Категорії
Цікаві факти

50 цікавих фактів про дельфінів ?

З давніх часів людство полюбило дельфінів за їхній грайливий характер, дружелюбність і розум. Під час відпустки на морі ми обов’язково ходимо до дельфінарію, або купуємо екскурсію на катері, щоб помилуватися іграми та стрибками дельфінів на волі.

Вчені вважають дельфінів тваринами з високим інтелектом. У цій статті ми розповімо 50 найцікавіших і захоплюючих фактів про цих розумних і красивих ссавців.

В античних Дельфах стояла статуя дельфіна, яка символізувала образ давньогрецького бога мистецтв Аполлона.

Елліни вважали дельфіна «священною рибою», любили цю тварину, а влада деяких грецьких полісів навіть страчувала тих, хто насмілювався вбити дельфіна.

Дельфіни порівняно рідко страждають на ожиріння, хоча щодня з’їдають десятки кілограм риби.

Дельфіни живуть в зграї, яку деякі вчені називають сім’єю. Дельфінова сім’я завжди численна, в ній проживає близько ста родичів, тому ніхто не залишається голодним, вони допомагають один одному прогодуватися.

Сонари дельфінів – чудові пристрої для орієнтації в товщі моря, окрім дельфінів ними користуються також кажани.

З 43 відомих науці видів дельфінів 38 видів мешкають в океанах і водах морів, решта п’ять видів – прісноводні мешканці річок.

Дельфіни – дуже розумні й допитливі тварини. За інтелектом вони поступаються зовсім невеликій кількості живих істот на Землі.

Косатка має тіло довжиною до 10 метрів, тому цей граційний кит-вбивця є найбільшим дельфіном на світлі.

Афаліни вважаються найдобрішими дельфіни. Вони відмінно йдуть на контакт з людьми, люблять спілкування, кмітливі і доброзичливі від природи.

У 2004 році на групу пірнальників напала біла акула . Це сталося біля Нової Зеландії. І тут на допомогу людям прийшла зграя дельфінів, які захистили людей від лютої морської хижачки.

Стародавні римляни вважали, що для забезпечення проходу душ померлих до «Блаженних островів» необхідно залишати образ дельфіна на руках був померлих. Археологи знайшли на руках мумій римлян образи дельфіна, вони забезпечували спокійний прохід до світу мертвих.

За відбитим сигналом дельфіни визначають, скільки предметів знаходиться поблизу, який їхній розмір, наскільки вони небезпечні. Це дуже допомагає цим ссавцям в процесі полювання.

Ехолокація – це неймовірна здатність дельфінів “бачити предмети на слух”.

Дельфіни настільки довго дружать з людиною, що їхні зображення і статуї знаходять навіть в тих краях, де ніколи не було моря. Так в стародавньому йорданському місті Петра знаходили іконографію із зображеннями дельфінів.

У помірних водах мешкають біломорді дельфіни, які харчуються донної рибою. У них великі зуби, які наганяються жаху їхній здобичі.

Влада Норвегії дозволяє обмежений промисел цих морських ссавців.

Незважаючи на вражаючий вигляд, біломорді дельфіни харчуються виключно ракоподібними і черепашками.

Приблизно 50 мільйонів років тому предки дельфінів стали морськими тваринами.

Дрібні жертви дельфінів можуть бути паралізовані високочастотними звуками, які видають дельфіни-мисливці.

Дельфін здатний зануритися в глибину до трьохсот метрів.

Всі види дельфінів годують дитинчат молоком.

В давнину люди вважали, що дельфіни – це риби , а не ссавці.

Мільйони років тому дельфіни мали лапи і пальці, мешкали на суші, але потім адаптувалися до водного життя.

Залежно від ситуації і виду дельфіна швидкість дельфіна може сягати 32 кілометри на годину.

Дельфіни живуть приблизно двадцяти років. Але вчені фіксували і рекорди довгожителів. Багато дельфінів дожили до похилого віку в п’ятдесят років, а найстаріший відомий нам дельфін дожив аж до 61-річного віку.

