Ей, меломани, я вам попоїсти приніс. Давайте поговоримо про давнішній, але як добрий коньяк витриманий сервіс для каталогізації Ваших музичних вподобань – Last.fm.
Хоча, звісно ж, більшість затятих меломанів там уже давно облаштувалися. Проте, якщо Вас там поки немає, то сподіваюся ця стаття додасть кілька причин, щоб і Ви впорядкували та розширили свої музичні смаки завдяки цьому сервісу.
Як воно діє?
Загалом уся ця історія задумувалась як онлайн-радіо, але я не знаю жодної людини, що б її використовувала саме у цьому руслі. Усе мабуть через те, що опція прослуховування музики прямо звідти коштує аж 3 бакси на місяць, але ж у той самий час є халявна музика вконтакті, тож для нас не дуже актуально і наші люди безкоштовно слухають музику в іншому місці та лиш скроблять треки.
Зрештою сервіс почав нагадувати соціальну мережу, додалися усі необхідні для того інструменти: групи за інтересами, приватні повідомлення, стіни для публічного спілкування, блоґи, можливість додавати в друзі і т.і. Але усі ці фішечки нічого б не значили якби не ядро сайту – бібліотека прослуханих треків та рекомендаційна система музики. Без нього ластик уже б давно повторив участь майспейсу.
А ось трохи про сервіс у цифрах:
Як бачите, українці далеко не найактивніші користувачі цього сервісу. Можливо це відбувається і через те, що інтерфейс сайту представлений на 12 мовах, серед яких немає української. Українські ж користувачі, які не хочуть використовувати ні російську, ні англійську версію сайту ще у 2007 році створили групу LAST.FM Українською!, але жодних реальних зрушень це не дало.
Навіщо цей сайт мені?
- Як мінімум Ви зможете дати посилання людині, яка запитається: “що ти слухаєш?” на свій профайл на ласті.
- Не втрачатимете класні треки лише тому, що забули як називається гурт.
- Візуально, у вигляді діаграм статистики побачите, який у вас музичний смак.
- Знаходитимете нову класну музику на основі Ваших вподобань.
- Станете краще розбиратися в музичних жанрах
Теги.
Жанрове тегування артистів відбувається за принципом Вікіпедії, тобто слухачі самі позначають відповідними тегами артиста (rock, pop, ebm, idm, ambient і т.д. ), і які з них набирають найбільше підтримки, ті й визначають жанрову належність артиста. А оскільки модерації таких дій майже немає і основна аудиторія Last.fm країн СНД – це молоді люди та підлітки з прогесивними музичними смаками, то неякісна або застаріла, на їх думку, музика часто піддається злісному спаму тегами. Іноді можна добряче приколотися над теґами у всіляких попсових та блатнякових проектів.
Темнішим кольором виділяються ті, які підтримало більше слухачів.
Але подібним атакам піддаються і деякі іноземні гурти:
Проте переважна більшість серйозних гуртів та проектів з більш-менш якісною музику тегуються дуже коректно, і проблем з цим, як правило, не виникає. Просто у таких виконавців кількість хейтерів все-одно нижча за кількість фанатів, які відмітять улюбленців правильними тегами.
Окей і як це все скроблити?
- Реєструєтеся на last.fm
- Якщо слухаєте уже завантажену музику, то рушаєте на http://www.last.fm/download та качаєте необхідну аплікуху або плагін до Вашого програвача.
- Якщо слухаєте музику вконтакті, то встановіть плагін для Хрому.
- ???
- Profit.
Залишайте посилання на ваші профілі на Last.fm у коментарях, будемо френдитись 🙂
5 коментарів “Last.fm – коли хорошу музику не потрібно шукати”
http://www.lastfm.ru/user/Paysage_DHiver
О, нормальок: Your musical compatibility with Paysage_DHiver is MEDIUM
Music you have in common includes Маяк, вы соглашаетесь, Amatory, COH and Skeletal Family
😀
http://www.lastfm.ru/user/OlegTheCat
Щось давненько читва не було. Думав, чи не помер ресурс часом.
Ще не вмерла Ріденсини ні слава, ні воля 🙂
Our musical compatibility with OlegTheCat is VERY LOW
Music you have in common includes Ляпис Трубецкой, The Chameleons, The Doors, System of a Down and Graveworm.
На колір і смак товариш не всяк, як то кажуть 🙂