Категорії
Факти для дітей

Скільки живуть коти? Факти про тривалість життя домашніх улюбленців

Скільки живуть коти? Скільки живуть домашні коти? А як щодо тривалості життя вуличних котів? І що найбільше впливає на те, скільки живе кішка? Давайте детально розглянемо факти щодо тривалості життя котів.

Ми перекопали чимало науково-популярної літератури і досліджень, щоб розібратися для себе і заодне допомогти вам відповісти на ці запитання. Варто одразу зауважити, що тривалість життя котів залежить від величезної кількості обставин, треба враховувати і навколишнє середовище, і харчування, і здоров’я. Ми надамо вам інформацію про все, починаючи від загального питання “Скільки живуть коти?”, до віку найстарішого кота, що живе нині, а також як відрізняється тривалість життя котів у закритих приміщеннях та тих, що гуляють на вулиці.

Отже, скільки живуть коти? Яка середня тривалість життя кота?

Навколишнє середовище, якість догляду, здоров’я, а також чи стерилізована кішка – всі ці фактори мають значення. До речі стерилізація – це більш суттєвий фактор, ніж може виглядати на перший погляд. Стерилізація знімає ризик розвитку венеричних захворювань, які можуть сильно вплинути на репродуктивну систему дорослої кішки.

Якщо власник кота може надати своєму улюбленцю догляд на рівні сучасних ветеринарних та дієтичних досягнень, то такий кіт може дожити до 20 років та подекуди навіть більше. Ми вивчили результати досліжень багатьох авторитетних ветеринарних сайтів, де зазначалося, що нормальна тривалість життя середнього домашнього кота може складати від 10 до 20 років. Таким чином середня тривалість життя домашніх котів складає 15,1 рік.

Одним із визначальних чинників відповіді на запитання: “Скільки живуть коти?” є порода кота. Можна було б перерахувати тривалість життя кожної породи котів, але це зайняло б сторінки тексту. Наші дослідження вказують, що коти змішаних порід загалом витриваліші і живуть довше чистокровних котів якоїсь однієї породи. 

У середньому кішки-самиці живуть на один-два роки довше, ніж коти-самці. У середньому кімнатні коти живуть довше, ніж вуличні коти. У середньому бродячі коти мають значно коротше життя, ніж домашні коти.

Скільки живуть кімнатні коти?

Ветеринари стверджують, що у великих містах кімнатні коти живуть майже втричі довше, ніж вуличні коти. Скільки живуть коти, якщо вони не виходять з квартири чи будинку? Котів, що живуть виключно у приміщеннях, зазвичай стерилізують, вакцинують та вони меншою мірою переживають різноманітні стреси. Таким чином для них мінімізуються ризики та небезпеки зовнішнього світу. Їх регулярно годують і вони мають легкий доступ до свіжої та чистої води.

Хатні коти вимагають більше уваги, у них часто дається в знаки недостатність фізичних вправ, нерідко виникає ожиріння. Щоб продвожити життя хатньої кішки, варто займатися переліченими вище особливостями. Щодо конкретних цифр, то максимальний вік домашньої хатньої кішки вар’юється від 14 до 20 років. Таким чином середня тривалість життя кімнатного кота складає 16,8 років.

Скільки живуть коти, яких відпускають на вулицю?

Щоб відповісти на питання “Скільки живуть вуличні коти?” варто зважати на такі особливості:

Ви живете у великому місті чи селі? Чи багато вуличних котів живуть неподалік? Чи в місцевості багато хижих тварин? Чи є поблизу дикі або бездомні тварини? Чи бувають надворі сильні морози? Чи багато навколо автомобілів?

Як бачите, це все обмежуючі фактори, як і підвищений вплив бліх, кліщів та інших паразитів і хвороб. На вулиці коти, окрім іншого, майже неодмінно братимуть участь в бійках та отримуватимуть подряпини від інших котів, і їм загрожує підвищений ризик нещасних випадків.

Однак вони також мають свободу досліджувати місцевість та знаходити найкращі лежанки, що добре позначається на ментальному здоров’ю. Також такі коти будуть займатися необхідною кількістю фізичних вправ. 

Очевидно, що оскільки на вуличного кота діє набагато більше непередбачуваних явищ, то й цифри, як правило, не на їхню користь. Тривалість життя вуличних котів коливається набагато ширше, приблизно від 3 до 10 років. Середня ж тривалість життя котів, що здебільшого перебувають на вулиці складає 5,6 років.

Скільки років можуть жити коти?

Тут знову все дуже індивідуально, люди часто кажуть: “Але ж мій кіт …”. Ці цифри є середніми. Моя кішка, Мікі, завжди гуляла на вулиці, і їй 15 років. Завжди є випадки, які сильно відрізняються від середніх показників, коли йдеться про відповідь на питання “Скільки живуть коти?”..

Книга рекордів Гіннеса має запис про найстарший зареєстрований вік, якого досяг кіт Creme Puff. Він помер в Остіні, штат Техас, у віці 38 років і три дні, по-справжньому неймовірний старожил. Вік «нинішньої» найстарішої живої кішки дуже часто змінюється, мало не щомісяця.

Аналізуючи інформацію за останні кілька років, цікаво, що поточна найстаріша кішка має вік у проміжку від 23 до 36 років. Протягом останніх десяти років середній вік найстарішого живого кота складає 29,8 років. Хто є нинішнім рекордсменом? На сайті рекордів Гіннеса доречно зазначено, що поточний найстаріший кіт-рекордсмен – це дуже мінлива позиція.