Категорії
Освіта за кордоном

Середня освіта у Великій Британії: державні та приватні школи

Шкільна освіта в Англії

Велика Британія ― це країна, в якій поважають, шанують і бережуть традиції. Історія освіти в державі має глибокі корені, перші університети з’явилися тут ще в 12 столітті, тому в фундаментальності британської освіти ніхто не сумнівається. Дипломи Кембриджа і Оксфорда асоціюються у людей в усьому світі з освітою найвищого рівня. Не секрет, що школи Великобританії залучають все більше студентів з усього світу. Багато батьків прагнуть відправити своїх дітей саме до Англії, щоб гарантувати своїм дітям високий рівень предметних та професійних знань, перспективну і високооплачувану роботу, а також кар’єрне зростання в майбутньому. https://clout.com.ua/

Система шкільної освіти Англії

Щоб почати розбиратися в школах Великої Британії, необхідно ознайомитися з тим, як працює система освіти цієї країни. Існує декілька критеріїв, за якими можна класифікувати типи шкіл у Великій Британії.

 1. Наявність плати за навчання. В країні гармонійно співіснують два сектори освіти: безкоштовний (державний) і платний (це приватні школи Англії, які представлені пансіонатами, вони добре забезпечені і мають прекрасне оснащення).
 2. Вік учнів:
 • Дошкільна освіта: ясла і дитячі садки для дітей 2-7 років.
 • Початкова школа в Англії: Primary school, де навчаються діти 4-11 років і здають іспити після другого і шостого року навчання, і Junior School — з обов’язковою здачею іспиту для переходу на середній щабель навчання. Основними предметами для вивчення є англійська мова та математика, на вибір ― інформатика, релігія, музика, історія, природничі науки, географія.
 • Старша школа в Англії: в 11 років учні за результатами іспитів молодшої школи переходять на наступний ступінь. Головними залишаються англійська мова, наука і математика, до основних відносяться іноземна мова, фізкультура і технологія, а історія і географія зараховані до предметів за вибором. Середня школа в Англії теж має свою класифікацію. Існують загальноосвітні школи, де навчається більша частина дітей, а також школи з поглибленим вивченням окремих предметів і середні спеціальні школи. Останні два типи шкіл відрізняються гуманітарним чи технічним ухилом в досліджуваних предметах.
 • Післяшкільний рівень: підлітки 16-18 років йдуть до школи для підготовки до університету. Тут вивчається 3-4 предмета на просунутому рівні, що може забезпечити вступ в британські і деякі закордонні університети.
 1. Статева приналежність. Існують кілька типів освітніх установ: https://clout.com.ua/
 • змішані школи (спільне навчання хлопчиків і дівчаток покликане розвинути вміння спілкуватися з людиною будь гендерної приналежності);
 • тільки для дівчаток (тут панує жорстка дисципліна і порядок);
 • тільки для хлопчиків (для них влаштовується більше рухливих ігор та змагань).

Як вибрати школу

Батьки, які прагнуть організувати синові або дочці навчання в Британії, орієнтовані на вивчення англійської мови, отримання диплома, який би вважався солідним у будь-якій країні світу, тому завжди необхідно вибирати з суто англійських шкіл в Англії.

В державні школи Великобританії вступити можуть тільки громадяни країни, іноземцям доводиться розраховувати на приватні школи. Часто навчання за кордоном має певні труднощі . Це пов’язано не тільки з відсутністю міцних мовних знань, але і з інакшим підходом до навчання в англійських школах. Щоб мати високі шанси на вступ в британські університети, необхідно починати навчання якомога раніше. Для початку можуть підійти літні школи, які допоможуть адаптуватися дитині у мовному середовищі і звикнути до принципів навчання. Далі можна переходити до постійного проживання в пансіоні на території країни. https://clout.com.ua/

Класичний пансіон – це кілька будівель на території приватної школи, діти проживають по кілька людей у кімнаті, мають суворий, жорсткий розпорядок. Школи пансіони дуже різноманітні. Хоча безкоштовні школи в Англії мало чим поступаються приватним, вибір освітніх програм в останніх більш широкий, а групи учнів у класі менші. До престижних школах Великобританії відносяться наступні:

 • Repton;
 • Eton;
 • Bolton Boys;
 • St.Vary & St.Anne;
 • Oakham;
 • Uppingham.

Рейтинг шкіл публікується щороку у відомих виданнях, він розраховується, виходячи з відсотка випускників школи, які поступили до вищих навчальних закладів. Потрапити в такі школи непросто. Наприклад, школа Ітон в Англії доступна тільки тим учням, які успішно склали іспит після початкової школи в одинадцятирічному віці. Для іноземних учнів передбачений спеціальний курс, який допоможе підготуватися до такого випробування.

Ціна питання

Школи пансіони в Англії платні для будь-якої категорії учнів. Їхня вартість у два рази перевищує навчання в школах денного перебування, але це і зрозуміло, адже в пансіоні діти перебувають на повному забезпеченні. Ціна семестру залежить також і від місця школи в національному рейтингу, що вище місце, то дорожче навчання в освітньому закладі. Тут варто звернути увагу на наступний нюанс. Якщо метою навчання не є вступ до британського університету, а студент має прагнення одержати середню освіту, то можна заощадити приблизно половину вартості, вибравши для навчання школи «простіше». Коли у планах здача іспиту і навчання в престижному університеті, тоді необхідно забути про економію коштів, мова йде про 8-10 тисяч фунтів за семестр (в навчальному році чотири семестри). Сюди необхідно додати також візовий збір, близько 580 фунтів за опікуна (людини, який буде допомагати вашій дитині в Англії), депозит 1500 фунтів на поточні витрати учня. Якщо передбачуваний термін навчання перевищує шість місяців, то медичне обслуговування надається безкоштовно.

Оформлення документів

Якщо дитина добре володіє англійською і готова пройти спеціальне тестування, вам можна вибирати школу. Не менше, ніж за рік до навчання необхідно пройти реєстрацію, надіслати заяву адміністрації обраної школи, можна підготувати кілька запитів до різних навчальних закладів. Важливим кроком є відвідування школи, де вам детально розкажуть про регламент, проведуть екскурсію, що дозволить сформувати більш повне уявлення про заклад. У кожній школі передбачені спеціальні тести на контроль рівня знань (мовних і предметних). Після тестування дитині треба буде пройти співбесіду.

Має пройти якийсь час, перш ніж ви отримаєте відповідь від адміністрації школи. У разі відмови не чекайте пояснень. А ось після позитивної відповіді можна подавати документи на оформлення візи і вирішувати організаційні питання. Краще, коли цим питанням будуть займатися професіонали (спеціальні організації), які знають тонкощі оформлення, перекладу документів, вирішення допоміжних питань, пов’язаних із зарахуванням до школи.