Категорії
Освіта за кордоном

Університети Південної Кореї: вступ до вузів для іноземців

Вища освіта в Південній Кореї

Система освіти в Південній Кореї схожа з нашою: 4 роки бакалаврату, 2 — магістратури, для лікарів навчання 6 років. На цьому подібності закінчуються, і починається бездонна прірва відмінностей. Як поступити в університет Південної Кореї і чи варто взагалі це робити? Розглянемо докладніше.

Університети Південної Кореї

Кращі університети Кореї:

 • Сеульський національний університет, або  SNU — другий найстаріший вищий навчальний заклад в Кореї. В його кампусі може проживати до 3,5 тис. студентів. У 2011 році він зайняв 42-е місце в рейтингу вищих навчальних закладів світу. SNU закінчували багато відомих особистостей: глави корпорацій Samsung і LG, Кім Енсам, багато акторів та політиків.
 • Університет Корі. Приватний вуз з ухилом на гуманітарні науки. Дає необхідні знання в галузі права та юриспруденції.
 • Університет Енсе. По праву, найкращий медичний університет Кореї. Тут ведеться навчання не тільки за медичними спеціальностями, але і технічними та гуманітарними. Його випускники — великі вчені уми, що працюють по всьому світу, політики й актори.

У вищезазначених вузах широко поширені програми обміну учнями, на лекції приїжджають світила науки і мистецтва. Крім SKY, в Кореї відомі також університети:

Назва Розташування головного корпусу Коротка інформація
Іхва Сеул Найбільший у світі жіночий університет. Складається з 11 факультетів. Факультет Скрентон веде навчання за спеціальною програмою, виховуючи лідерські якості.
Пусанский національний університет Пусан Перший в Кореї ВНЗ, включає 12 коледжів та 6 вищих шкіл.
Кунмін Сеул Веде навчання за 15 спеціальностями. Студенти проходять стажування в найбільших університетах світу. Японістика — найбільша кафедра. Японісти Кунмін випускають свій журнал.
Корейський провідний науково-технічний інститут Теджон Провідний навчальний та дослідницький університет Південної Кореї. Регулярно наймає іноземних викладачів, у тому числі нобелівських лауреатів.
Університет іноземних мов Хангук Сеул Третій у світі ВНЗ за кількістю мов (45). Крім іноземних мов, тут викладаються соціологія, геополітика, економіка та інші гуманітарні дисципліни.

Переваги навчання в Південній Кореї

Головна перевага — якість освіти. Система викладання тут вибудована інакше, порівняно з нашою: немає семінарів, а лекції проводяться за двома типами. У першому випадку студент самостійно розповідає аудиторії раніше підготовлений матеріал. Викладач поправляє, підштовхує інших студентів до дискусії. У другому викладач задає навідні запитання аудиторії, дискутує з нею. Зазвичай, після дослідження важливої теми дається 20-30 хвилин на виконання завдання, де потрібно застосувати вивчене. Середня та вища освіта за кордоном

Висока якість освіта складається не тільки з професіоналізму викладачів, але і технічного оснащення. Університети Південної Кореї оснащені сучасним обладнанням та лабораторіями, регулярно проводять додаткові курси та тренінги.

До інших переваг навчання тут можна віднести:

 • Низький рівень злочинності в країні.
 • Низька вартість навчання і проживання.
 • Більше 10 видів грантів і стипендій, які дозволяють значно знизити витрати.
 • Можливість навчатися англійською мовою.
 • Доброзичливе ставлення до європейців.

Насичене студентське життя — приємний бонус навчання тут. Дика суміш американської поп-культури і тисячолітніх традицій дає практично безмежні можливості для розваг і відпочинку. При кожному університеті є додаткові гуртки, наприклад, гри на гітарі, скелелазіння та інших, абонентська плата за місяць відвідування символічна.

Щорічно корейські компанії беруть участь у виставках, де викладають оголошення про наймання іноземних студентів. З працевлаштуванням після вузу навіть для гуманітарних професій тут не буде проблем.

Невелика перевага: якщо вас звільнили з роботи в Кореї, то ви можете перейти на студентську візу і 6 місяців спокійно шукати нову. Це важливо для іноземців, які влаштовуються по робочій візі, оскільки зі звільненням вона втрачається.

