Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про антарктиду ?

Антарктида – одне з найбільш загадкових і маловивчених місць нашої планети. Антарктида не належить жодній державі. При цьому на території цього континенту претендують відразу кілька країн.

Незважаючи на екстремально низьку температуру повітря в Антарктиді є люди. Йдеться про дослідницькі експедиції різних держав світу. До їхнього складу входять сотні чоловіків і жінок. На континенті неодноразово народжувалися діти .

Вченим вдалося зробити масу відкриттів, які допомогли більше дізнатися про нашу планету і її історії. У цій статті ми поговоримо про цікаві факти про Антарктиду. Вони допоможуть спростувати ряд популярних помилок і істотно розширять кругозір.

Антарктида була відома людям з давніх часів. Антарктиду зображували на картах ще до моменту, коли її офіційно відкрили вчені. В ті часи Антарктиду називали «невідомі Південні Землі».

Першою людиною , яка в складі експедиції висадилася в Антарктиді, був громадянин Норвегії.

Антарктика – континент, що розташований в найпівденнішій частині Землі. Її площа перевищує 52 мільйони км2.

На континенті повністю відсутній уряд. Немає на ньому і постійного населення. А ось власний прапор і навіть телефонний код на континенті є. На прапорі зображені обриси Антарктиди.

Найтеплішим місяцем в Антарктиді вважається лютий. Мінімальна температура в Антарктиді була зафіксована в серпні. У лютому на дослідних станціях змінюється персонал.

Цікавим фактом про Антарктиду є те, що колись Антарктида була тропіками. Однак згодом континент “переїхав” ближче до полюсу і там покрився льодом.

На Антарктиду претендує відразу кілька держав. Серед них: Норвегія, Австралія , Великобританія , Аргентина, Чилі.

Часто вважають, що Антарктиду постійно замітає снігом . Цікавим фактом про Антарктиду є те, що насправді на континенті є ділянки, де тисячі років не випадало опадів. Тобто там не буває ані снігу ані дощу. В результаті тільки 1% площі континенту не покритий льодом. Ділянки називають оазами або сухими долинами.

У 1984 році Піночетом (чилійський диктатор) був утворений населений пункт. На сьогоднішній день він є дослідною станцією. На території є клініка, школа, поштове відділення, гуртожиток. У місті працює мобільний зв’язок, є навіть Інтернет.

На території аргентинської станції Есперанза колись була народжена перша людина на континенті. Це сталося в 1978 році. Дитину назвали Еміліо Палма. Після того на континенті з’явилося на світ ще 10 дітей.

Всього на континенті проживає близько 4000 осіб . Через екстремально низькі температури в Антарктиді в якості засобів пересування в минулому столітті активно використовувалися собачі упряжки. За їх допомогою вченим надходила пошта. Однак трохи більше 20 років тому вони були заборонені. Фахівці вважають, що гавкіт собак може налякати тюленів. Також собаки можуть завдати шкоди фауні континенту.

В Антарктиді живуть птахи і ряд ссавців. А ось рептилій і змій на континенті немає. Це, напевно, єдине місце на землі , де вони повністю відсутні. В Антарктиді немає часових поясів. Місцеві жителі використовують час тих країн, до яких належать дослідні станції. Тобто в сусідніх населених пунктах може бути істотна часова різниця.

Антарктида – найхолодніший континент на Землі . Мінімальна зафіксована температура повітря -93,2 градуса Цільсія. Вона спостерігалася в 2010 році. Дані були отримані супутниками НАСА. При цьому вчені не вважають дані рекордними саме через те, що вони не були зняті за допомогою термометрів.

Найвища температура повітря, яка зафіксована в Антарктиді +17.5 °C
у 2015 році на станції Есперанса.

Від Антарктиди неодноразово відколювались величезні шматки льоду. Найбільший айсберг, який виник біля берегів континенту, за розмірами перевищував габарити Ямайки. Його площа складала 11 тисяч км2. Згодом він розсипався на дрібніші частини.

Саме в Антарктиді було виявлено рекордну кількість метеоритів. Однак, вчені не виключають, що насправді кількість метеоритів на всій Землі приблизно однакова. А на білій крижаної поверхні метеорити краще видно, ніж на землі або в океані.

В Антарктиді низька вологість, тому метеорити практично не схильні до корозії. Вони добре зберігаються.

Найчистіше море на Землі знаходиться поруч з Антарктидою.

Антарктида – єдиний континент, де можна в природних умовах побачити імператорських пінгвінів.

Білі ведмеді в Антарктиді не живуть, вони уподобали інший полюс Землі – Арктику.

На континенті є 2 діючих вулкана.

Вчені підрахували, якщо весь лід в Антарктиді розтане, рівень світового океану підскочить відразу на 6000 сантиметрів. Це може призвести до екологічної катастрофи. Однак фахівці схильні вважати, що цьому можна запобігти. Хочеться вірити, що це насправді так.