Категорії
Освіта за кордоном

Стажування і практика для студентів за кордоном

Стажування для студентів за кордоном

Стажування для студентів за кордоном – унікальна можливість застосувати отримані вміння та знання на практиці, проживаючи в іншій країні. При цьому підтягнути мову і лексику, спілкуючись безпосередньо з носіями мови.

Студенти відвідують зарубіжні країни для проходження практики, щоб:

  • підвищити свій рівень знання іноземної мови;
  • знайти друзів і розширити коло знайомств;
  • вивчити культуру країни в реаліях повсякденного життя;
  • підзаробити за час практики;
  • після закінчення освіти влаштуватися на роботу за кордоном;
  • отримати сертифікат про проходження стажування за кордоном, що дасть можливість отримати кращу роботу. Середня та вища освіта за кордоном

В яких країнах можна пройти стажування?

В основному студенти обирають країни Європи. Завдяки швидкому перельоту під час практики можна на вихідних побувати вдома і поділитися своїми враженнями.

Стажування студентів в Німеччині – відмінна можливість перейняти досвід провідних компаній світу. Практику проходять за такими напрямами: законодавство, туризм, мистецтво, програмування, бізнес, архітектура і культура, екологія.

Італія – країна моди і мистецтва. У ній можна поповнити свій багаж знань у сфері бізнесу, туризму, кінематографії, журналістики, фотографії та архітектури.

Престижним є проходження практики в Англії. Дипломи і сертифікати внз цієї країни визнані скрізь, вони є гарантами отриманих знань. Пріоритетним напрямком в цій країні є сфера бізнесу і фінансів.

Франція – мрія поета. Можна відчути на собі романтичний настрій цієї країни, а заодно підвищити свої навички в кулінарній справі, модельному мистецтві і навчитися тонкощам фотографії.

Стажування в Китаї для студентів зараз теж доволі популярне. Ця країна приваблює своїм швидким розвитком економіки. Тому тут представлений найширший вибір спеціальностей для стажувань.

Канада є оптимальним варіантом поєднання практики і роботи. Вона безцінна для спеціальностей у сфері туризму, готельного та курортного бізнесу.

Програми стажувань за кордоном

Практика за кордоном для студентів організовується як українськими, так і зарубіжними фірмами. Вони виступають посередниками між ВНЗ та студентами. З кожним студентом проводиться індивідуальна співбесіда на мові країни, в якій буде проходити практика.

Існує чотири види стажувань: Середня та вища освіта за кордоном

  • безкоштовне;
  • поєднане з навчанням;
  • платне;
  • волонтерське.

Перший вид передбачає безкоштовне проходження практики з можливістю підзаробити. Це найбажаніший варіант для студентів. Підпасти під такі умови можуть не всі спеціальності, а тільки ті, що вивчають готельний або ресторанний бізнес, а також туризм. Багато країн мають потребу в таких фахівцях.

Студенти, спеціальність яких не користується широким попитом, повинні будуть оплатити своє стажування. До таких професій належать: архітектура, будівництво, інженерія, дизайн, програмування. Зате платні стажування є в багатьох країнах і навіть за рідкісними спеціальностями.

Стажування студентів в Англії та Ірландії передбачає поєднання з навчанням. За програмами цих країн студенти проходять навчання на спеціальних курсах, а потім демонструють уміння на практиці (працюючи в готелі або ресторані).

Волонтерські програми пред’являють мінімальні вимоги до кандидатів. Вони спрямовані на поліпшення життя мешканців планети. Але тут є ймовірність потрапити в країни Третього Світу. Адже турбота волонтерів поширюється як на французьких безпритульних, так і на індійських дітей.

Де буде проходити практика (у вищому навчальному закладі, офісі або спеціальній школі) залежить від приймаючої сторони. Це можна заздалегідь дізнатися у представників фірми посередника.

Як потрапити на стажування за кордон?

Насамперед, кандидат повинен відповідати таким вимогам: Середня та вища освіта за кордоном

  • бути не молодше 18 і не старше 30 років;
  • знати іноземну мову не нижче середнього;
  • мати хорошу успішність;
  • бути цілеспрямованим і активним;
  • мати можливість оплатити стажування.

Також при виборі кандидатів, може враховуватися попередній досвід роботи за спеціальністю, якщо він є.

Звичайно, бувають винятки. Можуть прийняти на стажування студента зі слабким рівнем знання мови, але це позначиться на його розумінні навчального матеріалу за кордоном.

Визначившись з відповідним варіантом практики, кандидат готується до співбесіди, яка може проводитися як при особистій зустрічі, так і по телефону. А можливо, треба буде просто пройти тест на знання мови. Але в будь-якому випадку на комісії необхідно надати наступні документи:

  • резюме та мотиваційний лист на іноземній мові;
  • документ, що підтверджує знання мови країни, в яку він їде;
  • рекомендації від викладачів внз;
  • довідку про те, що кандидат є студентом;
  • копію паспорта.

Якщо представники комісії вирішать, що кандидат підходить для стажування саме в цій країні, його в короткі терміни сповіщають про це. Для здійснення поїздки слід зібрати пакет документів.

Необхідні документи для стажування за кордоном

Кожна програма стажування передбачає свій перелік документів, з урахуванням обраної країни. Зазвичай треба зробити офіційний переклад всіх необхідних документів на іноземну мову. Заповнити у вузі реєстраційну форму програми. Надати довідки: про відсутність судимості з міліції і медичну про стан здоров’я. Зробити закордонний паспорт і відкрити візу – витрати на це студент бере на себе. Іноді потрібно водійське посвідчення в залежності від спеціальності і передбачуваної роботи.

Вартість стажування за кордоном

Ціни за практику будуть залежати від вибору країни.

Так, платне стажування у Франції для студентів за півроку обійдеться в 2800 євро, без урахування проживання та харчування. Практика в Німеччині буде коштувати 3000 євро за 3 місяці. В Італії вартість приблизно та ж. На тримісячні курси в Англії треба приготувати 3500 євро. В Австралії ціна за 8 тижнів складе 3200 австралійських доларів.

Більшість студентів обирають варіант стажування, де можна поєднувати отримання знань і підробіток. У Франції зарплата стажиста буде складати близько 9 євро в годину, а якщо вдасться потрапити на практику в Інтерпол, в місяць обіцяють 550 євро. У Греції в туристичній сфері, навіть не знаючи грецької мови можна заробити за місяць до 500 євро, при цьому проживання та харчування за рахунок роботодавця. Китай пропонує місячну оплату студентам у розмірі 350 доларів. Порівняно з європейськими розцінками це невелика оплата, але враховуючи зарплату китайців і низькі ціни на харчування і послуги в цій країні, то вийде цілком пристойний дохід.

Стажування за кордоном допоможе знайти улюблене заняття за гідну оплату. Вкладаючи в свою освіту сили, знання і матеріальні засоби людина закладає фундамент свого майбутнього. Як говорить прислів’я: «Один день, проведений в іншій країні, вчить більше, ніж десять років життя вдома».