Складнощі навчання

Головна складність навчання у Кореї — необхідність знати мову країни. Звичайно, інститути в Південній Кореї складають програми для іноземців англійською мовою, але для того, щоб жити і працювати в цій країні, мову доведеться вивчити. І звичайно, корейська мова складніше англійської. Середня та вища освіта за кордоном

Іншою складністю, особливо для українця, є суворі правила. Привів дівчину до себе в гуртожиток? Відрахування обом, депортація. Розпивав спиртні напої в гуртожитку? Виселення. Правил можна нарахувати більше сотні, так і прогулювати пари не вдасться: за низький середній бал відраховують і депортують на батьківщину.

Ще одна складність — обмеження в роботі. Студенту можна влаштовуватися на роботу після 6 місяців навчання, отримавши офіційний дозвіл від органів влади. При цьому кількість робочих годин не повинна перевищувати 20 на тиждень. Це ускладнюється і тим, що роботодавець повинен укласти окремий договір, в якому вказано ваше особливе положення. В канікули дозволяється працювати повний день.

Багато студентів скаржаться на відмінності в менталітеті, особливо, у відношенні до їжі та суспільства. Так, в Кореї дуже гостра їжа, до якої європейцю складно відразу звикнути. У Кореї приблизно 4 градації ввічливості, і звернення підбираються, виходячи з віку і соціального статусу співрозмовника. Наприклад, молодий чоловік не має права розпитувати що-небудь у людини старшого покоління.

Як вступити до університетів Південної Кореї?

Перш ніж вступати в корейський університет, рік необхідно навчатись у ВНЗ на батьківщині. Бажано вибирати ту спеціальність, на якій ви хочете продовжити навчання за кордоном: це трохи спростить навчання в іншій країні. Після вступу в університет подальший алгоритм виглядає так: Середня та вища освіта за кордоном

 • переглянути університети Кореї для іноземців і вибрати один з них;
 • зв’язатися з його відділом міжнародних відносин та дізнатися про умови вступу;
 • здати іспит на сертифікат іноземною мовою;
 • зібрати документи на вступ;
 • дочекатися відповіді про зарахування;

Відповідь про зарахування слід додати до документів на отримання візи. Після отримання візи можна летіти в Корею для навчання.

Документи для вступу

Список документів, особливо в приватних вузах, може змінюватися, тому краще уточнити його за 6-12 місяців у відділенні, яке відповідає за міжнародні відносини. Знайти поштову адресу можна на сайті вузу.

Зразковий список документів:

 • резюме із зазначенням місця навчання;
 • копія паспорта та закордонного паспорта;
 • свідоцтво про навчання у вузі, перекладене на англійську мову і завірене нотаріусом;
 • виписка про прослухані предметах із зазначенням годин;
 • копії атестатів про середню освіту;
 • мотиваційний лист, що пояснює ваші мотиви вступу.

Сертифікат про знання мов — обов’язковий документ. Всі вузи Південної Кореї вимагають як мінімум сертифікати IELTS чи TOEFL. Варто зазначити цікавий факт: якщо у вас є TOPIK (сертифікат про знання корейської), то при прийомі іноземця він відіграє велику роль і допомагає обійти конкурентів. Наявність цього сертифіката може дати надбавку до стипендії. Середня та вища освіта за кордоном

Вартість навчання

Навіть у державних вузах освіта є платною. Перша ступінь вищої освіти (бакалаврат) коштує 3.5-10 тис. доларів за 1 семестр. Магістратура — 5-12 тис. Вартість навчання залежить від спеціальності та програм, а не від престижності університету. Для порівняння, рік навчання в Сеульському національному університеті буде коштувати дешевше, ніж в Енсе. Найбільше коштує навчання на медичних факультетах та інженерних спеціальностях.

Знизити, а то і зовсім зробити безкоштовним, навчання допоможуть стипендії і гранти. Так, за відмінні успіхи в навчанні можна знизити вартість навчання на 50-70%.

І все ж, поступати чи ні?

Звучить дивно, але корейський університет дійсно чудова школа життя. Пройшовши її можна стати достойним, грамотним і дисциплінованим членом будь-якого суспільства. Незважаючи на деякі складнощі, навчатися тут цікаво. До цього спонукає як можливість безкоштовного навчання, так і відмінне оснащення вузів.