Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Єгипет

Представляємо Вам чергову статтю про цікаві факти. Сьогодні наш вибір припав на Єгипет і таємниці його пам’яток. Сідайте зручніше і дізнавайтеся дивовижні факти про цю стародавню цивілізацію.

https://clout.com.ua/

Цікаві факти про Єгипет:

 1. Єгиптянин назвав свою новонароджену дочку на честь найбільшої соціальної мережі “Facebook”. Він це зробив для того, щоб показати значимість цього сервісу в єгипетської революції 2011 року.
 2. Населення Єгипту становить понад 82 млн. людей, що робить його 15-ю найбільш населеною країною світу. Цікаво знати, що близько 99% населення проживає на 5,5% території країни, – цікавий факт.
 3. Стародавні єгиптяни винайшли годинник, папір, замок, ключі і навіть зубну пасту. Також вони були першими, хто розділив рік на 365 днів і 12 місяців.
 4. Близько 90% єгиптян сповідують іслам (суніти), 9% – копти і тільки 1% – християни.
 5. Цікавий факт: рівень грамотності у чоловіків складає 83% і 59,4% у жінок.
 6. Щорічно в Єгипті випадає лише 2.5 сантиметра опадів.
 7. Згідно з малюнками єгиптян, піраміди символізують собою промінь сонця, який розширюється крізь щілину в темній кімнаті.
 8. Більше 12% робочої сили задіяні в туристичній галузі, – цікавий факт.
 9. Пустеля Сахара в свій час була відмінним місцем для пасовища і савани, проте надмірний випас і зміна клімату в 8000 роках до н.е. перетворили багаті землі в пустелю. Наразі вона є найбільшою в світі і займає територію 8,6 млн км2.
 10. Коефіцієнт народжуваності в Єгипті складає 2,97 дитини на одну жінку (66-е місце в світі). Перше місце займає Нігер з показником 7,60 дитини на одну жінку!
 11. Цікавий факт: 25 січня 2011 року почалася єгипетська революція. Відсутність свободи слова, корупція і масове безробіття змусили людей вийти на вулиці. В результаті зіткнень з поліцією більше 800 людей загинули і 6000 дістали поранення, але своєї мети вони досягли – з поста президента Хосні Мубарак пішов.
  https://clout.com.ua/
 12. Ніл – найдовша річка Єгипту (6853 км).
 13. Рамзес II – наймогутніший фараон за всю історію Стародавнього Єгипту. Він правив більше 60 років і був єдиним, хто удостоївся титулу “Великий”. Також відомо, що у нього було 90 дітей: 56 хлопчиків та 44 дівчинки, 8 офіційних дружин і 100 наложниць. Також він мав руде волосся, що пов’язувало його з богом Сетом, – цікавий факт.
 14. Перші в світі сукні придумали єгиптяни близько 5000 років тому.
 15. Піраміди Єгипту – єдині з семи чудес стародавнього світу, які існують і в наші дні. Арабське прислів’я свідчить: «Людина боїться часу, а час боїться пірамід».
 16. Цікавий факт: вже 4000 років тому єгипетські лікарі проводили складні хірургічні операції.
 17. Рамзес II було публічно розгорнуто в червні 1886 року всього за 15 хвилин. Це було зроблено для стерилізації та подальшого збереження тіла.
 18. Стародавні єгиптяни носили перуки. Це була не просто данина моді, а єдине спасіння від вошей, – цікавий факт.
 19. Вчені вважають, що єгипетський символ «Анх» був попередником християнський хреста або вплинув на його форму. «Анх» – ключ до вічного життя.
  https://clout.com.ua/
 20. Клеопатра була королевою Єгипту протягом 22 років. На сьогоднішній день вона є однією з найвідоміших правителів, однак мало хто знає, що вона була грецького походження.
 21. Цікавий факт: єгипетський алфавіт містив понад 700 ієрогліфів!
 22. Кішки вважалися священною твариною у стародавніх єгиптян. Більшість сімей обов’язково тримали вдома кішку і доглядали за нею, так як вона приносить в будинок успіх і благополуччя!
 23. Каїр – столиця і головний туристичний центр Єгипту. Населення міста становить понад 8 млн. осіб, що робить його найбільшим містом Африки і всього Арабського світу!
 24. Перші сонячні годинники були виявлені в Єгипті в XV столітті до н. е ..
 25. Фараон Пепі II правив Єгиптом 94 роки – найдовше в історії імперії. Він став фараоном у 2246 році до н. е.., коли йому виповнилося лише 6 років, – цікавий факт.
 26. Стародавні єгиптяни вірили, що муміфікація є єдиним правильним переходом в загробне життя. Процес муміфікації проходив у два етапи: спочатку бальзамування тіла, а потім його упаковка і поховання. Органи зберігалися в спеціальних посудинах поруч з мумією.
 27. Хліб і пиво – найважливіші продукти харчування стародавніх єгиптян. Їх навіть залишали в гробницях, щоб покійному було чим харчуватися в іншому світі.
 28. Цікавий факт: вивчаючи настінні малюнки стародавніх єгиптян, вчені прийшли до висновку, що популярною розвагою простих жителів була дуже схожа на боулінг гра.