Категорії
journal

18 порад, що допомагають жити за статками

Заощаджене пенні – зароблене пенні.
~ Бенджамін Франклін

Життя повинно бути зручним, згоден, але це не означає, що варто зароблені гроші кидати направо і наліво. Не витрачайте їх лише для того, щоб пустити пил в очі тим, хто вас оточує. І не вважайте, що багатство вимірюється в кількості матеріальних об’єктів. Ви повинні управляти своїми витратами з розумом, щоб витрати не почали керувати вами. І завжди живіть за статками.

  1. Змініть своє уявлення про те, що таке бути багатим. – Я пам’ятаю, як сидів у відгородженому низькою стінкою закутку на моїй першій роботі і дивився на фотографію джипа, який мені дуже хотілося купити… Тепер же я сиджу в своєму офісі, на моєму столі стоять фотографії дітей, а за вікном на парковці компанії стоїть моя скромна малолітражка. А минуло лише десять років! Тепер для мене бути багатим – значить мати достатньо грошей, щоб вистачило на всі потреби моєї сім’ї, на кілька наших бажань і ще залишилося трішки для тих, кому не так пощастило в житті, як нам.
  2. Позичайте речі та діліться своїми. І всі у виграші! – Ми позичили в одного DVD з фільмом і подивилися його за смачною домашньою вечерею. Вийшло набагато дешевше, ніж купувати або брати диск в оренду, і вже тим більше – ніж їхати в кіно і витрачатися на кафе.
  3. Уникайте торгових центрів. – Торгові центри будували зовсім не для того, щоб когось розважати. На них заробляють гроші. Раніше ми частенько ходили туди, коли нам було нудно. І, звичайно ж, залишали там неабияку суму. Але якщо вам потрібен одяг, куди краще дочекатися розпродажу або знайти магазинчик, який буде продавати те, що вам потрібно, краще зі знижкою. Якщо купувати з розумом, на всьому цьому можна заощадити купу грошей. Адже не дарма ж Дейв Ремзі сказав «Ніколи не купуйте в роздріб»! Ми заощаджуємо на місяць від 15 до 30 доларів, просто тримаючись подалі від торгових центрів.
  4. Менше звертайте уваги на рекламу. Реклама – відстій. І це правда – як не крути. Вона спеціально спрямована на те, щоб змусити вас почувати себе неповноцінним, позбавленим чогось, нещасним.
  5. Купуйте за готівку. – Ви не зможете витратити гроші, яких у вас немає в гаманці. У наш час багато банків дозволяють овердрафт, так що навіть якщо ви розплачуєтеся дебетною карткою, ви з легкістю можете витратити більше, ніж у вас є.
  6. Знайшовши вигідну пропозицію, відкладіть заощаджене на чорний день. – Неважливо, на чому саме ви заощадили, відкладіть різницю між початковою і сплаченою вартістю на чорний день. І це стосується будь-чого: інтернет, мобільний зв’язок ну і так далі.
  7. Складіть собі план довгострокових інвестицій, а після дотримуйтеся його. – Я вкладаю гроші з розумом і на тривалі строки. Пакет акцій у моєму портфелі розподілений між декількома інвестиційними фондами – фондами, що торгуються на біржі та акціями окремих компаній. І кожен з цих пакетів акцій було обрано мною з граничною увагою до ризиків і доходом, і тільки після ретельних досліджень ринку. Так що я вірю в те, що мої гроші вкладені з розумом, і вважаю їх моїм найкращим шансом збільшити свій капітал у довгостроковій перспективі.
  8. Задавите ваше “потреблятство” в зародку! – Ви бачили як дитина ухитряється зайняти себе на декілька годин простою коробкою! А на іграшку, яка була в ній, не звертала жодної уваги. Не замислювалися, як у нього виходить розважатися і взагалі бути щасливим без купи різних речей, в той час як нам, дорослим, без чергового «гаджета» або модних штанів і життя не миле?
  9. Будьте здорові! Проблеми зі здоров’ям вбирають гроші, немов губка. Джеймс М. Рипп – доктор медицини, всесвітньо відомий кардіолог, автор багатьох бестселерів і засновник Інституту стилю життя Ріппа, вважає: якщо поглянути на фактори, що впливають на ризик передчасної смерті, на першому місці буде ваша фізична форма. Більше того, літня людина, що працює над своїм тілом і серцево-судинною системою, може бути куди здоровіше молодого хлопця чи дівчини, які з усіх розваг визнають лише пиво і чіпси. Займайтеся своїм тілом – це ваш реальний шанс відкотити назад ваші біологічні годинники!
  10. Залишіться вдома і відпочиньте. – наступного разу, коли ви зберетеся виходити з дому, подумайте – а навіщо ви це робите? Можливо, ви зможете куди краще відпочити залишившись вдома. Заодно заощадити трохи грошей на те, що ви дійсно хочете, або що вам потрібно.
