Категорії
journal

Last.fm – коли хорошу музику не потрібно шукати

Ей, меломани, я вам попоїсти приніс. Давайте поговоримо про давнішній, але як добрий коньяк витриманий сервіс для каталогізації Ваших музичних вподобань – Last.fm.

Хоча, звісно ж, більшість затятих меломанів там уже давно облаштувалися. Проте, якщо Вас там поки немає, то сподіваюся ця стаття додасть кілька причин, щоб і Ви впорядкували та розширили свої музичні смаки завдяки цьому сервісу.

Як воно діє?

Last.fm може записувати (скроблити) інформацію про всі прослухані Вами треки, та ґрунтуючись на них, пропонувати Вам нову музику. До речі, скороблити цей сервіс може майже з будь-якого пристрою чи програми, з якого тільки можливо прослуховувати музику: від айподу до музики вконтакті.

 

Загалом уся ця історія задумувалась як онлайн-радіо, але я не знаю жодної людини, що б її використовувала саме у цьому руслі. Усе мабуть через те, що опція прослуховування музики прямо звідти коштує аж 3 бакси на місяць, але ж у той самий час є халявна музика вконтакті, тож для нас не дуже актуально і наші люди безкоштовно слухають музику в іншому місці та лиш скроблять треки.

Зрештою сервіс почав нагадувати соціальну мережу, додалися усі необхідні для того інструменти: групи за інтересами, приватні повідомлення, стіни для публічного спілкування, блоґи, можливість додавати в друзі і т.і. Але усі ці фішечки нічого б не значили якби не ядро сайту – бібліотека прослуханих треків та рекомендаційна система музики. Без нього ластик уже б давно повторив участь майспейсу.

А ось трохи про сервіс у цифрах:

lastfm-infografics.min

 

Як бачите, українці далеко не найактивніші користувачі цього сервісу. Можливо це відбувається і через те, що інтерфейс сайту представлений на 12 мовах, серед яких немає української. Українські ж користувачі, які не хочуть використовувати ні російську, ні англійську версію сайту ще у 2007 році створили групу LAST.FM Українською!, але жодних реальних зрушень це не дало.

Навіщо цей сайт мені?

 • Як мінімум Ви зможете дати посилання людині, яка запитається: “що ти слухаєш?” на свій профайл на ласті.
 • Не втрачатимете класні треки лише тому, що забули як називається гурт.
 • Візуально, у вигляді діаграм статистики побачите, який у вас музичний смак.
 • Знаходитимете нову класну музику на основі Ваших вподобань.
 • Станете краще розбиратися в музичних жанрах

Теги.

Жанрове тегування артистів відбувається за принципом Вікіпедії, тобто слухачі самі позначають відповідними тегами артиста (rock, pop, ebm, idm, ambient і т.д. ), і які з них набирають найбільше підтримки, ті й визначають жанрову належність артиста. А оскільки модерації таких дій майже немає і основна аудиторія Last.fm країн СНД – це молоді люди та підлітки з прогесивними музичними смаками, то неякісна або застаріла, на їх думку, музика часто піддається злісному спаму тегами. Іноді можна добряче приколотися над теґами у всіляких попсових та блатнякових проектів.

Темнішим кольором виділяються ті, які підтримало більше слухачів.

zibrov-last-fm

butirka-last-fm

Але подібним атакам піддаються і деякі іноземні гурти:

tag-cloud

Проте переважна більшість серйозних гуртів та проектів з більш-менш якісною музику тегуються дуже коректно, і проблем з цим, як правило, не виникає. Просто у таких виконавців кількість хейтерів все-одно нижча за кількість фанатів, які відмітять улюбленців правильними тегами.

Окей і як це все скроблити?

   1. Реєструєтеся на last.fm
   2. Якщо слухаєте уже завантажену музику, то рушаєте на http://www.last.fm/download та качаєте необхідну аплікуху або плагін до Вашого програвача.
   3. Якщо слухаєте музику вконтакті, то встановіть плагін для Хрому.
   4. ???
   5. Profit.

Залишайте посилання на ваші профілі на Last.fm у коментарях, будемо френдитись 🙂

5 коментарів “Last.fm – коли хорошу музику не потрібно шукати”

О, нормальок: Your musical compatibility with Paysage_DHiver is MEDIUM
Music you have in common includes Маяк, вы соглашаетесь, Amatory, COH and Skeletal Family
😀

Ще не вмерла Ріденсини ні слава, ні воля 🙂

Our musical compatibility with OlegTheCat is VERY LOW

Music you have in common includes Ляпис Трубецкой, The Chameleons, The Doors, System of a Down and Graveworm.

Обговорення закрито.