Категорії
Освіта за кордоном

Мовні курси за кордоном

Існує кілька способів вивчення іноземної мови. Багато хто самостійно вивчає мову, використовуючи для цього підручники, спеціалізовані інтернет-ресурси, а також інші можливі варіанти вивчення (спілкування в соціальних мережах з іноземцями і т.д.). Інші відвідують спеціальні курси в місті проживання. Але останнім часом особливої ​​популярності набули мовні курси за кордоном – кращий варіант вивчення мови з безпосередніми носіями в їх країні проживання.

У чому переваги мовних курсів за кордоном?

 

Є ряд переваг мовних шкіл за кордоном перед вітчизняними школами іноземних мов:

  1. Висока ефективність навчання. У більшості випадків учні іноземних курсів мають справу не з вчорашніми випускниками факультету іноземних мов або лінгвістами, а людьми, які тривалий час проживали на території країни походження мови. Ці люди викладають курси, на яких можна вивчити всі фонетичні та граматичні особливості мови. Іншими словами, учень буде не тільки знати, як правильно написати слово, але і правильно вимовляти його.
  2. Можливість спілкуватися з носіями мови. Повсякденне побутове і ділове мовлення, фразеологізми, обороти і інші мовні особливості можна досконально вивчити тільки при постійному спілкуванні з носіями мови.
  3. Всебічне і глибоке вивчення мови завдяки повноцінному зануренню в мовне середовище. Учні не просто відводять вивченню мови кілька годин в тиждень, а весь час перебування за кордоном.

Де проводяться курси?

Вартість курсів значно вища, ніж аналогічні заняття в вітчизняних школах, однак і якість освіти значно краща.

Крім класичних курсів, де проходить вивчення мови, також є курси з можливістю подорожувати по країні. Такі курси є в США, Канаді та ряді європейських країн. Для тих, хто хоче поєднати навчання з пляжним відпочинком, є можливість занять в мовних школах на Кіпрі, Мальті, Греції та інших середземноморських країнах. Відзначимо, що якість освіти нітрохи не гірша, ніж аналогічна у Великій Британії, однак престижність англійських курсів, замінюється можливістю гарного відпочинку.

Види мовних курсів за кордоном

Є кілька основних видів навчання іноземним мовам за кордоном:

  • Початкові курси. У разі, якщо у людини відсутні знання мови, її відправляють в школу для початківців, де проводяться спеціальні заняття, спрямовані на інтенсивне вивчення основ іноземної мови. Тривалість навчання складає 15-32 години в тиждень.
  • Стандартний курс. Тривалість така ж, що і на початкових курсах. Найбільш популярний варіант серед учнів – це є можливість закріпити і поліпшити знання іноземної мови за основними критеріями: сприйняття мови на слух, письмо, читання і мова. Основне завдання подібних курсів – навчити людину вільному спілкуванню в іноземному мовному середовищі на побутовому рівні. Таким чином, учень отримує можливість поліпшити свій словниковий запас, набути навичок повсякденного спілкування і т.д.
  • Інтенсивний курс. Його тривалість довше, ніж у початкового або стандартного (20-32 години в тиждень). Це ідеальний варіант для тих, хто хоче в найкоротші терміни вивчити іноземну мову за кордоном для поліпшення власних професійних чи академічних навичок. Окрім інтенсивності, курс передбачає збільшену тривалість занять: з учням проводять дискусії, грають в рольові ігри і розбирають нехарактерні ситуації, а також є можливість вивчення іноземної мови за обраною спеціальністю – управління та фінанси, юриспруденція, журналістика, творчість, бізнес-діяльність і т. д.

  • Індивідуальний курс. Індивідуальні заняття є високоефективними і в наших школах, однак за кордоном такий підхід дає максимальну ефективність. Кількість і тривалість занять обирає сам учень. Учитель допомагає розібратися в тих напрямках, які необхідні людині, а також дозволяє досконально розібратися в тих галузях, які заздалегідь обумовлені складанням занять. Найчастіше учні за кордоном вибирають варіант поєднання стандартних та індивідуальних занять: в денний час проходять спільні заняття, а у вечірні кілька годин проходить вивчення іноземної мови з вчителем.
  • Спеціалізовані курси. У нас такі курси представлені, найчастіше, бізнес-курсами. Тривалість занять різна, в середньому 20-30 занять на тиждень. У процесі навчання людина вивчає особливості ділового листування, збільшує словниковий запас і набуває навичок спілкування, необхідних для вільного володіння іноземною мовою в діловому середовищі.
  • Літні мовні курси за кордоном. Заняття проводяться спеціально для дітей і студентів, які в літній час хочуть поліпшити власні знання іноземної мови. Самі заняття проходять або в ігровій формі, або у формі класичних занять, які поєднуються зі спеціальною розважальною програмою. Як правило, дітей та студентів селять або в сім’ї, або по сусідству з іноземними студентами для того, щоб була можливість постійно покращувати власні мовні навички, навіть поза навчанням. Відзначимо, що такі курси для дітей є найбільш популярними, оскільки крім відпочинку та вивчення мови використовуються методики творчого та особистісного розвитку учнів.

Групи можуть формуватися не тільки за цільовою, а й за віковою ознакою – діти займаються окремо від дорослих, люди з необхідністю вивчення іноземної мови для професійних цілей – окремо від тих, хто займається за загальною програмою і т.д. У кожній мовній школі тривалість годин, яка виділяється під курси, і сама тривалість курсів може відрізнятися. Саме тому для отримання детальної інформації необхідно ознайомитися з пропозиціями на спеціальних сайтах, що надають подібні послуги.

Де знайти іноземні мовні курси?

 

Іноземні мовні курси пропонують туроператори, які займаються і наданням інших туристичних послуг. Так, при ознайомленні з діяльністю оператора, необхідно уточнити інформацію щодо можливості відвідування спеціальних мовних курсів. Програми можуть бути різними, тому одні туроператори можуть запропонувати на вибір тільки 2-3 варіанти послуг, інші – значно більше. Також програмами вивчення іноземних мов займаються спеціалізовані компанії. У великих містах школи іноземних мов надають не тільки можливість вивчення мови в рідній країні, але і можливість навчання з відвідуванням інших країн.

Відзначимо, що в залежності від компанії, що надає послуги, можна вибрати і країну для вивчення іноземної мови. Ми вже писали про те, що найчастіше надаються курси в Європу, однак є компанії, які дозволяють проводити іноземні мовні курси і в інших країнах – Японії, Китаї, Іспанії, Франції і т.д.

Вартість навчання залежить від тривалості та інтенсивності вивчення іноземної мови. Кінцева вартість формується за рахунок вартості навчання і вартості проживання / відпочинку. Таким чином, ціна може починатися від 800 євро за 2 тижні занять, без урахування проживання, харчування та відпочинку. Загальну вартість необхідно дізнаватися у операторів, які надають такі послуги.

Чи існують безкоштовні мовні курси за кордоном? На жаль, безкоштовних курсів не буває. Винятком є ​​тільки курси, що проводяться в університетах країни перебування для студентів-іноземців. В інших випадках навчання платне.

Які документи потрібні для занять?

Для того, щоб вивчати іноземну мову за кордоном, достатньо наявності закордонного паспорта з відкритою візою (в разі необхідності) та квитків. Додатково може знадобитися дозвіл на виїзд дитини за кордон від батьків. Більше нічого не потрібно, крім перерахованих вище документів. Іншими, менш важливими деталями, займаються самі агентства і оператори. Сюди входить трансфер, проживання, інформаційна підтримка і безпосередньо самі курси.