  11. Завжди будьте готові до «чорного дня» – Навіть коли у вас все чудово, просто чудово, і ви відчуваєте себе на вершині світу, будьте готові, що ваша удача зникнути… І якщо ви виділите трохи часу і коштів для того, щоб на всякий випадок приготуватися до найгіршого, воно не застане вас зненацька. Якщо ви живете на межі своїх фінансових можливостей, то коли ваше життя ледь хитнеться в гіршу сторону – ви можете і не видертися назад… Пам’ятайте, фінансова гнучкість куди важливіше підтримки свого реноме.
  12. Годі змагатися! Забудьте про те, що ви повинні бути «не гірше за когось там». – Якщо багатство приносить щастя, то чому країни не стають щасливішими в цілому по мірі збільшення їх багатства? Проведені дослідження показали, що по мірі збільшення рівня життя у тій або іншій країні загальний рівень щастя залишається в цілому на тому ж рівні. Чому? Та тому, що ми постійно порівнюємо свій достаток з чужим багатством. А ще – ми схильні до заздрості і прагненню «перевершити» один одного. А якщо додати до цього ще й те, що західні країни спонукають людей постійно прагнути до більшого… ось вам і рецепт, як занурити цілі натовпи людей в депресію.
  13. Не прагніть полегшити собі життя за будь-яку ціну. – Мені здається, що сучасне суспільство просто збожеволіло на полегшенні життя – навіть тоді, коли це полегшення приносить шкоду. Візьміть, приміром, дієтичні пігулки, покликані «замінити» складний, але дієвий шлях правильного харчування і вправ. Ну а грошима часто намагаються замінити важку роботу. Але чи дійсно вам здається, що кидаючи гроші направо і наліво, ви досягнете бажаного швидше, ніж зберігаючи їх і наполегливо працюючи?
  14. Не купуйте речі «за бажанням лівої п’ятки». Купуйте те, що вам дійсно потрібно. – Чи відомо вам те щасливе збудження, яке ви відчуваєте, заносячи додому коробку з новим телевізором? Заїжджаючи в гараж на новій машині? Відкриваючи коробку з новими туфлями? Звичайно, відомо. Але спостерігаючи за поведінкою своїх друзів і себе самого, я прийшов до висновку, що нова і чудова річ дуже скоро стає просто… річчю. Привабливість новизни проходить – і дуже швидко.
  15. Час – гроші, тому не витрачайте його даремно. – Чим менше у вас справ, тим менше часу вам доведеться витрачати на їх впорядкування. Сконцентруйтеся на тих справах, що принесуть вам найбільшу віддачу за найменший час і ви побачите – продуктивність зросте, завантаження зменшиться. Організація вашого часу набагато спроститься, а ваш стрес – зменшиться. Як на мене, так краще цього нічого і не придумаєш. Всі намагайтеся спрощувати, зменшувати, виключати в розумних межах. І не випускайте з виду те, що дійсно важливо для вас. Ну а далі буде просто.
  16. Знайдіть, як можна когось порадувати, не витративши ні копійки. – Хочете знати, як просто, швидко і дуже дешево підняти комусь настрій? Відправте йому листа. Так-так, виберіть вільний день, напишіть листи тим, хто вам дійсно небайдужий та надішліть їх. Якщо ви не любите писати, купіть красиві листівки і підпишіть їх. Ну а якщо у вас спить артист – намалюйте свої власні. Лист не обов’язково повинен бути довгим. Важливо, що ви думали про цю людину і писали листа саме для неї.
  17. Не дозволяйте жадібності і негативу поглинути вас. – Як каже Стівен Р. Кові, навіть якщо негідними засобами вам і вдасться досягти бажаного, то воно звернеться в порох прямо у вас в руках. І все – через наслідки, яких ви не помітите, або не зможете передбачити. Цікавий приклад: батьки, які домагаються від дітей чистоти в їх кімнатах криками і погрозами, отримають бажане – чисті кімнати. Але такі способи домогтися свого неодмінно зіпсують стосунки з дітьми. А крім того, варто їм виїхати на кілька днів з дому – і в кімнатах запанує безлад. Тепер повернемося до фінансових питань – особисто я вважаю, що значна частка світових проблем у цій сфері викликана людьми, які вважають, що мета виправдовує засоби. Що я пораджу? Якщо ви хочете стати багатим, у цьому немає нічого поганого, але добре подумайте, чи варті цього обрані вами способи.
  18. Ніколи не купуйте за назвою бренду. – Ви запросто заощадите на одязі кілька сотень доларів в рік, якщо будете чекати знижок або купувати в стокових магазинах. Так, і забудьте про брендовий одяг – він того не вартий!

Післямова

Ми працюємо на роботах, які ненавидимо, щоб купити речі, які нам не потрібні, щоб справити враження на людей, які нас дратують. Ми переконані, що нормально одягатися в одяг, куплений на зароблені гроші, їздити на машині, гроші за яку ви ще не виплатили до кінця, щоб дістатися до роботи, яка потрібна вам, щоб бути в змозі платити за одяг, машину й будинок, який ви залишаєте порожнім на цілий день, щоб заробити собі право в ньому жити… Що скажете? Правда ж..