Категорії
journal

6 обіцянок, які варто дати самому собі

Життя – це далеко не завжди сонячний день з квітами і метеликами. Іноді воно буває дуже нелегким. Щоб дістатися до тієї миті, в якій ви зараз перебуваєте, вам довелося сплатити чималу ціну, і тому кращий спосіб зробити так, щоб вона не виявилася даремною – рухатися вперед. Звільніть себе від негативу світу – від тупих людей, які говорять вам, що робити, а чого не робити. Пообіцяйте собі дивитися вперед, жити майбутнім, і дістатися до нього. Іншими словами, почніть давати собі позитивні обіцянки!

Пообіцяйте ніколи не здаватися, наполегливіше домагатися того, що вам потрібно, голосніше і довше сміятися, і загнати сумніви куди подалі, не даючи їм отруїти ваше життя. Пообіцяйте собі стати тією людиною, якою ви завжди мріяли стати.

Пообіцяйте собі – і виконайте обіцянку.

Повторюйте за мною: «Я обіцяю…»

1. Не дозволяти минулому визначати моє майбутнє

Ваші минулі проблеми, невдачі, слабкості, жалі та помилки багато чому можуть навчити, якщо ви готові вчитися, і жорстоко покарати, якщо ви не готові це робити. Дозволяйте їм вчити вас. І якщо ви жалкуєте про рішення, прийняті у минулому, то скажіть собі ДОСИТЬ. Там і тоді ви вчинили найкращим, як вам здавалося, чином, ґрунтуючись на тому, що вам було відомо, і на власному досвіді. Розум, який прийняв це рішення, був набагато молодше. І якби ви приймали це рішення сьогодні, з висоти набутого досвіду і мудрості, ви б, безперечно, вчинили інакше. Так будьте ж до себе поблажливі. Час і одержуваний досвід – відмінний шлях до особистісного зростання, допомагає нам приймати куди кращі рішення і для себе, і для тих, хто нам дорогий.

2. Бути господарем власного життя, і ніколи не відмовлятися від відповідальності за нього

«Доброзичливці» повідали вам, що у своїх невдачах ви повинні звинувачувати своїх батьків, вчителів, систему освіти, уряд, ну і так далі, але ніколи і ні за що не повинні звинувачувати себе? Ну так зав’язуйте з цим! У невдачах завжди винні насамперед ви самі, бо якщо ви хочете змінитися, якщо хочете стати кимось іншим, єдина людина, яка може зробити це для вас – ви самі. Ваше життя – ваша відповідальність. Так станьте ж його господарем!

3. Жити так, як підказує моє серце, а не так, як того хочуть оточуючі

Дозвольте собі йти тим шляхом, який може зробити вас щасливим. І зрозумійте, що багато з тих, що зараз йдуть поруч з вами, відмовляться встати з вами на цей шлях – їм просто не до душі те, що ви приймаєте рішення самі за себе, і ви з цим нічого не поробите. Іноді, коли ви вирішуєте домагатися власного щастя, це вступає в конфлікт з чужим сприйняттям світу. Але інколи для того, щоб домогтися свого, чимось доводиться жертвувати. І іноді цим «чимось» виявляються люди, доякі хочуть, щоб ви “танцювали під їх дудку”.

4. Припинити відносини, які ні до чого не ведуть

Більшість людей приходять у ваше життя лише для того, щоб чомусь вас навчити. Вони приходять, йдуть, але щось залишають за собою. І якщо вони вирішують не залишатися у вашому житті, це, загалом, нормально. Не всі відносини тривають вічно, але досвід залишається з вами. І якщо ви навчитеся відкривати ваше серце і розум, кожна людина у вашому житті, навіть ті, що доводять вас до сказу, зможе навчити вас чогось доброго. Іноді, коли ви розумієте, що провели купу часу з людиною, якої більше немає поруч, у вас тліє дуже дивне почуття, але… таке вже життя. І ви зараз саме там, де і повинні бути.

5. Не дозволяти ніякій ситуації вкрасти мою посмішку

Навіть в “чорний день” вашого життя постарайтеся пам’ятати, що ви – це ви. Постарайтеся згадати про речі, які дійсно змінили ваше життя. А потім зрозумійте, наскільки далеко ви дійшли – і посміхніться. У цьому світі немає нічого сильніше і прекрасніше, ніж посмішка крізь сльози. Посміхатися в щасливі часи може хто завгодно. Але посміхатися, коли хочеться плакати – в цьому справжня сила і стійкість. Пам’ятайте – все буде добре. Рано чи пізно, так чи інакше. Головне – продовжуйте йти вперед. З горнила прикрості ви вийдете стократ сильніше, ніж були.

6. Намагатися вибратися з моєї зони комфорту

Те, що вам важко, ще не означає, що ви неодмінно зазнаєте невдачі. Для того, щоб досягти справжнього успіху, потрібно працювати і працювати. Пам’ятайте – якщо вам важко, це означає, що в цей самий момент ви стаєте сильнішими і розумнішими. І чим більше ви будете боротися з долею, тим швидше ви будете вчитися. І краще витратити десять хвилин, напружуючи всі свої сили, ніж годину – на плювання в стелю. Кожен день практикуйтеся, поки не відчуєте, що досягли межі своїх можливостей – а потім продовжуйте. Працюйте на повну і ще трохи, робіть помилки, вчіться на них – і продовжуйте.

І, звичайно ж, якщо у вас проблеми з яким-небудь з цих пунктів, знайте – ви не одні. Всім нам доводилося стикатися з подібним. І багато хто зараз незримо знаходяться поруч з вами, намагаючись стати краще, думати чіткіше, і направити своє життя на той шлях, на якому вам хотілося б її бачити.