Категорії
journal Подорожі

9 порад туристам, які подорожують самостійно

  1. Вивчіть всю інформацію про місце. Перш за все, ми рекомендуємо вам заздалегідь зібрати і вивчити всю інформацію про місце перебування: від карти місцевості до режиму роботи того чи іншого музею. Радимо придбати друковані або завантажити електронні путівники, які допоможуть вам у плануванні маршруту ще до приїзду.
  2. Боїтеся? Придбайте тур! Якщо ви все-таки боїтеся відпочивати самостійно, відмінним варіантом для вас стане груповий тур з максимальним наповненням. Коли гіди самі почнуть водити вас по визначних місцях разом з усією групою, часу на нудьгу вже не залишиться і ви забудете про свою самотність, адже все побачене можна буде обговорити зі співвітчизниками. У цьому ще один плюс самостійного відпочинку – знайомство з великою кількістю нових людей.
  3. Забронюйте екскурсії. Крім того, радимо вам заздалегідь забронювати екскурсії. Сьогодні це можна з легкістю зробити через Інтернет. Це необхідно зробити, щоб не лінуватися вивчати місцеві пам’ятки і не проводити всю відпустку на пляжі або у басейні. Часто такі туристи повертаються додому і шкодують про втрачений час. А коли за екскурсію вже заплачені ваші кровні, то вам буде просто шкода втрачати гроші.
  4. Не беріть багато речей. Подорожуючи самостійно, вам не варто брати занадто багато речей. Майте на увазі: якщо ваші валізи будуть надто важкими, допомогти вам буде нікому, у всякому разі, безкоштовно, тому вам доведеться тягати їх самостійно. Пам’ятайте, що ви їдете в іншу країну не для того, щоб продемонструвати весь свій гардероб, а побачити незнайомі місця та отримати нові враження.
  5. Хобі залиште вдома. Не потрібно брати з собою у відпустку фільми, книги і рукоділля. Комусь така порада здасться дивною, проте все пояснюється дуже просто. Читанням книг, переглядом фільмів і рукоділлям можна зайнятися і вдома, а от побачити пам’ятки, визначні місця, архітектуру, чудеса світу і т.д. часу вже не стане.
  6. Урізноманітніть дозвілля. Проводячи самостійну відпустку, кожен день знайомтеся з новими місцями, тим самим позбавляючись від рутини. Намагайтеся регулярно їсти в різних ресторанах, гуляти в різних парках, відвідувати різні кінотеатри і клуби, щоб побачити якомога більше за цей короткий час. До того ж, така регулярна зміна місць допоможе вам завести нові знайомства, і, можливо, до кінця вам вже не доведеться проводити час одному.
  7. Вчіть мову. Дуже корисно вивчити іноземну мову і володіти нею бодай на розмовному рівні. По-перше, це додасть вам впевненість в собі та допоможе не розгубитися в незнайомій країні. По-друге, вивчаючи мову, ви поєднуєте приємне з корисним. У будь-якому випадку, знання ще однієї мови ніколи не зашкодить, навіть якщо вона не сильно стане в нагоді вам під час цієї відпустки.
  8. Дотримуйтеся місцевих законів і звичаїв. До того ж, не варто забувати про те, що в кожній державі існують свої закони, правила пристойності та етикету. Тому вирушаючи на відпочинок в чужу країну, потрудіться попередньо ознайомитися з місцевими порядками. Крім того, не зайвим буде, якщо ви будете поводитися з працівниками персоналу готелю ввічливо та доброзичливо.
  9. Заведіть знайомство в інтернеті. Якщо ви плануєте подорожувати самостійно, можна заздалегідь завести знайомства в Інтернеті з людьми, які живуть в тому місці, де плануєте провести відпустку. По-перше, ви заздалегідь зможете дізнатися корисну інформацію про місце передбачуваного перебування та спланувати свій відпочинок. По-друге, ви зможете зустрітися з новими знайомими, і вже не будете відчувати себе зовсім самотньо.

Пам’ятайте: якщо вам доводиться вирушати у самостійну подорож, то все залежить тільки від вас. Користуйтеся нашими порадами і проводьте відпочинок небагато цікавіше та якісніше!