Категорії
Освіта за кордоном

Шкільна освіта в Греції: відповіді на всі запитання

Шкільна освіта в Греції

Греція є досить привабливою країноюдля отримання шкільної освіти. Ця країна має ряд переваг серед інших європейських держав, тому українці прагнуть отримати середню освіту в Греції. На має значення, на яких правах ви знаходитесь в Греції, ваші діти приймаються до школи на тих самих підставах, що і громадяни цієї країни.

Якщо дитина йде навчатися в державну школу, то освіта дається безкоштовно. Тільки якщо дитина йде до приватної школи, то потрібно заплатити.

Загальний принцип навчання

 1. Початок навчального року 15 вересня. https://clout.com.ua/
 2. Найвища відмітка за знання 20 балів.
 3. Тривалість уроку 40 хвилин.
 4. 9 років – за цей час можна одержати обов’язкову середню освіту.

Система освіти, прийнята в 1997 році:

 • початкова школа;
 • середня школа;
 • ліцей, технікум, профучилище.

Початкова школа

Коли дитині виповнюється 6 років, вона йде до першого класу. Перед школою діти ходять до дитсадків, де вони отримують додаткові навички. Якщо ваша дитина не ходила до таких закладів, то підготовку до школи ви повинні провести вдома. Навчання в початковій школі складає 6 років. Дитині викладають базові дисципліни, в день відбувається 5-6 уроків. У греків є одна особливість освіти: діти пишуть олівцями в підручниках, зошитами не користуються. Коли дитина переходить до 3 класу, то вводиться вивчення іноземних мов. Обов’язковою є англійська, а ще якусь можна вибрати самостійно. Це може бути німецька, французька, італійська і т. д.

Діти з обмеженими можливостями теж можуть отримати освіту. Для цього в звичайних державних установах створені спеціальні класи.

Середня школа

В кінці шостого навчального року видається атестат, який дає право потрапити в середню школу початкового рівня. Триває це навчання 3 роки, тобто в 16 років діти отримують атестат про обов’язкову середню освіту. Щоб потрапити до середньої школи, потрібно мати лише атестат про закінчення початкової школи. Кількість уроків на день сягає 7, ускладнюються предмети. Починається вивчення фізики, хімії, глибоко вивчають математику. https://clout.com.ua/

Середню освіту можна отримати і у вечірніх школах, але там доведеться навчатися 4 роки замість 3. Після закінчення школи здаються іспити.

Коли дитина закінчує школу, їй видається атестат. Далі потрібно зробити вибір: шукати роботу або продовжити навчання в ліцеї, коледжі, технікумі.

Які документи потрібні для вступу до школи Греції?

Для того щоб отримати шкільна освіта в Греції, потрібно мати на руках такі документи:

 • свідоцтво про народження дитини, перекладене грецькою мовою та завірене печаткою;
 • документи, що підтверджують і вказують адресу проживання або реєстрації;
 • довідка про стан здоров’я дитини – загальна медична довідка;
 • довідка огляду стоматолога;
 • документи, що посвідчують особу батьків, їхні контактні дані;
 • право на постійне проживання, якщо є;

Можлива така ситуація: переїхавши з іншої країни, ваша дитина не знає грецької мови. У зв’язку з цим, її можуть перевести в клас на сходинку нижче попереднього. Якщо ви не хочете втрачати зайвий рік, то можна піти до школи для іноземців. Тож досить важливо знати мову країни, в якій ви хочете жити і навчатися. https://clout.com.ua/

Переваги навчання дітей у школах в Греції

Безкоштовна система освіти Греції не вважається однією з найкращих у Європі, тому тим, хто дійсно хоче отримати сильні знання, можливо слід зважити інші на інші варіанти. Навчальний рік може розпочатися навіть без підручників. Чому? З одного боку держава друкує літературу для кожного учня і роздає безкоштовно. Але з іншого боку, цей підручник стає власністю учня, значить, він може робити з ним усе, що захоче. Тож ті, хто буде вчитися надалі,можуть залишитися без підручників.

Скільки у грецькій школі повноцінних навчальних днів у році? Греція – країна, в якій дуже люблять свята. Крім того, нерідко відбуваються страйки, уроки скасовуються. Ще кілька разів на рік школи закриті через проведення педрад і виборів. Старшокласники теж можуть влаштовувати страйки, висуваючи свої вимоги. Тому на початку року багато шкіл можуть не працювати кілька тижнів. Приватні школи в Греції хоча й платні, зате там можна легше отримати необхідні знання для здачі іспитів.

Найпопулярніші школи Греції

«Коледжі Святого Лаврентія»

Однією з найбільш відомих шкіл Греції є приватна школа Святого Лаврентія, яка була заснована в 1980 році. Тут відбувається навчання за британською системою. Навчання платне. Школа знаходиться в районі Коропи. Навіть тим, хто живе в передмісті, зручно добиратися до неї. Територія школи займає 1,6 га землі. https://clout.com.ua/

Форму навчання можна вибрати: пансіон або денна форма. Тут для навчання і життя все передбачено. Тому батьки часто залишають дітей на повний пансіон. Діти, які не знають або погано володіють англійською мовою, можуть успішно отримати додаткові заняття. Практично всі іноземні мови тут викладають дуже добре: англійська, грецька, арабська, німецька. В школі є добре обладнані лабораторії, спортзали, класи. Навіть був побудований амфітеатр на 400 місць.

«Campion School»

Школа була відкрита 2000 року і є однією з перших міжнародних шкіл. Тут відбувається розподіл груп на дитячий садок і саму школу. Цей навчальний заклад забезпечений усім необхідним: є хороший спортзал, футбольне поле, всі класи обладнані інтерактивними дошками. Викладання іноземних мов вирізняється. Всі педагоги закінчили найкращі виші.

Учні школи мають єдину форму. Організований автобус, який збирає дітей і розвозить по домівках після уроків. Вступити до школи можна в будь-який час навчального року. Є головне правило: необхідно скласти іспит з англійської мови. Вартість року навчання в початковій школі складає біля 10000 євро, в середній – близько 13000 євро. Послуга шкільного автобуса оцінюється в 2000 євро за рік. Якщо дитина бажає індивідуально займатися музикою, то вартість навчального року обійдеться в 1000 євро.

«Moraitis School»

Всі вчителі школи знають досконало англійську мову. Навчаючись у початковій школі, діти отримують не лише знання з основних дисциплін, але і з додаткових. Англійською мовою в початковій школі проводяться такі уроки, як математика, довкілля та театр. Також пропонуються факультативи. https://clout.com.ua/

Додаткові заняття проводяться з 15:00 до 16:45 кожен день. Особливістю цієї школи є наявність спеціальної фітнес-програми. Щороку надається кілька стипендіальних місць. Отримати їх можна, маючи атестат з хорошими оцінками.