Категорії
Освіта за кордоном

Вивчення чеської мови в Чехії: підготовчі курси та мовні школи

Мовні курси в Чехії

Чеська мова для проживання і навчання

Останнім часом з’явилася величезна кількість бажаючих поїхати в Чехію. Причин для цього багато, адже Чехія має ряд переваг у порівнянні з іншими країнами для імміграції. Вона відрізняється високим рівнем життя, безкоштовною вищою освітою в державних установах, безвізовим проїздом по Європі, найнижчою злочинністю серед європейських країн, можливістю працевлаштування під час навчання і після неї, скороченим терміном отримання ПМЖ (до 2,5 років), красивими курортами з лікувальними водами мінеральних джерел. Найголовнішою умовою здійснення своєї мрії для тих, хто вибрав дану країну, є оволодіння чеською мовою. Середня та вища освіта за кордоном

Втіленню цієї мрії сприяють мовні курси в Чехії. Саме вони забезпечать належний рівень мовної підготовки наступним категоріям осіб:

 • бажаючим працевлаштуватися або отримати ПМЖ в цій європейській країні;
 • випускникам українськиї шкіл і вузів, які прагнуть навчатися в Чехії (безкоштовну освіту можна отримати тільки чеською мовою);
 • проживають в країні іноземців (для вдосконалення своїх знань);
 • бізнесменам, котрі збираються в ділову поїздку.

Види мовної підготовки

Велика кількість курсів чеської мови в Чехії обумовлюється рівнем і тривалістю мовної підготовки слухачів.

Річні курси орієнтовані на підготовку до вступу випускників шкіл в державні і приватні вузи Чехії, середніх спеціальних і вищих навчальних закладів країн СНД.

Піврічні курси (мета та ж) мають програму з меншою кількістю годин, але однаковим об’ємом знань. Середня та вища освіта за кордоном

Експрес-курс передбачає навчання бізнесменів, обмежених у часі та потребують знання мови конкретної області.

Курс «мінімум» надає своїм слухачам (в основному туристам) базові знання мови за основними сферами життя.

Вивчення чеської мови в Чехії проводиться за відомою підготовчою програмою Карлового університету, Вищої школи економіки, Чеського технічного університету в Празі. Основна мета даних підготовчих курсів – оволодіння мовою на належному рівні для проходження співбесіди та складання вступних іспитів в університети країни. Навчальні центри при Карловому університеті здійснюють підготовку слухачів до вступу за різними напрямами в залежності від обраної професії, спеціалізації, де крім занять слухачам пропонуються факультативи (клуб любителів чеського кіно, літературний клуб, клуб любителів Праги, театральний клуб).

Деякі підготовчі курси в Чехії призначені для підготовки своїх слухачів не тільки до вступу в державні університети країни, але і в магістратуру або аспірантуру. Такий курс організований в Празі при державному університеті ім. Менделя, включає 560 академічних годин. Основна його мета полягає у формуванні мовленнєвих умінь у процесі читання, письма, говоріння і сприйняття мови на слух. Між тим важлива роль відводиться удосконаленню вимови, освоєння розмовної чеської, активізації граматичних та лексичних навичок. При цьому проходить ознайомлення з історією і культурою країни досліджуваного мови. Цільовий курс завершується випускним іспитом з отриманням сертифікату, що підтверджує рівень володіння мовою В2. Середня та вища освіта за кордоном

Навчання чеської мови в Чехії може проводитися на літніх курсах, які зорієнтовані в основному на школярів, студентів, а також тих, хто може дозволити собі відпустку протягом 1-2 місяців. Отримання нових знань вдало поєднується з відпочинком. Університети в Брно надають слухачам свої гуртожитки для проживання.

Мовні школи у Чехії є прекрасною можливістю вивчення державної мови. Найвідомішою школою є Czech Prestige, якій надано право прийому державного мовного іспиту. Школа відрізняється високим рівнем викладання, ефективністю організації навчального процесу і вільного часу своїх учнів. Установа прагне долучити учнів до чеської культури, виховати з них справжніх європейців.

Літня мовна школа в Празі надає своїм учням не тільки теоретичні знання, але і практикує їх до оволодіння розмовною чеською мовою в процесі бесід з однолітками з інших країн (з перших днів перебування спілкування тільки мовою країни). Поряд із заняттями учні отримують можливість захоплюючого відпочинку протягом місяця. До їх послуг різні екскурсії, зустрічі і подорожі.

