Категорії
Цікаві факти

Клеопатра Цікаві факти

Клеопатра – давньоєгипетська цариця, яка здобула неабияку світову популярність. Про неї часто згадують через тисячоліття, легенди про її красу досі гуляють серед людей по всій планеті. Цікаво, що насправді таке ім’я мали декілька цариць Стародавнього Єгипту. Однак настільки відомою на широкий загал стала тільки одна з них. Та попри неймовірну популярність, про життя правительки відомо не так багато як хотілося б. У цій статті ми розповімо про Клеопатру і всі цікаві факти, які нам вдалося розкопати про неї.

Історія Клеопатри

Берлінська Клеопатра, римська скульптура Клеопатри в королівській діадемі, середина I століття до нашої ери (приблизно під час її візитів до Риму в 46–44 рр. до н. е.), Виявлена в італійській віллі вздовж вулиці Віа Аппіа і тепер знаходиться в Музеї Альте в Німеччині.

Згідно з історичними документами, загалом в Стародавньому Єгипті правили щонайменше 16 цариць на ім’я Клеопатра. Не виключено, що насправді їх могло бути ще більше. Безпосередньо Клеопатра, яка відома у всьому світі – це сьома з них.

Правителька хитрістю захопила владу в державі. У той період жінка не могла формально очолювати Єгипет. Вона лише мала право бути дружиною фараона. Заради влади, Клеопатра вийшла заміж за свого молодшого брата. На той момент йому було всього 9 років. Самій Клеопатрі тоді вже було 18 років.

Цікавий факт, що Клеопатра після одруженням з братом стала керувати Єгиптом від його імені. У той період шлюби між членами однієї царської родини заради утримання влади не були рідкістю.

Згодом брат, і за сумісництвом чоловік Клеопатри, підріс і змужнів. Поточна ситуація його не влаштовувала. В результаті він підняв проти дружини повстання. Однак фараону завадив неабихто, а сам Юлій Цезар. З його допомогою повстання було придушене, а Клеопатра так і залишилася фактичною правителькою держави.

Перші кілька років, після формального приходу цариці до влади були важкими, її часто звинувачували в багатьох бідах країни. Наприклад, протягом тривалого періоду в Єгипті була сильна посуха, через що Ніл недостатньо широко розливав свої води. В результаті місцеві жителі звинувачували в цьому царицю, адже вона порушила правило наслідування трону чим прогнівила богів.

Стосунки Клеопатри з чоловіками

Давньоримська скульптура, на якій ймовірно зображена Клеопатра з роду Птолемеїв, або її дочка Клеопатра Селена II, королева Мавританії. Скульптура знаходиться в археологічному музеї в Алжирі.

Окрім офіційного шлюбу з братом, у правительки були стосунки з Юлієм Цезарем. На момент їхньої першої зустрічі полководцю вже виповнилося 52 роки. Давньоримський політичний діяч закохався в Клеопатру. Він відправив до Єгипту три легіони, які згодом і придушили назріваюче повстання молодого фараона.

Однак, після смерті Цезаря, ці ж легіони стали проблемою для Клеопатри, оскільки почали грабувати місцеве населення і вчиняти інші протиправні дії. Зрештою їх переправили назад до Риму.

Цікаві факти про Клеопатру полягають і в тому, що під час роману з Клеопатрою вже немолодий Цезар намагався всіляко приховувати свій вік. Щоб приховати лисину, він носив знаменитий вінок. Клеопатра ж прекрасно зналася в косметичних засобах. Вона намагалася скористатися різними методиками з метою повернути коханого розкішну шевелюру.

У Клеопатри і Цезаря народився син. Хлопчику дали ім’я – Цезаріон.

Однак Цезар не був єдиним коханим правительки. Незабаром правителька полюбила Марка Антонія. Спочатку полководець розглядав царицю тільки в якості політичного супротивника. Однак чари цариці подіяли і на нього. Стосунки пари тривали протягом 10 років і стали вже тод настільки гучними, що про них і досі говорять.

Від стосунків з Марком Антонієм у Клеопатри народилося троє дітей, а їхнє спільне правління призвело до повстання Октавіана в Римі. Правителька і полководець втекли до Єгипту і пообіцяли один одному, якщо один з них загине, другий також піде з життя. Марку Антонію доставили неправдиве повідомлення про загибель Клеопатри. В результаті полководець наклав на себе руки. Він дізнався про обман, коли вже був при смерті. Він помер на руках у Клеопатри. Правителька ненадовго пережила коханого чоловіка. За легендою її вкусила отруйна змія, або ж вона сама себе отруїла разом зі служницями.

Після смерті правительки, Єгипет остаточно захоплений римлянами. Сина Клеопатри і Юлія Цезаря вбили за наказом Октавіана. Діти від Марка Антонія були вивезені до Риму, де і виховувалися. Згодом дочка цариці вийшла заміж за царя Мавританії.

Секрети краси Клеопатри

Портрет Клеопатри, написаний вже після її смерті. Портрет зображає її з рудим волоссям та чіткими рисами обличчя, в королівській діадемі та шпильках, закріплених перлами, з Римського Геркулануму, Італія, 1 століття н. е.

Краса Клеопатри завжди була і досі залишається легендарною. На численних сайтах навіть можна побачити секрети краси правительки. Різноманітні косметичні бренди намагаються експлуатувати її ім’я для кращих продажів.

І хоча достовірних відомостей у нас немає, щоб підтвердити чи спростувати твердження про її неймовірну красу. Та сам факт, що одна жінка запаморочила голови стільком легендарним історичним особистостям каже сам за себе. Очевидно, що окрім приємного зовнішнього вигляду Клеопатра мала ще й неабиякі здібності спокушати навіть найбільш холоднокровних правителів свого часу.

Цікаво, що етнічно Клеопатра була грецького роду, Македонської династії Птолемеїв, які захопили Єгипет 332 року до н.е.

Клеопатра багато зусиль і коштів витрачала на пошук та розробку найкращої косметики. Окрім того, вона керувала лабораторією, яка розробляла найшвидшу та найменш болісну отруту. Отрута згодом тестувалася на ув’язнених.