Категорії
journal

Як закінчити розмову зі співрозмовником?

https://clout.com.ua/

Розберемо ситуацію, коли ви ведете розмову з другом. Всі питання вже розглянуто і у вас виникає потреба, а іноді і необхідність закінчити бесіду. Але співрозмовник бажає ще поговорити на теми, які в даний момент вас не цікавлять.

Нецікавих тем може бути безліч, наприклад, розмова про політичну ситуацію в країні чи обговорення якихось пліток.

Як же тактовно зупинити розмову, не образивши співрозмовника та ще й залишаючи по собі тільки позитивні враження?

  1. Можна послатися на невідкладні справи: треба кудись піти, комусь подзвонити і т.д. Все залежить від того, де відбувається розмова. Якщо на роботі, то пошліться на заплановану зустріч. Якщо вдома – на похід в магазин. А якщо співрозмовник зустрів вас на вулиці – на те, що вас терміново чекають вдома.
  2. Дякуйте і проводжайте. Коли розмова ведеться у вас вдома, то подякуйте співрозмовнику за те, що знайшов час зайти до вас, і також посилаючись на справи, йдіть до виходу, як би проводжаючи гостя. Таким чином, розмова плавно підійде до кінця.
  3. Попросіть друзів вам передзвонити. Якщо ваша зустріч з балакучим співрозмовником запланована і ви заздалегідь знаєте, що просто так бесіду не зупинити, то домовтеся з кимось із друзів або співробітників, щоб у певний час вони вам зателефонували чи зайшли в кабінет і сказали, що вас терміново кудись викликають. Або поставте на телефоні будильник з мелодією дзвінка, візьміть трубку і скажіть, що «скоро будете…», прощайтеся з співрозмовником і йдіть. Такий прийом діє 100%, негативу у співрозмовника не виникає.

Телефонні розмови зупиняються аналогічними способами. Сюди можна додати поганий зв’язок, дзвінок по іншому телефону або в двері.

Припиняючи бесіди таким чином, ви не ображаєте співрозмовника, не знижуєте ефективність розмови, тим більше, коли всі проблеми обговорені. А щира подяка за змістовну бесіду залишать у співрозмовника прємні враження про вас.