Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Туніс

Туніс – північноафриканська країна, розташована уздовж узбережжя Середземного моря, на південний захід від Сицилії і півдня Сардинії. Туніс значною мірою приваблює шукачів пригод та гарного відпочинку, особливо в зимовий період. Природні ландшафти ідеально підходять для парапланеризму, а також для гірських і морських видів спорту. Країна межує з Лівією на південно-сході і Алжиром на заході.

https://clout.com.ua/

Цікаві факти про Туніс:

 1. Туніс – найменша країна Північної Африки, південну частину якої займає пустеля Сахара. Решту території країни займає родючий грунт і 1310 км берегової лінії.
 2. Туніс домігся статусу незалежної держави в 1956 році від Франції. Щороку день незалежності святкується 20 березня, цікавий факт.
 3. Сучасний Туніс розташований на території стародавньої фінікійської імперії з центром у Карфагені. Руїни цього колись могутнього міста-держави знаходяться всього в 10 км від сучасного Тунісу (міста).
 4. Туніс розділений на 24 провінції. Найбільшою провінцією є всесвітньо відомий Татуїн. Популярність він здобув завдяки однойменній планеті у фантастичних фільмах «Зоряні війни».
 5. Цікавий факт: місто Хаммамет є найбільшим туристичним курортом Тунісу і приваблює відпочиваючих з усієї Європи ще з 1960 року!
 6. Туніс в даний час є єдиним містом у країні, де є метро, хоча це більшою схоже на швидкісні трамваї.
  https://clout.com.ua/
 7. Населення країни не перевищує 10.8 млн. Останнім часом, народжуваність в Тунісі різко впала, особливо на тлі інших арабських країн. У середньому, народжуваність тримається на позначці 1.7 дитини на одну жінку, цікавий факт.
 8. Середня тривалість життя звичайних тунісців становить 75 років.
 9. У Тунісі є дві офіційні мови: перша і найбільш поширена – арабська і друга державна – французька. Найбільш популярною іноземною мовою можна назвати англійську.
 10. Місто Туніс – столиця, найбільший індустріальний і економічний центр. Населення міста більше 1.2 млн. чоловік.
 11. Цікавий факт про Туніс: жінки люблять прикрашати своє тіло хною. Особале це стосується рук і долонь.
 12. В кінці 2010 року в Тунісі відбулася найбільша революція. Причиною масових заворушень став ряд урядових постанов. Все почалося з 26-річного вуличного торговця, який підпалив себе на знак протесту! В результаті цивільних повстань було повалено президента і призначені нові вибори. Після цих подій виріс революційний настрій серед цивільного населення інших арабських країн, особливо в Лівії.
 13. Туніський динар (TND) – офіційна валюта. Він ділиться на 1000 міллімів. Курс динара до долара становить 1 TND : 0.7$, цікавий факт.
 14. Місто Кайруан є четвертим найбільш важливим духовним центром в ісламському світі після Єрусалиму, Мекки і Медіни.
 15. Туніс є активним учасником різних міжнародних організацій, включаючи Організацію Об’єднаних Націй, Світовий банк, СОТ, Ліга арабських держав, Організацію Ісламських конференцій і Міжнародний валютний фонд.
 16. Цікавий факт: Jebel ech Chambi – найвища точка Тунісу. Висота гори складає 1544 м над рівнем моря.
 17. Іспанія окупувала територію Тунісу в середині XVI-го століття. Країна увійшла до складу Османської імперії у 1574 році.
  https://clout.com.ua/
 18. Громадянам більшості європейських країн не потрібна віза для в’їзду в країну.
 19. Найбільше туристи воліють користуватися послугами таксі або брати напрокат автомобіль (ціна коливається в межах 70$/добу), цікавий факт.
 20. На ринках Тунісу завжди слід торгуватися, інакше з Вас візьмуть втридорога.
 21. Туніська економіка, перш за все, заснована на сільському господарстві, основу якої становить виробництво оливок, оливкової олії, бобових і молочних продуктів. Також у значних обсягах на експорт поставляється цілий ряд технічних виробів, текстилю, фосфатів, хімічних і нафтових продуктів.
 22. В Тунісі функціонує 4 міжнародних аеропорту: Туніс-Карфаген, Монастір, Сфакс та Джерба.
 23. Цікавий факт про Туніс: 97% населення складають араби, які сповідують іслам. Також в країні проживає невелика кількість католиків.
 24. Згідно традиціям і вірі, мусульмани не п’ють спиртні напої, однак в Тунісі часто грішать вином власного виробництва.