Категорії
Відпочинок Туристу

Культура Китаю

 

Китай – країна з древньою культурою і унікальною історією, народ з самобутньою загадковою і ще більш дивною культурою ніж у інших народів, релігією та землею невимовних красот. Протягом багатьох століть формувалася ця унікальна культура Китаю. За багатовікову історію країни на території сучасного Китаю з’являлося, розвивалося і зникало безліч етнічних груп і народностей зі своєю власною культурою, з якими пов’язано багато цікавих фактів Китаю та його культури.

Міфологія і духовність у культурі Китаю

https://clout.com.ua/

Міфологія і духовність завжди були найбільш значущими елементами в житті китайців. Тому можна сказати, що релігія мала найбільш глибокий вплив на традиції, звичаї та культуру китайського народу. Основними ж релігійними течіями є даосизм, конфуціанство та моїзм, що з’явилися в культурі Китаю приблизно за 500 років до н. е. і є її невід’ємною частиною.

Даосизм, як елемент культури, заснований на уявленні особливого шляху для кожної людини – шляху Дао. Суть його зводиться до того, що Природа, Всесвіт і Людина єдині, і всі процеси, що відбуваються в природі, відбуваються без втручання людини. Друге філософське вчення Китаю – конфуціанство – можна спрощено інтерпретувати, як збірник повчань про життя і діях людини в тих чи інших ситуаціях. Суттю моїзма є любов до всього – до рослин, до тварин, до людей. До речі, всі ці релігійні течії отримали практично однакове поширення в культурі Китаю.

Спадщина культури Китаю

https://clout.com.ua/

Розвинена культура Китаю не могла не дати безліч найбільших прикладних відкриттів. Надбання культури Китаю – це порох і шовк, папір і туш для писання, компас, а фарфор багато століть мав монополію у китайських ремісників. Країна рясніє величезною архітектурною спадщиною, залишеною китайському народу від своїх предків, що свідчить про високий ступінь розвитку культури Китаю.

https://clout.com.ua/

В першу чергу, це звичайно Велика Китайська стіна − надбання культури, включена в 1987 році в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, це імператорський палац в Пекіні − невід’ємна частина культури Китаю

Найбільш визначні культурно-історичні пам’ятки Китаю, внесені в Список світової спадщини ЮНЕСКО:

https://clout.com.ua/
 1. Велика Китайська стіна
 2. Імператорський палац Гугун
 3. Інтернет синантропа
 4. Мавзолей імператора Цинь Шихуанді і “теракотова армія” – результат високого розвитку культури Китаю
 5. Гроти Могао в Дуньхуані
 6. Гірський курорт і храми Ченде
 7. Будинок, храм і могила Конфуція в Цюйфу
 8. Древній архітектурний комплекс на горі Удан
 9. Палац Потала − особлива цінність в культурі Китаю
 10. Мальовнича місцевість гори Лушань
 11. Місто Ліцзян
 12. Древнє місто Піняо
 13. Класичні сади міста Сучжоу − спадщина культури
 14. Літній палац
 15. Храм Неба − невід’ємна частина Китаю
 16. Різьблені скульптури в Дацзу
 17. Гора Тайшань
 18. Гора Хуаншань
 19. Гора Емей і Великий Будда в Лешане − важлива складова культури Китаю
 20. Гора Уі

Природа Китаю

https://clout.com.ua/
 1. Мальовниче місце Улинюань
 2. Ущелина Цзючжайгоу
 3. Мальовниче місце Хуанлун
 4. Пропонуємо поглянути на фотографії Китаю