Категорії
Освіта за кордоном

Курси польської мови в Польщі, вивчення польської при посольстві

Мовні курси в Польщі

Мовні курси в Польщі – оптимальний варіант для якісного і ефективного вивчення польської мови. Є багато варіантів вивчення польскої в мовних школах у рідному місті чи займатися онлайн, однак лише повне занурення в мовне середовище дає максимальний результат. На території Польщі багато перевірених програм вивчення польської мови, найчастіше подібні курси організовують при університетах.
Основні мовні школи і курси сконцентровані у Варшаві, Кракові, Сопоті, Лодьзе, Познані, Любліні та Катовіце. Якщо говорити про приватні мовні групи, то у кожному великому місті є можливість вивчення польської мови. Проте курси при університетах або у відомих мовних школах забезпечать високий рівень викладання мови, а також навчання за прогресивними програмами.
Середня та вища освіта за кордоном

Переваги вивчення польської мови в Польщі

 • Повне занурення в мовне середовище і спілкування з носіями мови. Курси польської мови в Польщі – це швидкий і ефективний спосіб для швидкого освоєння широкого словникового запасу. Приїжджаючи в іншу країну, ви займаєтеся не тільки з викладачем, а і в повсякденному житті спілкуєтеся з носіями мови, що суттєво підвищує рівень знань.
 • Високий рівень викладання. У Польщі вашими вчителями будуть викладачі університетів, фахівці в галузі філології, які роками розробляли теорії навчання мови і мають великий досвід в ефективному навчанні іноземців.
 • Можливість отримання посвідки на проживання під час проходження мовних курсів. Вивчення польської мови в Польщі протягом тривалого періоду є підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання. Тому якщо ви плануєте змінити місце проживання, зайнятися бізнесом або навчанням у Польщі – це перший крок для можливості жити і працювати в іншій країні.
  Об’єднуючи всі вищезгадані факти, можна зробити висновок про те, що мовні курси, що проводяться в Польщі, мають куди більшу ефективність у порівнянні з курсами в інших країнах. Середня та вища освіта за кордоном

Види мовних курсів в Польщі

 • за рівнем володіння мовою: початковий, базовий, просунутий;
 • за тривалістю: короткострокові, місячні курси, річні програми навчання;
 • вік учнів: для дітей, для студентів, для дорослих;
 • за сезонністю: літні, зимові, цілорічні курси;
 • за розміром груп: заняття в класі або індивідуальні.

Групові мовні курси з вивчення польської мови

 • Короткострокові інтенсивні групи польської мови. За 4 тижні навчання студенти освоюють один мовний рівень. Навчання проводиться в групах до 10 осіб. В мовну практику включені письмові завдання, усні практики, аудіювання. Для початківців викладання ведеться англійською мовою. По закінченні курсу студенти складають іспит і отримують сертифікат із зазначенням мовного рівня.
 • Семестровий курс підійде для тих, хто не має можливості виділити час на інтенсивне вивчення мови. Заняття проводяться 2 рази на тиждень по 3 години, також можливі курси вихідного дня. Такий формат буде зручним для працюючих студентів.
 • Річний курс польської мови дає право на видачу національної візи і подальше отримання посвідки на проживання в Польщі. Вивчення мови за такий тривалий період забезпечує повне занурення в мовне середовище, адаптацію в суспільстві та перспективи ділового розвитку в Польщі. Середня та вища освіта за кордоном

Вивчення польської мови для дітей

Зручний і практичний варіант вивчення польської мови для дітей – це літні мовні табори. Тут дитина повністю занурюється в середовище носіїв мови, вивчає його в неформальній обстановці. До табору приїжджають діти зі всього світу, під час спільних ігор, конкурсів, занять і екскурсій діти прекрасно освоюють нову мову, відпочивають і розвиваються. Викладачі можуть у невимушеній формі зацікавити учнів і забезпечити їм максимально гармонійне засвоєння мовних навичок.

Ще один варіант для дитячої освіти в Польщі – сезонні курси, інтенсивність яких варіюється від 2 до 12 тижнів. Найбільшою популярністю користуються курси під час Новорічних канікул, а також більш тривалі літні програми. Багато мовних шкіл з навчанням пропонують варіанти розміщення дітей в польських сім’ях, що також сприяє закріпленню мовних навичок і чудово розширює словниковий запас. Середня та вища освіта за кордоном

Програми польської мови для абітурієнтів та студентів

При польських університетах організовані спеціальні програми для абітурієнтів, які планують або продовжують своє навчання в Польщі, але потребують підвищення мовного рівня. Сертифікат про закінчення курсів при університеті або успішно зданий підсумковий тест найчастіше є підставою для зарахування у Вищий навчальний заклад. Це гарантія, що студент буде зосереджений саме на навчанні, а не перекладі незрозумілої інформації.

Вивчення польської мови на базі університету відмінно підійде людям, які планують влаштуватися на роботу в Польщі або потребують вивчення профільного лексичного словника і розширення мовних знань в окремо взятій науковій або професійній області.

Міністерство науки та вищої освіти частково фінансує літні курси вивчення польської мови і культури на базі вузів, а також виділяє стипендії для іноземців. Літні курси – прекрасний спосіб не просто вивчити польську мову, але й поринути в польську культуру, знайомлячись з творами мистецтва й архітектури. В процесі навчання студенти відвідують екскурсії, лекції, зустрічі з діячами мистецтва.

Скільки коштують заняття в польських мовних школах?

Вартість вивчення польської в Польщі може варіюватися від умов, які пропонують мовні школи. Деякі курси включають у вартість не тільки навчання, але і проживання. В середньому ціна за тиждень навчання у мовній школі або університеті варіюється від 100 до 250 євро. Місяць навчання коштуватиме від 300 євро, а за півроку навчання в середньому доведеться віддати від 600 до 1000 євро. Якщо ви плануєте довгострокове вивчення польської мови терміном на рік, то це обійдеться в суму від 800 до 2000 євро, у залежності від курсів, які підійдуть вам.

Необхідні документи для мовних курсів в Польщі

Для вивчення польської мови в Польщі потрібен стандартний набір документів: шенгенська віза, паспорт, для дітей, дозвіл від батьків на виїзд за кордон. У будь-якому випадку, при записі на курси вам нададуть перелік необхідних документів, однак найчастіше він обмежується перерахованим вище пакетом.

Відгуки про мовні курси у Польщі

Катерина, 22 роки
«Я провела цілий місяць на курсах у Варшаві. Дуже продуманий навчальний процес! Поляки дуже гостинно прийняли нас, я не тільки добре підтягла польську мову, але й познайомилася з традиціями цієї країни. Наступним літом планую продовжити навчання».

Анатолій, 30 років
«Інтенсивний курс навчання мене приємно здивував. Не міг подумати, що за тиждень можна так просунутися в знанні мови. Компетентні викладачі уважно ставилися до кожного учня, теми занять були корисними та цікавими. Раджу навчання в Кракові!»

Олександра, 27 років
«Я жила в дуже гостинній сім’ї, що суттєво допомогло у вивченні і розумінні мови. Заняття в школі були різноманітними, ми займалися не тільки в аудиторіях, але й відвідували екскурсії. Все це проходило польською. Якщо ви хочете не просто вивчити, а й відчути мову, то раджу саме варіант проживання в польській родині».

Ігор, 20 років
«Моя школа знаходилася в центрі Кракова. Викладачі та адміністратори були раді допомогти в будь-якій ситуації. Сподобалося, що постійно змінювалися не тільки теми занять, але й місця їх проведення. Це навчання стало по-справжньому цікавим дозвіллям».