Якби самка дельфіна не народжувала дитинча хвостом перед, то дельфіня б потонуло.

Різні види дельфінів відрізняються масою, розмірами, кольором тіла, місцем проживання (солоні води морів або прісноводні річки ).

Дельфіни – соціальні тварини, вони зазвичай допомагають хворим і старим родичам. Наприклад, в сім’ї дельфінів молодь може підштовхувати старих родичів нагору, щоб ті могли подихати повітрям.

«The Cove» – єдиний фільм про дельфінів, який отримав «Оскар». Премію американської кіноакадемії вручили за цю екранізацію, що була пов’язана з розкриттям теми жорстокого ставлення до цих милих тварин. Фільм дуже добрий, вчить доброті та повазі до природи.

Дельфіни часто отримують травми і укуси, і часто можуть загоїти навіть доволі глибокі пошкодження.

Майже всі дельфіни не бачить нічого перед носом. Вони повертаються на бік, щоб уважно розглянути предмет спочатку одним оком , потім іншим.

Два шлунка дельфіна призначені для травної діяльності та зберігання їжі. Кожен шлунок виконує тільки свою певну функцію.

Чорні (Чилійські) дельфіни – найменш вивчений вид дельфінів. Вони мають довжину тіла всього 1,7 метра. Цих морських тварин ще називають чилійськими дельфінами оскільки вони мешкають тільки уздовж узбережжя Чилі. Чорні дельфіни люблять мілководдя, у них біле черево і строкате забарвлення.

На відміну від риб, у дельфінів відсутні зябра, ці морські ссавці дихають повітрям за допомогою легенів і дихала. Дихало на верхній частині тіла.

У дельфінів є зуби, але вони не призначені для жування через відсутність відповідних м’язів на щелепах. Зуби потрібні дельфіна лише для хапання здобичі, яку вони заковтують потім цілком.

У дельфінів є два види звуків для спілкуванні між собою, вони використовуються в різних життєвих ситуаціях. Один вид сигналів (так звані сонарні сигнали) призначені для полювання, а комунікативні сигнали потрібні для спілкування всередині спільноти.

Більшість видів дельфінів можуть переміщатися на великі відстані за відсутності достатньої кількості їжі в місці їх постійного перебування.

Однак дельфіни не можуть емігрувати в дуже далекі краї, де температура води сильно відрізняється від температури, до якої вони звикли.

Дельфіни видають звуки, які важко вловити вуху людини, але в своїй зграї кожен дельфін відрізняє родича завдяки манері спілкування і тембру голосу.

В процесі тривалої еволюції дельфіни придбали ехолокацію порівняно нещодавно.

Сон дельфіна доволі чуйний, під час сну одна частина мозку відпочиває, а інша – напоготові на випадок небезпеки.

Цікаво, що дельфіни сплять на поверхні води.

Потужні удари дельфіна здатні відбити навіть атаку найнебезпечнішої риби планети – акули. Дельфін це робить за допомогою сильних і різких ударів носом і чолом.

Нюх відсутній у дельфінів, однак вони відчувають смак їжі. Можуть відрізнити солодку їжу від кислої і знають, що таке гіркий і солоний смаки.

Самки дельфінів допомагають одна одній народжувати. Всі інші родичі в цей час охороняють периметр.

Дельфіни – дивовижні тварини. Вони сприяють лікуванню дитячих хвороб, таких як церебральний параліч і аутизм.

Дельфінотерапія часто позитивно позначається на психічному здоров’ї та покращує загальний стан людини.

Дельфіни піддаються дресируванню.

Військові намагалися навчити дельфінів знищувати субмарини ворогів, шукати міни, рятувати мореплавців із затонулих суден.

У водах річки Амазонки живе унікальний рожевий дельфін. Аборигени Амазонії і в наші дні за допомогою жиру річкового дельфіна намагаються лікувати ревматизм і астму.

Дельфіни можуть вистрибувати у висоту до шести метрів.

Індія офіційно визнала дельфінів особистостями “не людського виду”, чиї права на життя і свободу повинні поважатися.