Категорії
journal Подорожі

Як грамотно організувати відпустку?

https://clout.com.ua/

У даній статті, ми, природно, не навчимо Вас всім премудрощам організації ефективного відпочинку. Просто кілька порад, які, можливо, допоможуть уникнути прикрих промахів при організації відпочинку.

Лікарі і психологи рекомендують «розбивати» відпустку на кілька невеликих частин, проте, одну з них залишити досить тривалою – не менше двох тижнів. Це потрібно, наприклад, для відпочинку на морському узбережжі. Його краще влаштувати навесні або восени, щоб «пролонгувати» літо.

У ряді випадків, наприклад, якщо у Вас є хвороби шкіри, велика кількість родимок, схильність до утворення пухлин, то краще взагалі утриматися від відвідування теплих курортних країн.

Планування і час

Плануючи далеку подорож потрібно звернути увагу на час прибуття в країну. Найкраще приїжджати під вечір, щоб приїхати і відразу лягти спати. Після довгого шляху організм отримає негайний відпочинок, це допоможе простіше пережити акліматизацію і зміну часових поясів. Щоб швидше звикнути до «нового» часу (зміну часових поясів) спробуйте пожити цим часом (зрозуміло, наскільки це можливо) ще до від’їзду. Особливо це критично, якщо відпустка нетривала, адже на «перебудову» буває, треба кілька днів.

Акліматизація

Іншим складним етапом може стати «зворотна акліматизація». Акліматизація і звикання до «домашнього» часу буде вже другим стресом для організму за відпустку, тому він часто переноситься складніше. Повернувшись з відпустки, люди кілька днів відчувають себе не дуже добре, тому варто повертатися за кілька днів до виходу на роботу.

Режим харчування

Крім акліматизації чимало клопоту може доставити і зміна режиму харчування. Навіть звичайна вода на новому місці може негативно сприйматися організмом, не кажучи вже про страви місцевої кухні. Тут важлива поступовість і обережність, не прагніть в перший же вечір перепробувати все меню. Через пару днів організм адаптується, і Ви зможете повною мірою насолодитися заслуженим відпочинком.