Категорії
Освіта за кордоном

Вивчення німецької мови в Німеччині: мовні курси і школи

Мовні курси в Німеччині

Вивчення німецької мови в Німеччині – найбільш ефективний спосіб оволодіти мовою. Вирушаючи на навчання в іншу країну, студент занурюється у мовне середовище, де відточує навички побутової та літературної мови. В Німеччині практично в кожному місті є мовна школа, а то й не одна. Це навіть не окремі установи, а розгалужені освітні мережі з безліччю філій по всьому світу.

Середня та вища освіта за кордоном

Типи курсів німецької мови

План вивчення мови на курсах будується виходячи з системи Загальноєвропейської компетенції володіння іноземною мовою. Система виділяє 6 рівнів володіння мовою: А1, А2, В1, В2, С1 і С2. При вступі абітурієнт виконує кваліфікаційний тест, що визначає вихідний рівень. За результатом тесту його зараховують до групи відповідного рівня. Заплановане завершення рівня – 8-12 тижнів. На вивчення всіх рівнів від А1 до С2 відводиться рік. Мінімальний термін навчання – 1 тиждень.

На стандартних курсах використовуються методи роботи в невеликій групі – від 5 до 15 учнів.

Багато мовних шкіл Німеччини надають можливість проходити інтенсивні та спеціалізовані курси в яких застосовується змішане навчання: групова робота та індивідуальні заняття.

Надається також можливість проходити навчання в індивідуальному режимі, аж до поселення в будинку викладача.

Особливе місце займають інтеграційні курси в Німеччині. Такі курси призначені для власників посвідки на проживання або тих, хто має намір працювати в цій країні.

Окрему групу курсів склає підготовка до іспитів різних типів: вступних в німецькі ВНЗ, отримання європейських мовних сертифікатів (telc) і т. д. Зазвичай тривалість підготовки становить 4-6 тижнів.

Є різні дитячі, молодіжні програми, що поєднують навчання мови та дозвілля. Прикладом можуть служити літні курси в Німеччині, вечірні курси і т. д.

Середня та вища освіта за кордоном

Де краще вчити мову?

Серед німецьких мовних шкіл найбільш цікавими будуть наступні:

  • Carl Duisberg Centren;
  • DID Deutsch Institut;
  • Goеthe-Institut;
  • F+U INTERNATIONAL ACADEMY;
  • Zum Ehrstein;
  • German Language School;
  • Humboldt institute і безліч інших.

Carl Duisberg Centren має чотири навчальних центри, розташованих в різних частинах Німеччини, у яких цілий рік ведуться заняття. У Берліні, Кельні, Мюнхені і Радольфцеллі щорічно тисячі слухачів курсів підвищують свої навички володіння німецькою мовою. Власником мовних шкіл Carl Duisberg Centren є некомерційна організація.

Німецький інститут DID Deutsch Institut є приватним підприємством і при цьому – найбільшим у Німеччині мовним навчальним закладом. Він відомий своєю якістю навчання, організації навчального процесу, участю в провідних мовних організаціях (EAQUALS, FIYTO, FaDaF, ALTO та інших). Абревіатура «DID» у назві установи розшифровується як «Deutsch in Deutschland» – «Німецьку мову в Німеччині».

Середня та вища освіта за кордоном
Галерея DID Deutsch Institut

Державну форму володіння має і не менш знаменитий Goеthe-Institut. Коли говорять про курси німецької при посольстві Німеччини, мають на увазі навчання на базі Goеthe-Institut. Національ

ні мовні освітні програми реалізовуються саме через Гете інститут. Філії та навчальні класи інституту є в більшості країн світу. Але, звичайно, найефективніше вивчення мови проходить в Німеччині.

Ефективність методу занурення

Вражаючі результати вивчення німецької мови в Німеччині обумовлені дією ефекту занурення в мовне середовище. Це такий спосіб, яким ми в ранньому дитинстві освоюємо рідну мову. В таких умовах, коли студент переступає поріг, виходячи з навчального кабінету, навчання не припиняється, а навпаки переходить у фазу практичного застосування набутих знань.

Вартість навчання

Безкоштовні курси німецької в Німеччині є при ВУЗах. Але щоб вступити у ВУЗ, необхідно мати мінімальні знання мови. Вартість мовних курсів у Німеччині розраховується по тижнях. Чим більш тривалий термін навчання бронюється, тим менше вартість тижня занять. Вартість одного тижня навчання коливається у розмірі від 100 до 400 євро залежно від школи, вибраного курсу та місцезнаходження навчального центру.

