Категорії
Визначні місця

Тріумфальна арка в Парижі

Париж – найкрасивіше місто в усій Європі. Таке звання він отримав завдяки своїм історичним та культурним пам’яткам. Ейфелева вежа, Лувр (найбільший музей, збудований людиною), палац Людовіка XIV, Пантеон (про який мало хто знає). Але найвідомішою і найкрасивішою спорудою в Парижі, його візитною карткою вважається Тріумфальна Арка. Ця пам’ятка нагадує всьому світу перемоги одного з найвидатніших полководців світу – Наполеона Бонапарта.

Історія Тріумфальної Арки

https://clout.com.ua/

Ідея спорудження арки з’явилася в 1806 році після кількох гучних перемог Наполеона (битва під Ульмом, Аустерліцем, окупація Німеччині і розширення території Франції). Арка символізувала непереможність «золотої» армії імператора. Автором самого проекту вважається Жан-Франсуа Шальгрена. Саме він створив основу арки. Але, після його смерті, план споруди змінювався не один раз. Після Шальгрена зведенням арки займалося багато архітекторів і кожен хотів залишити на величній споруді свій “відбиток”.

Будівництво почалося 15 серпня 1807 року. Будівництво переривалося кілька разів, внаслідок військового положення і загострення політичної ситуації.

1814 рік став кінцем правління Наполеона, але будівництво арки не було закінчено. Після повернення династії Бурбонів, зведення арки, яка повинна була прославляти першого і останнього імператора Франції, було припинено. Будівництво відновилося тільки через вісім років. Тепер арка повинна була символізувати перемогу Французької Республіки над Іспанським королівством. Але в 1830 році було вирішено, що будова має символізувати велич і мужність французької армії періоду Наполеонівських воєн і Незалежної Республіки. 29 липня 1836 року будівництво нарешті завершилося і відбулося помпезне відкриття.

https://clout.com.ua/

Після смерті Наполеона, його прах привезли з місця його поховання (остров Святої Олени) і урочисто провезли під аркою. Такої ж честі були удостоєні всі відомі французи (Віктор Гюго, Фердинанд Фош, Жозеф Жоффрей, Філіп Леклерк та інші).

Архітектура Тріумфальної Арки

Висота Тріумфальної Арки складає 50 метрів, ширина – 45 метрів. Сама споруда має один центральний прохід, а з південної та північної сторони є по одному вузькому отвору. Тріумфальна арка прикрашена п’ятиметровою табличкою, барельєфи якої “розповідають” нам про великі перемоги французької армії під командуванням Наполеона. Також на арці можна побачити список тридцяти найбільших битв імператорської армії.

Нагорі споруди є оглядовий майданчик, яку щодня відвідують туристи. Також в арці є невеликий музей, в якому можна дізнатися історію будівництва арки.

https://clout.com.ua/

У 1920 році тут звели Могилу невідомому солдату. На Могилі є напис: «Тут спочиває солдат, який віддав своє життя за Батьківщину, 1914-1919». Саме цей меморіал нагадує французам про всі жахи війни. У 1986 арці виповнилося сто п’ятдесят років. Через стільки років її стан помітно погіршився: стіни вкрилися тріщинами, між сполуками кам’яних плит були видні великі прорізи. Щоб не допустити нещасних випадків, над проходами були повішені спеціальні сітки. Після тривалого аналізу експерти з’ясували, що причиною погіршення стану арки є атмосферні забруднення і руйнівні дії опадів. Для порятунку «символу Франції» були вжиті заходи: реставрація скульптур, впорскування бетону, заповнення простору між кам’яними і мармуровими плитами. Вся реставрація коштувала державному бюджету кілька десятків мільйонів франків. Повністю арку реставрували в кінці 1990 року.

Тріумфальна арка – історична пам’ятка, яку повинен побачити кожен. Вона – національне надбання не тільки Франції, але і всього світу. Саме вона вже більше століття розповідає нам про великі події, які творили історію сучасного світоустрою.

https://clout.com.ua/

Тому якщо Ви збираєтеся поїхати в Париж, то просто зобов’язані подивитися на Тріумфальну арку (найвеличнішу споруду Франції за всю її історію).

Тріумфальна арка в Парижі

Ця стаття була присвячена Тріумфальній Арці – одній з найвідоміших визначних пам’яток Парижа. Була наведена корисна інформація про архітектуру та історію цієї дивовижної споруди XIX століття.
Ключові слова: Тріумфальна Арка,пам’ятка,Париж,Франція