Титанік – це не тільки знаменитий фільм зі знайомою всім піснею, а й круїзний лайнер, про який власне й було зняте це кіно. Корабель затонув в 1912 році, забравши велику кількість життів. Імовірно він зіштовхнувся з айсбергом. Це була перша і остання подорож Титаніка. Навколо судна ходить величезна кількість чуток і легенд. Деякі з них відповідають дійсності. Інші – просто вигадка. В цій статті розкажемо про усі відомі нам цікаві факти Титаніка.
Історія Титаніка
Будівництво Титаніка розпочали навесні 1909 року. Через 2 роки лайнер був спущений на воду. Для такого корабля в той період це були рекордні терміни. На урочистій події були присутні близько 100 тисяч чоловік .
Однак після офіційного спуску на воду Титанік відбуксирували до причалу з метою проведення заключних робіт.
Після їхнього завершення Титанік був застрахований на рекордні для тих часів – 5 мільйонів доларів. Поліс повинен був покрити всі витрати в разі повного або часткового пошкодження судна.
10 квітня 1912 року Титанік вийшов у свій перший рейс, який виявився єдиним. Вночі з 14 на 15 квітня на шляху проходження корабля був помічений величезний айсберг. Менш ніж через хвилину сталося зіткнення. Через кілька годин Титанік розламався на 2 частини і повністю затонув, забравши з собою життя півтори тисячі людей. Здебільшого це були пасажири з третього класу. Всього на лайнері було понад 2200 осіб і 12 собак . Вижило тільки 3 тварини і трохи більше 700 людей.
Чому затонув Титанік: причини
Провину за трагедію поклали на капітана Титаніка, який загинув разом з пасажирами та іншими членами екіпажу. На думку експертів, лайнер йшов занадто швидко. На ділянці крижаного поля така швидкість була неприйнятною. Саме з цієї причини капітан і команда не встигли відреагувати і зіткнулися з айсбергом.
Експерти того часу стверджували, що корабель затонув цілим, тобто великих розломів в ньому не було. Однак через 70 років ця версія дещо змінилася. Група дослідників після довгих спроб знайти залишки Титаніка нарешті змогла виявити їх. Рештки корабля лежали на глибині близько 4000 метрів на океанічному дні. Тоді з’ясувалося, що насправді лайнер розколовся надвоє.
Через кілька років окремі частини корпусу вдалося підняти на поверхню. Вони були відправлені на аналіз. В результаті деякі дослідники повідомляли, що під час будівництва Титаніка використовувалася сталь низької якості. Щоправда, згодом експерти дещо спростували цю версію. На їхню думку, низької якості були заклепки, які скріплювали сталеві пластини корпусу. Це напрочуд важливі елементи конструкції.
Вчені створили комп’ютерну модель катастрофи. В результаті з’ясувалося, що корма не здіймалася високо в повітря, як було зображено у фільмі «Титанік». Обидві частини лайнера були однакові за розмірами.
Цікаві факти про Титанік полягають в тому, що шлюпки лайнера навіть теоретично могли вмістити тільки половину всіх пасажирів корабля.
На момент побудови Титанік був найбільшим в світі лайнером. Довжина судна складала 269 метрів. Висота – 18,5 метрів від ватерлінії до шлюпкової палуби. Ширина – 28 метрів.
Меню з Титаніка нещодавно продали за рекордну суму – 88 тисяч доларів.
Вартість найдорожчих квитків на Титаніку в конвертації на сучасну валюту оцінюється в 61 000 доларів.
Найперша кінокартина про загибель Титаніка була відзнята менш ніж через місяць з моменту катастрофи. Головна роль у фільмі була віддана актрисі, яка була в момент катастрофи на злощасному лайнері.
Після виходу на екрани сучасної версії Титаніка головна музична композиція у виконанні Селін Діон відразу стала популярною. Її крутили на всіх радіостанціях.
На Титаніку було 13 пар, які вирушили в свою весільну подорож . Для багатьох з них воно стало останнім.
Кілька потенційних пасажирів скасували поїздку на Титаніку фактично в останній момент. Серед них засновник всесвітньо відомої шоколадної фабрики – Мілтон Херші. У бізнесмена виникли невідкладні справи. Він повинен був терміново зустрітися з діловими партнерами.
Кухар ресторану був доволі п’яним під час аварії. Він вижив, провівши в крижаній воді понад двох годин. Хоча велика кількість алкоголю навпаки збільшує шанси переохолодження.
Цікаві факти про Титанік є в тому, що бюджет фільму «Титанік» перевищував вартість будівництва самого корабля.
Однією з причин трагедії називають запізніле повідомлення про айсберг. Існує теорія, що це могло статися через міражі, або ж матроса-спостерігача. Причина такого пізнього виявлення айсберга – несподівана. Насправді на судні був відсутній бінокль. Якби матрос-спостерігач мав бінокль, то катастрофи цілком можна було б уникнути. Відсутність біноклю часто пов’язують з тим, що один з звільнений помічник капітана забув повернути на корабель ключ від скриньки з біноклем.
Остання пасажирка Титаніка померла в 2009 році. На момент трагедії їй було всього 2,5 місяця.