Категорії
journal

10 способів стати кращим в будь-якій справі

https://clout.com.ua/

Для того щоб стати кращим в будь-якій справі, потрібно переймати досвід успішних людей. Поради з книг Джоша Вайцкина допоможуть повністю змінити свій світогляд і життя в цілому. Всі книги американця є автобіографічними, саме тому вони містять практичні, перевірені рекомендації.

Джош Вайцкин – дивовижна людина. Досягав успіху він із самого дитинства. У віці 9 років він став чемпіоном з шахів, а до 28 років став чемпіоном у китайському бойовому мистецтві тайцзіцюань. Весь секрет успіху, за словами Джоша, криється в умінні вчитися. Вивчайте і ви поради Вайцкина, впроваджуйте їх у своє життя, і ви завжди будете кращими!

1. Шлях від посередності до досконалості

Хочете досягти досконалості? Відмовтеся від посередності. Ваше існування в безпечній і комфортній шкаралупі не дозволить вам зробити навіть кілька кроків на шляху до успіху. Справа в тому, що цей шлях неможливий без перешкод, без руйнування тих рамок, в які люди себе заганяють.

Для того щоб зрозуміти, що чекає нас на шляху до прогресу, згадайте рака-відлюдника. По мірі свого росту він вже не зможе уміщатися в маленькій раковині. Врешті йому доведеться вилізти з надійного панцира і відправитися на пошуки нового. Попереду у нього стільки небезпеки і невідомості, але необхідність кращого життя стирає всі перешкоди, нерішучість і страхи.

Під час пошуку відбувається фаза навчання, що сприяє розвитку. Успішні особистості починають з розстановки цілей у рамках можливого. На шляху до успіху нерідко доводиться йти на ризик, змінювати свої життєві засади і правила. Але в підсумку ви будете приємно здивовані усвідомленням того, що тільки на шляху до досконалості ви отримали ці безцінні уроки життя. Їх не можна навіть порівнювати з легкими трофеями, які були отримані без бою.

2. Навчіться сприймати поразки

Відчуття програшу можна порівняти з розтоптаним серцем. В такі моменти приходить відчуття розчарування, болю і найсильнішого спустошення. Незалежно від сфери діяльності, боротьба є неминучим етапом до шляху до успіху. Любителі легких шляхів дотримуються оманливої думки: важливий не виграш, а сама участь.

Погодьтеся, адже це тільки виправдання власної нерішучості, невпевненості у своїх силах. Навіщо ризикувати душевним спокоєм заради примарного виграшу? Важливо розуміти одну важливу істину – розчарування неминуче на шляху до досягнення мети. Все що вам потрібно – навчитися його гідно витримувати. Тільки в цьому випадку ви з негативу зможете черпати безцінний досвід навчання.

3. Навчіться знаходити у всьому свою «м’яку» зону

У ході реалізації своїх цілей потрібно навчитися знаходити особисту вигоду в кожній події. Головне тут – намагатися досягти так званої «м’якої» зони. Це свого роду рівень вашої ефективності в період виникнення непередбачених ситуацій. Всю нашу увагу приділено вирішенню конкретної задачі, але раптом щось трапляється. Яка наша реакція?

За таких обставин людина може перебувати в «твердій» чи «м’якій» зоні. У першому випадку, відчувається сильне напруження, ми будемо намагатися зберегти колишню концентрацію уваги на своєму завданні, але щоб його виконати, вже не обійтися без допомоги ззовні. Під сильним тиском можна легко зламатися.

Альтернативним варіантом стане «м’яка» зона, в якій зосередженість межує з розслабленням. Нехай всередині вас буде буря, але зовні залишиться колишня безтурботність. Навчитися гнучкості – це мистецтво виживання в складних ситуаціях.

4. Навчіться адекватно сприймати ситуації

Усвідомивши важливість збереження ясності мислення і сили духу після поразок, ви осягнете один з найважливіших уроків життя. Звичайно ж, це складно. Тим не менш, багаторазове повторення помилок обов’язково тягне за собою ланцюгову реакцію руйнівної потужності. Після кожної наступної помилки зона комфорту буде руйнуватися, залишиться тільки сум’яття.

Спробуємо візуалізувати ситуацію з допомогою двох ліній, які прямують одна до одної. Перша – час, друга – ступінь нашого сприйняття ситуації. Якщо ситуація була оцінена адекватно, сприйняття буде знаходитися на одному рівні з часом. Під час здійснення помилки відбувається вражаючий розрив між лініями часу і сприйняття. Інакше кажучи, ми залишаємося на місці незалежно від безперервного руху часу. Замість адекватної оцінки сьогодення ми залишаємося в минулому. Треба вчитися і не фокусуватись на негативних моментах.

