на класичному навчанні в академічній та професійній сфері. Таких універс. 14, з них 9 класичних, 1 відкритий і 1 аграрний. Вступ з 18 років. 3 1-2 4
Міжнародн. освіти Навчання проходить за програмами, спеціально розробленим для студентів-іноземців. 15 таких інститутів пропонують понад 600 навчальних програм. немає 1-2 4

За рівня англійської мови IELTS 6.0/TOEFL IBT 80 студент може вступити на 1й курс. За знання англійської з результатами IELTS 5.0/TOEFL IBT 75 (середній) краще підібрати підготовчу програму на 2 семестри. Після її закінчення можна успішно перейти відразу на перший курс.

Тривалість академічного року в університетах: вересень-червень. У деяких вузах є курси з періодом навчання лютий-грудень. Учбовий тиждень включає в себе 40 навчальних годин. https://clout.com.ua/

Переваги навчання в Нідерландах

 1. Престижність диплома. Освіта, отримана в Нідерландах, високо цінується по всьому світу. Диплом про закінчення вузу в Нідерландах дає можливість збудувати блискучу кар’єру в найбільших міжнародних корпораціях.
  Особливо потрібні випускники, які отримали знання в медицині, сільськогосподарських науках, менеджменті і бізнесі, цивільному інжинірингу, архітектурі та мистецтві.
 2. Сучасний підхід до навчання. Нідерландці орієнтовані на пошуки новаторських і командних рішень у навчанні. Університети Нідерландів мають високотехнологічну базу, яка дозволяє робити найбільш передові дослідження і створює кращі умови для отримання знань.
  Один із знаменитих передових підходів в освіті є система Problem-Based Learning. Завдяки цьому новаторському методу студенти закінчують вузи успішними і креативними фахівцями.
 3. Інтернаціональність. Вузи в Нідерландах не мають квот на іноземців, тому кількість студентів з інших країн може досягати більше половини всіх учнів. Міжнародна атмосфера допомагає освоювати навички спілкування з іншими культурами і успішно працювати в майбутньому на міжнародні компанії.
  В Нідерландах сприятливий податковий клімат. Завдяки цьому багато іноземних корпорацій відкривають тут численні філії. Це дає відмінну можливість стажування студентам і допомагає набувати вигідні ділові зв’язки.
 4. Гнучкість у навчанні. У студента університету в Нідерландах є можливість переходу на різні рівні, що особливо важливо для іноземців. Якщо в перші роки навчання йде важко, можна знову пройти програму, перейшовши на інший рівень. https://clout.com.ua/

Складності навчання в Нідерландах

У вузах діє жорсткий відбір студентів. Тут немає вступних іспитів, але є мовний письмовий тест. Для його успішного проходження необхідно знати англійську на рівні Intermediate. Є вимоги і до базових знань при вступі на факультети: менеджменту, маркетингу, економіки та фінансів. Щоб стати студентом цих курсів, потрібно надати успішні результати проходження тесту Graduate Management Admission Test (GMAT).

Як стати студентом університету в Нідерландах

Крок 1. Вибрати програму. Заздалегідь ознайомтеся з описом вузів Нідерландів і каталогами програм навчання. Ця інформація з’являється вже на початку літа на сайтах університетів (для пошуку можна скористатися сайтом NUFFIC). Рейтинг університетів Нідерландів представлено на сайті Die Zeit.

Крок 2. Збір документів. Перелік необхідних для вступу документів залежить від обраної програми навчання. Стандартні необхідні документи:

 1. Сертифікат IELTS чи TOEFL.
 2. Закордонний паспорт (копія першої сторінки).
 3. Атестат отриманої середньої освіти, або довідка, видана у школі, де вказана дата отримання атестата з випискою всіх підсумкових оцінок (в останнє півріччя).
 4. Резюме.
 5. Мотиваційний лист.
 6. Два рекомендаційних листи (для магістратури).
 7. Диплом бакалавра, або довідка з вузу, де вказується дата отримання диплома і додається виписка підсумкових оцінок (для магістратури). https://clout.com.ua/

Що саме потрібно писати в рекомендаційних та мотиваційних листах, залежить від пропонованих умов внз Нідерландів. Одні вимагають викладати строго по пунктах, інші приймають листи у вільній формі. Дипломи та атестати необхідно надати у перекладі на англійську мову і запевнити їх у нотаріуса (у нотаріуса треба запевнити і копії оригіналів цих документів).

 • Результати тесту TOEFL дійсні 2 роки. Реєструватися на проходження цього тесту можна через сайт ETS (але враховуйте, що вільні місця можуть з’явитися там протягом 2 місяців). Результати тестування публікують через 3 тижні, а сертифікати приходять поштою через пару місяців.

ВНЗ можуть запросити додаткові документи, необхідні для конкретно обраної програми навчання.

Крок 3. Подача документів. Деякі університети приймають документи в електронному вигляді на сайті університету, а інші вимагають відправлення документів поштою (в цьому випадку краще всього використовувати експрес-пошту TNT або DHL).

 • Ніколи не надсилайте оригінали документів у навчальний заклад! Це не потрібно, а університет не повертає отримані документи.

Крок 4. Підтвердження про зарахування. Рішення про те, чи станете ви студентом університету в Нідерландах, доведеться чекати 4-8 тижнів. Цей статус буде відображено в профайлі електронної системи. Підтвердження також буде вислано і на вашу електронну пошту.

Скільки коштує навчання в Нідерландах

Зазвичай на сайтах університетах Нідерландів вказується два варіанти цін: для жителів Євросоюзу та інших країн. Орієнтовні мінімальні ціни для громадян країн Євросоюзу: https://clout.com.ua/

 • Бакалаврат: 6300-7500 євро в рік.
 • Магістратура: 7000-10000 євро за рік.

При вступі в інститути Нідерландів студенти зобов’язані відразу сплатити вартість річного навчання. Надалі можна за домовленістю сплачувати плату за кожен семестр. У Нідерландах вартість навчання набагато нижча, ніж в інших розвинених країнах для іноземних студентів, що дає додатковий плюс.

 • Проживання в Нідерландах також радує ціновою політикою. За даними офіційних інстанцій мінімальна сума для проживання студента у Нідерландах становить близько 800-850 євро на місяць (у неї включені витрати на харчування, проживання і страховку).

Безкоштовне навчання в Нідерландах

Багато університетів пропонують стипендію, яка здатна повністю або частково покрити вартість навчання в бакалавраті чи магістратурі. ВНЗ Нідерландів пропонують спеціальні гранти іноземним студентам, які набрали високі оцінки з тестування або перемогли в бізнес-конкурсах за умови:

 • Вік не більше 35 років.
 • Мають вищу освіту інших вузів.
 • Зобов’язалися займатися науковими роботами.

Один з поширених грантів в університетах Нідерландів – стипендія DELTA. Вона повністю покриває витрати на навчання (4-5 років), переліт та проживання у країні, які включають дрібні побутові витрати. Щоб отримати право на стипендію, необхідно подати заяву в міжнародне відділення вузу. При розгляді враховуються всі нюанси навчання і життя конкретного студента.

Стипендію можна отримати і за допомогою організації Nuffic Neso, що представляє діючі програми закордонної освіти.