Категорії
Освіта за кордоном

Університети Швейцарії: вступ та навчання у вузах Швейцарії

Вища освіта в Швейцарії

Отримати вищу освіту в університетах Швейцарії сьогодні можуть не всі, незважаючи на доступну вартість, порівняно з англомовними країнами. Більшість відомих бізнесменів і політиків прагнуть вчити своїх дітей саме в цій країні. Висока якість отриманої тут освіти цінується у всьому світі. Диплом з швейцарського вузу – це досить серйозний аргумент для отримання престижної посади в будь-якій корпорації світу. Університети Швейцарії для іноземців та жителів країни надають унікальну можливість отримати престижну вищу освіту і відкрити собі дорогу в успішне майбутнє.

Середня та вища освіта за кордоном
Університет Цюріха

Університети Швейцарії

При виборі вищого навчального закладу на території Швейцарії слід в першу чергу керуватися наявністю бажаного факультету і, звичайно ж, мовою викладання. Серед основних кантональних ВНЗ можна виділити:

 • Женевський університет – мовою навчання є французька. В університеті викладається психологія, економіка, точні науки, теологія і медицина. Тут є 7 факультетів, інститут архітектури та школа перекладу.
 • Університет Базеля – тут переважаючою мовою є німецька. Цей університет є найстарішим у країні. Не так давно навчальний заклад об’єднали з центром молекулярної біології, тому тут проводяться дослідження в даній сфері діяльності. Університет пропонує природничо-науковий, філософський і історичний факультет.
 • Університет Цюріха – пропонує абітурієнтам вступ та іспити двічі за рік. У дослідницькому центрі Цюріха в основному викладаються предмети німецькою мовою.
 • Бренський університет – тут переважає використання німецької мови. У будівлі університету – Монастирському кафедральному соборі знаходиться кабінет всіма відомого Альберта Ейнштейна.
 • Університет Лозанни – навчання проводиться переважно французькою мовою. В університеті Лозанни у Швейцарії начаються найбутніх інженерів, що володіють професійними знаннями в сфері мікроелектроніки і комунікаційних систем.
  Середня та вища освіта за кордоном
  Університет Лозанни

Переваги швейцарської освіти

У навчальних закладах Швейцарії шанують давні традиції. Тут завжди на перше місце ставилася якість навчання, що дозволяє готувати справжніх професіоналів. У цій країні є досить цікавий підхід до складання навчального плану, який полягає у суміщенні навчальної діяльності і активного відпочинку. У вільний час студенти мають можливість зайнятися альпінізмом, верховою їздою, сноубордингом, можуть покататися верхи або ж відправитися на риболовлю.

Навчання в університетах Швейцарії має цілий ряд переваг, які полягають в наступному:

 • Наявність високого академічного рівня.
 • Різноманітність мовної практики – проведення занять німецькою, англійською, французькою та італійською.
 • Отримання престижної освіти недорого.

Розміщуються інститути на території Швейцарії в таких кліматичних умовах, які надають сприятливий вплив на здоров’я студентів. В країні немає місця культурному протистоянню, та й рівень криміналу тут досить низький. Середня та вища освіта за кордоном

Складнощі навчання в Швейцарії

Незважаючи на всі переваги навчання у Швейцарії, є місце й певним труднощам. Особливістю здобування вищої освіти в цій країні є дуже високі вимоги до отриманих знань.

Будь-який університет у Швейцарії має повне право на проведення вступного іспиту, що для багатьох вступників є перепоною на шляху до отримання престижної освіти. Конкуренція в цьому відіграє ключову роль, так як для навчання у ВУЗах цієї країни відбираються тільки достойні учні, що мають гарну репутацію, відмінні оцінки. Також варто зазначити, що університети приймають заявки іноземних студентів тільки, якщо вони провчилися протягом 4 семестрів у вищих навчальних закладах у себе в країні. Суворі вимоги тут тому, що в основі швейцарської економіки лежить виготовлення високотехнологічної і наукомісткої продукції, а це вимагає високий професійних знань і навичок.

Як вступити в швейцарський університет?

Швейцарські вищі навчальні заклади приймають на навчання іноземців не молодше 18-річного віку. В обов’язковому порядку учень повинен володіти мовою, якою ведеться викладання в обраному вузі. В обов’язковому порядку на руках повинен бути документ про отримання середньої освіти, еквівалентного швейцарському. У кожному навчальному закладі тут є свої вимоги до прийому учнів: Середня та вища освіта за кордоном

 • Вступити на медичний факультет іноземцям практично неможливо, так як місць не достатньо й для тих абітурієнтів, які проживають на території країни.
 • Вимоги до освіти – мінімум 11 років шкільного навчання, 3 роки в старшій школі. Знання класичних мов, точних і гуманітарних наук. Наявність диплома, який підтверджує наявну освіту і дає можливість вступати на різні факультети державних університетів.
 • Університети приймають тільки тих студентів, які закінчили другий курс у себе на батьківщині. Початок навчання тут у них починається з першого курсу, іспити й заліки, здані на батьківщині, не враховуються.
 • До навчання допускаються ті студенти, які склали єдиний іспит, який проводиться у Фрайбурзі. Екзаменаційний етап складається з 3 обов’язкових частин – всесвітня історія, математика, іноземна мова і 2 за вибором. Студенти можуть вибрати серед таких предметів, як біологія, географія, друга іноземна, фізика і хімія.

Необхідні документи для навчання у вузах Швейцарії

При наявності достатніх знань іноземної мови, отримання атестата та успішної здачі єдиного іспиту можна подавати документи в будь-який ВУЗ Швейцарії. Пакет в обов’язковому порядку повинен складатися з таких паперів:

 • Написана за зразком заява.
 • Характеристика.
 • Копія атестата.
 • Докладна автобіографія.
 • Академічна довідка.

Папери надсилаються не пізніше травня місяця. Листування з університетом йде не менше 2-3 місяців, тому в запасі у кожного абітурієнта має бути деякий час, щоб була можливість відправити документи в інший університет у разі відмови.

Вартість навчання у ВУЗах Швейцарії

У приватних інститутах Швейцарії отримати освіту не дуже складно, але досить дорого. Що стосується державних вузів, то тут трохи інакше. Вартість навчання досить низька, але вимоги до студентів пред’явлені дуже високі. Швейцарія за ступенем доступності вищої освіти є світовим лідером. Заробити стипендію тут також не складно, порівняно з англомовними країнами. Гранти в Швейцарії також значні і повністю покривають витрати на проживання.

Вартість навчання

Вищий навчальний заклад Вартість для громадян країни за рік в CHF Вартість для іноземців за рік в CHF (швейцарський франк)
Базельський університет 1400 1400
Бернський університет 1310 1310
Цюріхський університет 1378 1578
Університет Женеви 1000 1000
Університет Лозанни 1160 1160

Що стосується безкоштовного навчання, то це можливо, але тільки в деяких університетах Швейцарії. При цьому компенсуються всі витрати на навчання протягом одного семестру і 5 місяців інтернатури. Транспортні витрати при цьому не враховуються. Безкоштовне навчання доступне не для всіх студентів, а тільки для тих, які відповідають певним вимогам, висунутим тим чи інших вищим навчальним закладом.