Міжнародна мовна школа o’key в Празі організує різні види курсів чеської мови:

Середня та вища освіта за кордоном
Міжнародна мовна школа o’key
 • стандартні курси з урахуванням рівня мовної підготовки (початковий, елементарний, менше середнього, середній, вище середнього);
 • індивідуальні курси, де програма будується згідно з цілями учня;
 • онлайн курси для тих, хто не може займатися з носієм мови через зайнятість або віддаленість від місця занять, але у своєму розпорядженні має доступ до Інтернет, Skype, а також мікрофон і навушники;
 • дитячі курси, де групи формуються з урахуванням віку дітей, а процес навчання проходить у формі захоплюючої гри, призводить до запам’ятовування лексики, розуміння чеської мови на слух, розвитку пам’яті і лінгвістичних здібностей кожної дитини.

Основна особливість викладання в цій школі – застосування комунікативної методики при навчанні учнів читанню, говорінню, сприйняття іншомовної мови на слух і письма. Крім курсів школа надає можливість додаткових занять за такими програмами: курс граматики (від елементарного до рівня нижче середнього), розмовний курс, бізнес курс (вдосконалення ділової лексики від середнього рівня до високого).

Ефективність мовних курсів в країні

Навчання чеської мови в Чехії має ряд переваг.

 1. Слухачам курсів надається можливість перебування в мовному середовищі. Саме воно сприяє формуванню і подальшому розвитку навичок говоріння, читання, письма, сприйняття мови на слух, підвищенню рівня володіння лексикою протягом гранично короткого періоду часу.
 2. Усвідомлений вибір програми навчання, яка передбачає використання такого методу, як відкритий діалог викладача і студентів, що дозволяє не тільки опановувати основи теорії, але і розвивати аналітичні здібності.
 3. Оптимальне співвідношення ціни та якості (вартість курсів в Україні досить висока і знайти мовну школу, де навчатимуть чеської – досить складно), а в Чехії ви розмовлятимете з носіями мови.
 4. Проведення занять досвідченими викладачами інститутів, університетів, академій, мають солідний стаж роботи з іноземцями різного рівня підготовленості.
 5. Організація курсів акредитованими державними навчальними закладами Чехії, відсутність проблем при оформленні навчальних віз.
 6. Отримання сертифіката за умови успішної здачі іспитів, що підтверджує рівень володіння чеською мовою за системою CEFR (A1, A2, B1 або B2).
 7. Можливість вступу в будь-яку чеську установа вищої освіти на бюджетну форму після закінчення спеціальних підготовчих курсів.

Вартість курсів

Вартість мовних курсів в Чехії залежить від обраної програми, мовної школи, інтенсивності занять, міста, місця проживання слухача. Ціни на курси знаходяться в повній залежності від віку, рівня підготовки. Наприклад, за літні курси для дітей у Карловому коледжі батьки заплатять 345 євро в місяць, а інтенсивний курс для дорослих коштує 1390 євро (100 занять + проживання та харчування).

Річні курси в Чехії – це 720 годин навчання, вартість яких оцінюються в 3950 євро. Курси в Празі оцінюються в межах 1660-3990 євро, а в Брно річне навчання може коштувати від 2900 до 3500 євро. Вартість спеціальних підготовчих курсів коливається від 1500 до 2900 євро.Середня та вища освіта за кордоном

Для отримання можливості навчатися на мовних курсах в Чехії необхідно надіслати заявку через Інтернет, після розгляду якої, на пошту приходить анкета для заповнення. За умови позитивного результату (після обробки висланих документів) здійснюється складання та підписання договору на надання послуги (електронна версія надсилається в центр).

Умови зарахування на мовні курси

Одержавши квитанцію бажаючий навчатися вносить гроші на вказаний рахунок і надсилає підтвердження оплати.

Навчальний заклад відсилає основний документ для отримання візи в Чехію експрес поштою.

Важливою і обов’язковою умовою є оформлення чеського медичного полісу (заповнення заявки, оплата, отримання полісу через 24 години з моменту оплати).

Необхідні документи:

 • оригінал свідоцтва про народження;
 • закордонний паспорт з терміном дії не менше 1 року;
 • виписка з диплома з оцінками або атестат про закінчення середньої школи;
 • довідка з банку про поточний стан рахунку;
 • пластикова карта до чинного карт-рахунку;
 • довідка про проживання в Чехії (перші 2-3 місяці);
 • три кольорові фотографії формату 3,5х4,5см;
 • довідка з органів внутрішніх справ про відсутність непогашеної судимості;
 • завірена нотаріусом згода на виїзд неповнолітніх дітей.

Всі ці документи і підтвердження про навчання подаються на оформлення візи в Чехію.