Середня та вища освіта за кордоном

Наприклад, у Carl Duisberg Centren, бронюючи 8-тижневі мовні курси в Німеччині, необхідно сплатити 1770 євро. Додайте до цієї суми ще близько 1500 євро – вартість проживання в сім’ї.

У DID Deutsch Institut перший тиждень курсів німецької мови у Німеччині обійдеться в 200 євро, кожний наступний до 8-го тижня включно додає по 180 євро, а починаючи з 9-го тижня тільки по 115 євро. У літній період діє націнка в розмірі 35 євро в тиждень. Також додатково оплачуються витрати на навчальні матеріали, культурну програму, страхування. Вартість вивчення німецької мови протягом 8 тижнів без урахування додаткових платежів складе 1460 євро. Плюс проживання в сім’ї з надання сніданку – ще близько 1500 євро.

В Гете інституті за той же термін навчання доведеться викласти 2140 євро. А за проживання – від 1000 євро.

Іспити, які передбачають видачу будь-яких сертифікатів, оплачуються окремо. Вартість іспитів зазвичай коштує від 100 до 200 євро.

Тривалість курсів у Німеччині

Система компетенцій володіння іноземними мовами дозволяє приділяти стільки часу, скільки буде потрібно на освоєння чергового рівня. У більшості мовних шкіл на освоєння рівня відводять 8 — 12 тижнів з таким розрахунком, що почавши вивчення з нуля за рік можна досягти рівня С2. Якщо є бажання і можливості, то можна бронювати навчання тривалістю від 1 тижня і без обмеження по максимальній тривалості.

Особливість літніх курсів – їх тривалість зазвичай не перевищує 4 тижнів.

Середня та вища освіта за кордоном

Також фіксовану тривалість мають курси підготовки до іспитів, які зазвичай складають 4 або 6 тижнів.

Вікова і кваліфікаційна класифікація мовних курсів

Мовні школи охоплюють не тільки дорослу аудиторію – студентів, випускників вузів, бізнесменів і фахівців різних галузей – але й більш юну категорію учнів. Як правило, програми мовних центрів допускають навчання дітей у віці від 8 до 17 років. Це і річні курси з щотижневим набором груп, і літні мовні курси, і літні табори з вивченням мови, і вивчення німецької за загальноосвітньою програмою.

Також популярними є студентські програми, за якими готують до вступу в німецьких ВНЗ чи здачі іспитів на отримання мовних сертифікатів. Нерідко студентські курси передбачають освоєння мови і паралельне вивчення декількох профільних предметів.

Для дорослих, крім базових курсів, мовні школи пропонують поглиблене вивчення мови у професійній сфері (медицина, юриспруденція, економіка, технічні дисципліни, бізнес).

Як потрапити на курси німецької мови в Німеччині?

Щоб почати вивчення німецької мови в Німеччині, потрібно вибрати мовну школу, заповнити форму заяви і чекати на відповідь. Співробітники школи перевірять наявність місць курсах, доступність місць для проживання і, зв’язавшись, повідомлять подробиці, запросять підтвердження броні і нададуть інвойс – рахунок до оплати. Головний документ для вступу на курси – квитанція про оплату інвойса. Звичайно, потрібен закордонний паспорт і віза.

За 2-4 тижні до прибуття в Німеччину, співробітники школи звернуться для підтвердження броні місця проживання.

Відгуки про мовні курси в Німеччині

Ті, хто відвідував курси німецької в Німеччині, залишають найкращі відгуки: в них відчувається захоплення і навіть захоплення.

Ольга Хміль, Житомир (квітень 2009) Ґете-інститут, Мюнхен: В грудні цілий місяць навчалася в Мюнхенському інституті Гете. Студентам призначалися екскурсії по місту та виїзд у передмістя. Тепла атмосфера, позитивні педагоги, студенти з усього світу. Якщо хоч одного разу у Вас вийде поїхати в Німеччину, їдьте! Це незабутні враження і гарна практика німецької мови!

Марія Закута, Дніпро (грудень 2012), Carl Duisberg Centren, Мюнхен: Курси у CDC були прекрасні, і сім’я, у якої гостювала – чудова! Я дійсно насолоджувалася часом, проведеним в Мюнхені, і багато чому навчилася! Мені дійсно сподобалася методика CDC і доброзичлива атмосфера, а також вечірнє дозвілля. Сім’я була дійсно дружелюбна і всіляко дбала про мене, а частування були чудовими. Дякую за відмінні рекомендації.

Марина Супрун, Київ (грудень 2013) DID Deutsch-institut, Берлін: Мені сподобалися викладачі, заняття та студенти. Чудово проводила вільний час. Школа розташована в красивому місці. Поруч зі школою була дешева їдальня. Також порадував безкоштовний Wi-Fi.