Категорії
journal

Як навчитися витрачати гроші правильно

Часто при вигляді прилавків в магазині, очі просто розбігаються і забуваєш навіщо ти прийшов у цей магазин. Все так яскраво і соковито, що складно зупинити свій вибір на чомусь одному. Хочеться побувати скрізь! Адже для того і створена реклама, щоб привернути увагу і спровокувати вас на купівлю того чи іншого товару: чи це яскраві вивіски, чи величезні знижки та інші заходи, націлені на ваш гаманець. Дуже важко втриматися від спокус, але якщо ваша поведінка та імпульсивні покупки стали проблемою, треба дотримуватися таких правил.

Підготуємося до процесу витрати коштів ґрунтовно.

Розділимо цю процедуру на три частини:

  1. Підготовка до витрат;
  2. Процес витрачання коштів;
  3. Аналіз придбаних речей і витрачених сум.

Як підготувати себе до витрати коштів?

  1. Розплануйте свій бюджет на місяць (що вам потрібно).
  2. Визначитеся з конкретними витратами в поточному місяці. Визначте доцільність і необхідність планованих витрат. Не беріть з собою великі суми.
  3. Визначте місце де ви будете витрачати ваші кошти, тобто магазин повинен задовольнити ваш попит якістю і ціною.
  4. Визначте перелік покупок, які потрібно зробити, складіть для себе список і суворо дотримуйтесь його при здійсненні покупок.
  5. Вибір повинні зробити саме ви – не ведіться на поради співробітників магазину або ваших знайомих.
  6. Звіряйте чек з покупкою, не соромтеся перераховувати здачу, виключаючи тим самим факт обману з боку продавця.
  7. Не варто приходити в продовольчий магазин голодним: дуже велика ймовірність зайвих покупок.
  8. Відмовтеся від розпродажів, якщо цей товар вам не потрібен.
  9. Не варто спокушатися подарунками, їх роблять далеко не безоплатно, а в додатку до товару, який продавець хоче продати, а не ви хочете придбати.
  10. При здійсненні покупок постійно думайте про необхідність товару.
  11. Зберігайте чеки.

Робота над помилками

Після покупок приступайте до аналізу своїх витрат. Наскільки ви відхилилися від списку? Які причини змусили вас це зробити? Чи можна було обійтися без цього? На скільки треба скоротити суму ваших витрат, щоб наступного разу такого не сталося? Вчитися на своїх помилках значить набувати певний досвід боротьби з собою, своїми бажаннями, щоб на підставі отриманого досвіду не наступати на ті ж граблі. Визначивши провокатора, тобто причину, що змусила вас витратити зайві кошти, напишіть її на аркуші паперу, так, щоб він завжди був у вас на очах.

При наступних закупках в магазинах, ви точно будете пам’ятати, чого треба уникати.

Після цього знову аналізуйте витрати. Від інформації про корисних і економних витратах ви отримаєте задоволення і набагато більше позитивних емоцій. До того ж правильна витрата коштів дасть вам можливість фінансової незалежності, тому що навіть зекономлена вами копієчка в майбутньому збереже вам копійку.