Не секрет, що абсолютна більшість нових українських користувачів Фейсбуку потрапляють в цю соцмережу після Вконтакту. І часто перше враження виглядає приблизно так: це страшно незручно, нічого не зрозуміло, у стрічці показується зовсім не те, що я хочу. Потім люди просто забивають на фейсбук і йдуть до зручного і зрозумілого Вконтакту. Насправді дуже даремно, адже на Фейсбуці зосереджена абсолютна більшість відомих особистостей, велика кількість відомих блогерів, які переїхали туди з ЖЖ, там дійсно кипить життя в україномовному сегменті.
Ця стаття покликана допомогти вам розібратися в інтерфейсі Фейсбуку, насправді він дуже добре налаштовується і всього в кілька кліків.
Сортування постів у стрічці Фейсбуку.
Головне, що ми спостерігаємо в будь-якій соціальній мережі – це стрічка новин, і ФБ не виняток. Ось тут і зосереджена більша частина скарг користувачів, мовляв Фейсбук показує новини та оновлення не в хронологічному порядку, а за своїм хитрим алгоритмом. І в цьому є частка правди, адже новинарна стрічка Фейсбуку дійсно працює за таким алгоритмом, щоб (на думку розробників) показувати найбільш цікавий контент саме для вас, але ж не всім це підходить. Щоб відображати новини за їх появою потрібно заходити в соцмережу за посиланням www.facebook.com/?sk=h_chr або налаштувати в лівій колонці показ новин наступним чином:
Підписка і відписка на новини.
На відміну від Вконтакте – у користувачів Фейсбуку є можливість підписуватися і відписуватись на користувачів (не тільки на цікаві сторінки і групи) без подачі заявки в друзі.
Від будь-кого, хто генерує нецікаві для вас новини можна відписатися (відфоловитись), тим самим покращуючи свою стрічку.
Створення власної стрічки у Фейсбуці.
Якщо основна стрічка новин вас все ще не влаштовує, то можна створити власну. У ній можна налаштувати хронологічний показ конкретних подій від конкретних людей чи сторінок. Щоб створити таку стрічку перейдіть за посиланням: www.facebook.com/bookmarks/interests . Потім натисніть кнопку “створити список” і далі вкажіть що там хочете бачити. Ваша особиста стрічка новин буде доступна в колонці зліва (можна додати її в закладки для моментального переходу) за назвою, яку ви їй задасте.
Налаштувати показ цікавих типів подій у власній стрічці теж можна, на зображенні знизу показано як:
Переходьте на Фейсбук, воно того варте.