У цій статті я розповім про свої емоції та враження, коли вперше побувала на Прикарпатті. Писати я почала безпосередньо в місті біля підніжжя Карпат – у Трускавці, який славиться, окрім територіального розташування, зовсім іншими речами, але всі вони виникли саме завдяки дивовижній силі гір.
-
Думка в цьому оповіданні суб’єктивна, тому цілком імовірно, що вона може відрізнятися від вашого бачення, вашого погляду. При бажанні, я могла б назвати ці рядки пам’яткою для відпочиваючих, але я сама приїхала вперше, тому деякі речі могла не помітити чи сприйняти неправильно.
Зазвичай, готуючись до поїздки, в думках вже малюєш барвисті картини того, що на тебе чекає. Іноді вони виявляються втіленими в реальність, але найчастіше, все відбувається зовсім не так, і далі чотири варіанти розвитку подій:
1. Все виявилося краще, ніж очікувалося
2. Все гірше
3. Все просто чудово
4. Краще розвернутися і поїхати назад.
Не можу вирішити і точно віднести до якогось певного пункту свою поїздку до Трускавця. Особливих очікувань не було з самого початку, тому місто могло малювати враження про себе на абсолютно чистому полотні. І ця картина, треба сказати, вийшла дуже пухнастою, білосніжною… але про це далі.
Мені дуже полюбилися поїздки навмання, а це означає, що ми ставимо завдання, обговорюємо враження від поїздки, обираємо місто чи місцевість, і вже по приїзду визначаємося з житлом, харчуванням та інфраструктурою. Таким подорожам передує ретельне вивчення інтернету, обговоренея на форумах, пошук житла, бронювання квитків, складання списку пам’яток, які хочемо побачити. Цього разу все було інакше, адже часу на підготовку ми собі не залишили, тому що вирішили поїхати сьогодні, а наступного дня ми уже були в дорозі.
По приїзду в Трускавець
Часто в містах, розташованих в рекреаційних зонах, пропозиції “заселитися прямо зараз” можуть зіпсувати всю відпустку. Вже не раз переконувалася, що розповіді маклера про стан пропонованого житла далекі від істини, а в нашому випадку важливу роль відігравало і розташування щодо бювету. Тоді ми ще не знали різницю між старим і новим бюветом. До того ж у нас не збереглося карти Трускавця, за допомогою якої можна зробити попередні розрахунки щодо часу і відстані, тому ми довірилися місцевим.
Я необережно вимовила фразу «Скільки на добу?» і це подіяло як яскраво-червона ганчірка на бика, якого довго тримали на дієті, не показуючи навіть рожевого. З усіх боків посипалися візитівки, нас хапали за руки і намагалися відвести в сторону від інших, при цьому примудряючись відірвати від землі важкий багаж, тільки б ми не дісталися конкурентам. Спочатку така картина веселить, але коли розумієш, що ці люди будуть за тебе битися, стає не смішно.
Перший і єдиний варіант, який ми подивилися, виявився далекий від обіцянок, а трохи пізніше в руках жінки побачили список адрес на дві сторінки, за якими вона вирішила нас провести. Екскурсія по всім будинкам, що здаються в оренду, закінчилася о дев’ятій ранку. Після довгої дороги ми навіть не випили кави, а тут така небажана екскурсія. Ввічливо пояснивши це жіночці, ми вирушили до бювету. Варто також згадати, що обіцяні 7 хвилин до бювету виявилися всіма п’ятнадцятьма.
Що насправді варто взяти з собою в дорогу
Наш приїзд в місто прийшовся на холодний період року, морози сягали 30 градусів, а коли температура піднімалася, місто засипало снігом. Таким видався початок лютого. Я ні краплі не пошкодувала, що в багажі були валянки і та уггі, тому що тільки таке взуття здатно витримати величезну кількість прогулянок у люті морози, в снігах по коліна. На два тижні відпочинку цих двох пар взуття мені не вистачило, першими через кілька днів розклеїлися валянки, їх прикладу через тиждень послідували зручні австралійські родичі. Ще однією знахідкою для тутешнього клімату стали утеплені лижні штанці та теплі светри, які мене гріли і рятували з ранку до вечора – в бювет, на процедури, прогулянки, екскурсії і навіть в ресторан (там такі ж модняшки в гірськолижних костюмах красувалися майже за кожним столиком, зігріті, усміхнені, ситі і щасливі).
Б’юті-кейс в поїздку збирався стандартного набору. В результаті, декоративна косметика знадобилася всього один раз – тільки в перший день, коли проводилося обстеження і призначалися процедури. Ми ж не знали, що бальнеологічний курорт припускає наявність безлічі водних процедур. Зате вам неодмінно стануть в нагоді і навіть знадобляться всілякі тоніки, креми і лосьйони для пом’якшення і живлення шкіри.
Приємним відкриттям для нас стала косметика Львівського виробництва. Це одне з місцевих чудодійних джерел – вода з великим вмістом гліцерину і мінеральних речовин, яка застосовується для проведення процедур. Влітку ж цією водою прямо з джерела можна вмиватися, а взимку вона надходить по трубах у процедурні кабінети.
“>
Повернемося до теми житла для відпочиваючих у Трускавці
Як справжні оптимісти, ми прийшли до висновку, що заздалегідь не заброньоване житло є чудовим стимулюючим засобом, адже можна відправитися до бювету, оглянути все поблизу. Пройшлися ми по численних віллах, пансіонатах та готелях. Ціни на проживання на двох починаються з 150 грн в розпал сезону. Якщо ваш бюджет обмежений, можна знайти і за 80 грн у відносно віддаленному місці.
