Категорії
Освіта за кордоном

Університети та інститути Італії: вступ до внз, особливості навчання

Вища освіта в Італії

Університети Італії — це прекрасна можливість отримати якісну європейську освіту за порівняно невеликі гроші. Саме в цій країні все просякнуте духом найвидатніших творців: Данте, Леонардо да Вінчі, Бруно і багатьох інших геніїв, які притягують студентів, як магніт. Навчання в Італії набагато дешевше середньої вартості по Європі, тому є чудовим варіантом для здобування освіти.

Італія — це країна з унікальною і багатою культурою, її традиції йдуть корінням глибоко в епоху Відродження. На території країни діє 47 державних університетів, за вступ в які щорічно готові бороться тисячі студентів з усього світу. Вищі італійські навчальні заклади бувають декількох типів: університети, академії, консерваторії та інститути, а освіта ділиться на три типи:

https://clout.com.ua/
Падуанський університет
 • Перший – бакалаврат. Навчання протягом трьох років;
 • Другий – це різноманітні програми з отримання конкретної спеціальності та магістратура першого ступеня.
 • Третій – можливість отримання магістратури другого ступеня і статус доктора наук.

Навчальний рік у вузах Італії стартує в жовтні або листопаді, а закінчується в червні. По ходу навчання студенти проходять через 4 сесії, під час яких припиняються всі заняття.

Які є університети в Італії?

Найвідомішим італійським університетом є Болонський університет. Він належить до числа найстаріших вузів не тільки в даній Італії, але і у всьому світі. Спочатку місце було створено для вивчення римського права, але сьогодні Болонський університет в Італії розрісся на 23 факультети і масу додаткових кампусів, розкиданих по всій країні. Він є одним з найпопулярніших вузів, навчання в ньому по вартості коливається від 600 до 1 000 євро в рік.

Якщо у Болонському університеті воліють давати студентам знання з гуманітарних наук, то Університет Барі (Італія) радує іншим — технічною специфікою. Саме туди їдуть молоді люди за технічними навичками і вміннями працювати зі складною технікою.

Чималим попитом користуються і медичні університети Італії. До них можна віднести університет Мілану, де є медичний факультет, університет Риму, який став за останні століття найбільшим освітніс закладом в країні. Римский університет заслуговує окремого опису, так як пропонує своїм студентам майже три сотні програм бакалаврату і стільки ж професійних програм магістратури. У ньому навчається понад 160 тисяч осіб, та викладають кращі професори Італії.

https://clout.com.ua/
Болонський університет

Вибираючи внз, важливо враховувати свою ступінь володіння мовою, так як у багатьох установах для вступу слід пройти не тільки через співбесіду, але і через здачу теста. У цьому випадку простого розуміння буде недостатньо. Пам’ятайте, що майже всі інститути Італії — це музеї, в яких шанують багатовікові традиції і поважають знання історії держави.

Переваги навчання в Італії

Переваги італійського навчання очевидні:

 1. Вища освіта там є синонімом духовного і культурного розвитку.
 2. Навчатися можна відразу на двох мовах: англійській та італійській.
 3.  У кращих університетах Італії робиться наголос на академічне навчання, тобто виключається таке поняття, як сесія. Студенти складають підсумкові іспити з курсів у зручний їм час.
 4. Італія вже давно завоювала повагу світової спільноти у сфері моди. Саме тому навчатися дизайну в даній країні — краще рішення.
 5. З економічної точки зору державні університети Італії дають фору багатьом європейським вузам. Навчання в них є вигідним, так як вимагає від студента в рік від 600 до максимум 4000 євро.
 6. Іноземцям, які здобули вищу освіту в Італії, офіційно дозволено залишатися в країні цілий рік після закінчення університету. https://clout.com.ua/

Продовжуючи тему переваг державних університетів Італії, варто сказати, що студентам надається можливість самостійно складати індивідуальний навчальний план, а разом з ним і вибирати іспити. Вони, як і в Україні, бувають двох типів: письмові та усні, але основна їх відмінність в повній відсутності білетів. Такий підхід не спрощує складання сесії, а навпаки, робить її схожою на смугу перешкод, так як студентам доводиться вивчати масу додаткової літератури по кожному предмету. Можливо, саме тому до кінцевої мети (диплома) доходять лише три людини з десяти.

Як вступити?

Вступити в італійський вуз може кожен, звичайно якщо абітурієнт задовольняє умовам допуску. Університети Італіі для іноземців максимально відкриті: студенту з іншої країни достатньо просто подати документи на вступ заздалегідь, щоб в разі непорозумінь встигнути вирішити всі проблеми, здавати при цьому якісь вступні іспити не доведеться. Заявки на вступ слід подавати у візових центрах своєї країни. Вони повинні містити атестат про середню освіту, сертифікат, що підтверджує знання італійської мови.

Для отримання студентської візи доведеться зібрати ряд документів:

 • закордонний паспорт, дійсний тільки на час навчання, але і на три місяці довше;
 • заповнену анкету;
 • офіційне запрошення від університету;
 • фотографії певного формату;
 • довідки про власні доходи або доходи батьків (до 18 років). Мова йде про документи зі школи, університету або з місця роботи, а також про папери, що підтверджують право власності на яку-небудь нерухомість або довічні джерела доходу. Хорошим доказом платоспроможності стануть декларації про доходи.
 • виписку з банківського рахунку, що підтверджує наявність необхідних фінансових коштів на кожен окремо взятий місяць навчання. В Італії нижній поріг — 413 євро.
 • квиток в один кінець (або ж бронювання на нього);
 • страховий медичний поліс міжнародного зразка;
 • папери, що підтверджують наявність житла в Італії.

Вступ у внз Італії — це унікальна можливість не тільки отримати вищу освіту, але й познайомитись з історією однієї з найкрасивіших європейських країн!