Категорії
journal Подорожі

Рекомендації туристам-початківцям

Санаторії в Трускавці дуже гарні, але настає момент, коли необхідно вирушити на термальні джерела в Будапешт. Відправляючись в іншу країну в перший раз, всі відчувають деякий дискомфорт, пов’язаний з тим, що вони ще багато чого не знають. Ми постараємося відповісти на деякі важливі питання.

1. Які документи повинен мати при собі мандрівник?

Під час перебування за кордоном, у вас обов’язково повинні бути при собі:

  • закордонний паспорт (з візою, якщо вона необхідна),
  • медична страховка,
  • копії закордонного і звичайного паспорта,
  • дві фотографії 3х4

Останні два пункти необхідні на випадок втрати документів, щоб полегшити і прискорити видачу тимчасової заміни.

2. Що робити при втраті документів?

Перш за все вам слід звернутися в дипломатичне представництво (посольство або консульство). Також слід звернутися в поліцію із заявою про зникнення. Там вам видадуть довідку, яка знадобиться при оформленні тимчасових документів. Щоб прискорити процедуру потрібно буде надати копії закордонного і звичайного паспорта і дві фотографії. В іншому випадку буде поданий запит у правоохоронні органи вашої країни на підтвердження вашої особистості. А це процес не швидкий.

3. Як вчинити в разі хвороби в іншій країні?

На цей випадок у вас повинна бути медична страховка, наявність якої є обов’язковим для отримання візи у більшість країн світу. Як тільки ви захворіли, негайно звертайтеся в страхову компанію за консультацією за вказаним у полісі телефонами. Вам підкажуть наступний порядок дій.

4. Можна залишитися в іншій країні?

Не можна. При виявленні факту незаконного перебування іноземного громадянина на території іноземної держави, влада цієї держави стягують з туристичної компанії штраф у 6000 – 7000 євро за кожну людину. У деяких випадках можливе відкликання акредитації. Тому на час знаходження туристичної групи за кордоном, у більшості випадків, паспорти зберігаються у куратора цієї групи, щоб туристи не залишилися там незаконно.

5. Що потрібно знати туристові при перетині кордону?

Турист зобов’язаний знати і виконувати митні правила своєї країни і тієї країни, куди він прямує. Оскільки вимоги до товарів, що ввозяться і вивозяться предметів різняться від країни до країни, перед поїздкою слід уточнити інформацію у туроператора.

6. Чи потрібно робити щеплення, вирушаючи закордон?

Не обов’язково, але бажано. Особливо якщо ви відправляєтеся в тропічні країни. Перед тим, як вибрати таку країну, уточніть в турфірмі інформацію про найбільш поширені інфекції і зробіть щеплення. Врахуйте, що від деяких захворювань допомагає тільки курс ін’єкцій тривалістю до декількох місяців, так що цим питанням краще поцікавитися заздалегідь.

7. Яку мінімальну інформацю про країну необхідно знати?

Перед поїздкою слід обов’язково ознайомитися з традиціями і культурою країни призначення. Це особливо стосується ісламських і азіатських держав, де стандарти поведінки суттєво відрізняються від наших.

8. Скільки грошей брати з собою в поїздку?

У будь-якому випадку необхідно мати невеликий запас, мінімум 400-500 доларів. Різні несподіванки можуть виникнути на будь-якому етапі подорожі, від непередбачених зборів в аеропорту, до оплати штрафів за кордоном. При цьому рекомендується мати при собі певну суму готівкою. Якщо ж ви віддаєте перевагу платіжним карткам, то візьміть дві і зберігайте їх окремо.

9. Що робити, якщо зі мною стався нещасний випадок, а я не застрахований?

В ідеалі таких ситуацій краще уникнути. Однак якщо ви все-таки потрапили в таку ситуацію, то доведеться оплачувати лікування зі своєї кишені. Так що наявність зайвих пари тисяч доларів не завадить. При відсутності грошей, зверніться в консульство. В більшості випадків воно йде на зустріч і може допомогти своїм громадянам, видавши деяку суму. Зрозуміло, їх потім доведеться повернути.

10. Які послуги за кордоном є платними?

Проблема з оплатою додаткових послуг виникає досить часто. Це особливо актуально для системи «все включено», в якій насправді включено далеко не все. Практично скрізь є платні міні-бари в готельних номерах, перегляд певних телеканалів або користування кондиціонером. Щоб згодом не зіткнутися з величезними рахунками, заздалегідь уточнюйте список безкоштовних послуг у туроператора і в країні призначення.