При заселенні прийнято говорити, що до бювету 2-3 хвилини або 5-7 – ми ці слова на віру не брали і намагалися самостійно все перевірити. Справа в тому, що ці цифри стандартні майже для всіх власників житла, а швидкість, з якою вони заміряли і погодні умови в той період невідомі.
Поблизу нового або верхнього бювету розташувалося безліч санаторіїв, будинків відпочинку, готелів VIP класу. Також в цій частині міста знаходяться торгові центри, безліч магазинів та SPA центрів. Нижній або старий бювет оточують колоритні приватні готельчики і вілли, хтось стверджує, що вони побудовані в угорському стилі, інші, що в закопанському (м. Закопане, Польща). Пару днів ми провели в готелі, номер якого з дороги здався цілком прийнятним, але після ночі під двома ковдрами з додатковим обігрівачем, абсолютним небажанням потрапити у ванну, де на стінах красиві візерунки намалював іній і відмови переселити нас, було вирішено шукати інше житло. Інші дні відпочинку ми провели на одній з вілл, де проживали і самі господарі. Там було тепло та затишно. У нас був двокімнатний номер, щоденне прибирання номера та автономне водопостачання дуже піднімають настрій на відпочинку.
Що стосується подачі води в крани, з цим у Трускавці виявилися проблеми: за десять днів нашого перебування її відключали три рази на досить тривалий час.
Про Трускавецькі бювети
В ході нашого відпочинку нам належало багато і часто пити воду: ми в перший же день обзавелися спеціальними кухлями з носиком, така конструкція дозволяє при вживанні води зберегти крихку зубну емаль від пошкодження насиченими речовинами, що містяться у воді. Якщо чесно, в якийсь день смак води навіть починає здаватися приємним, а ближче до завершення курсу замислюєшся, що водна традиція приносить задоволення і варто пошукати мінеральну воду ближче до будинку, щоб продовжити такі процедури.
Кілька слів безпосередньо про бюветах. Бювет – це будова, призначена для зручного використання відпочиваючими цілющих вод в будь-яку пору року та погоду. За розповідями одного з екскурсоводів, знаменита “Нафтуся”, заради якої їдуть в Трускавець, видобувається з під землі безпосередньо біля нижнього бювету, там же розташовуються бойлери, які підігрівають її до необхідної температури. По трубопроводах цілюща вода подається у верхній бювет і деякі санаторії, при цьому концентрація речовин у воді меншає. В безліч маленьких краників надходить вода для пиття з декількох джерел: Нафтуся, Марія, Софія – кожна з них має свої унікальні властивості для лікування і очищення організму людини. Властивості мінеральних лікувальних вод зберігаються протягом двох годин з того моменту, як вона потрапила в тару і прореагувала з киснем. Ще кілька джерел розташовуються неподалік від бюветів, їх води призначені для зовнішнього застосування або ще вивчаються фахівцями.
Лікарі радять прогулятися після вживання води п’ятнадцять-двадцять хвилин, саме стільки часу буде потрібно, щоб по парку піднятися до верхнього бювету і випити іншу воду вже там. Схему прийому води призначає лікар, самолікування може позначитися неприємними наслідками для організму. На самому початку ми вирушили на консультацію до лікаря, зробити це можна в будь-якому медичному центрі або поліклініці. Вислухавши скарги, погортавши медичну картку (якщо вона є) та дізнавшись діагнози, призначать воду і дадуть направлення на процедури. Ходиш неспішно, попиваєшь водичку, ніжишся в бульбашках ванни – релакс-курорт виходить 🙂 .
І від таких прогулянок дві пари, здавалось б, вічного взуття, полягли смертю хоробрих на доріжках і стежках Трускавця. Можна спробувати порахувати кілометраж за день: ранок, обід, вечір, два прийняття води в бюветі, перерва між ними півгодини (потрібно ходити), через півгодини обов’язково поїсти, через годину після їжі третя вода, в проміжках процедури. Спочатку голова йде обертом від насиченості розкладу і все заноситься в щоденник. Здається, тут ніколи нудьгувати, адже ввечері просто валишся з ніг, а вранці все повторюється.
На день п’ятий така одноманітність починає сприйматися як робота – вона вимотує, але дарує приємні відчуття, адже ведеться вона над своїм здоров’ям та тілом. Приємним бонусом можна назвати можливість їсти що завгодно і в яких кількостях, не відчуваючи ваги і не побоюючись погладшати.
-
Відпочинок та лікування в Трускавці, Львів – частина 1
Опис: «Зимовий відпочинок та лікування в Трускавці – поради та враження » – стаття про пам’ятки Львова (Україна). У статті: Відгуки і враження, Курорти, Екскурсії.
Один коментар до “Відпочинок та лікування в Трускавці, Львів – частина 1”
Гарна стаття. Обожнюю Трускавець. І відстань до бювет дійсно має значення. Нас з чоловіком запевняли, що готель 5 хв ходьби до нижнього бювету, а виявилось всі 20 хв. Ми тепер їздимо лише в перевірене місце, санаторій “Віктор”. Особисто засікали скільки часу йти. Якщо повільно то 4 хв і 30 секунд. І з водою там проблем не має, а ще дуже приємний персонал і хороше медичне обладнання. А загалом, Трускавець це супер відпочинок і лікування.