5. Позбавтеся від страху падіння

Чи звертали Ви увагу на безстрашність дитини перед падінням? Така дитяча безтурботність може стати відмінним прикладом. Пам’ятайте, ви можете відкривати для себе нові звершення, а кожне падіння аж ніяк не буде катастрофічним. Впавши, ви знову станете і продовжите свій шлях.

Єдиний момент – з роками ми все більше усвідомлюємо можливість отримання травми. І там, де дитина бачить розвагу, ми часто помічаємо тільки небезпеку.

Виховання у собі оптимістичної компетентності, повною мірою замінює дитячу безтурботність і дозволяє виробити стійку позицію перед рухом вперед.

6. Навчання через призму протилежності

В аспекті даосизму проглядається позиція вивчення «твердого з позицій м’якого». Щодня ми можемо простежувати тонку грань між протилежностями.

Які почуття охоплюють людину, яка після тривалого пересування на милицях врешті встала на ноги? Тільки після перенесеної хвороби і одужання ми починаємо цінувати своє здоров’я.

Ми не цінуємо те, що маємо. Тільки для того, хто гинув від спраги в пустелі, буде безцінним кожен ковток свіжої води. Наш розум оцінює речі між собою. Використовуйте це у своєму житті.

7. Ви можете дозволити собі не бути героєм

Не чекайте, що оточуючі будуть цікавитися ціною ваших зусиль до досягнення цілей. Не обов’язково бути героєм. Згадайте Майкла Джордана. Він приніс виграш своїй команді, взявши на себе відповідальність в останні хвилини матчу. Всього за кілька хвилин йому вдалося зробити більше точних кидків, ніж кому-небудь іншому за всю історію НБА. Тим не менш, Джордан на останній хвилині промахувався частіше, ніж інші гравці за всю гру. Славу йому принесли не точність і майстерність, а готовність зробити неможливе для перемоги своєї команди.

Скільки внутрішніх хвилювань він пережив після програшу Chicago Bulls? Після того, як 20 000 вболівальників залишилися шокованими і розчарованими. Але Джордан не опустив голову, він гордо і гідно продовжив свій шлях до баскетбольної слави.

8. Визначте на якому рівні ви перебуваєте

Деякі з нас живуть більш-менш пристойно, інші – досить непогано. Є і ті, хто завжди лідирує. Всі ці рівні відрізняються між собою. Перехід на новий етап вимагає особливих зусиль. Хочете зайняти місце посередині? Тоді у вас буде досить високий ліміт помилок. У такому разі кожна невдача буде сприйматися як відступ назад. Впоратися і подолати це можливо.

Що ж робити, щоб стати краще інших? Потрібно ризикувати там, де інші відступають, використовувати кожну несприятливу ситуацію в своїх цілях, витягуючи з неї черговий життєвий урок.

Якщо ж вам імпонує першість у всьому, обов’язковими умовами стануть аналітичний розум і завзяття. Для таких людей кожна перешкода стає додатковим поштовхом до дій, до пошуку виходу, до зміцнення рішучості перед подоланням складних перешкод. Варто лише перестати здаватися після найменшої невдачі. Якщо так, то можна пережити будь-які труднощі.

9. Довіртеся своїй інтуїції

Більшість людей стикається з проблемами, вихід з яких знаходиться на підсвідомому рівні. Так, перше враження майже завжди буває правильним. Навіть якщо для перевірки своїх інтуїтивніх здібностей потрібно кілька років, ви будете вражені результатами.

Інтуїція – це безпомилковий компас людини. Це міст, який межує з свідомістю і підсвідомістю. Ми не здатні вплинути на інтуїцію, але, встановивши з нею контакт, можна дістати невичерпне джерело творчої енергії.

10. Встановіть грань між голлівудськими фільмами і власною реальністю

Ми не можемо прораховувати наперед нові любовні стосунки, важливі моменти і нові пригоди. Попереду чекає чимало життєвих сюрпризів. Незалежно від того, скільки зусиль ви докладете до підготовки чи подолання несподіваних перешкод, ви все одно не будете готові. Діяти доведеться ефективно, часом не за наміченим планом, а по ситуації.

Головне – підготувати основу для вирішення проблем, залишивши місце для творчих, нестандартних, креативних ідей, ефективних навіть в умовах жорсткого тиску. Не варто проводити життя в очікуванні чогось, треба жити і діяти зараз!

10 порад від Джоша Вайцкина – це тільки початок до вашого вдосконалення. Відкрийте для себе книгу «Мистецтво вчитися», і ваше життя перевернеться з ніг на голову. Пам’ятайте, що важливо не лише отримати безцінну інформацію, але й використовувати її в житті.

Починайте діяти негайно! Не бійтеся бути кращими в усьому!