Категорії
Освіта за кордоном

Навчання в магістратурі за кордоном: як вступити, нюанси навчання

Магістратура за кордоном

У Україні діє дворівнева система освіти в університеті, де магістратура займає другу, останню сходинку. Ступінь магістра свідчить про те, що студент в повній мірі освоїв програму навчання в університеті і може приступати до безпосередньої робочої діяльності, а тому вибір ВНЗ для отримання магістерського ступеню часто є одним з найважливіших питань закінчення навчання. Нерідко цей вибір падає на вуз, що надає можливість навчання в магістратурі за кордоном.

Багато хто задається питанням: які переваги закінчення магістратури і чи є вони? Позитивних сторін отримання магістерського ступеню досить багато. Наведемо перелік деяких з них: Середня та вища освіта за кордоном

  • Підвищення кваліфікаційного рівня
  • Зміна напрямку своєї робочої діяльності
  • Друга вища освіта
  • Кар’єрне зростання (в тому числі і початок кар’єри за кордоном)

Як вступити до магістратури за кордоном?

Зараз практично всі закордонні ВНЗ викладають дисципліни англійською, а це означає наступне: той, хто хоче вступити в магістратуру Німеччині, наприклад, повинен в достатній мірі володіти англійською мовою.

Для того, щоб мати можливість навчатися в магістратурі за кордоном, потрібно:

  1. Добре володіти іноземною мовою.
  2. Наявність бакалаврського ступеня.
  3. Мати гарний середній бал диплома.
  4. Складання тестів. Цей пункт необов’язковий і залежить виключно від ВНЗ і країни вступу.
  5. Здача вступних іспитів. Ситуація тут та ж, що і з тестами: це не обов’язково, часто вузам досить наданих документів. У рідкісних випадках проводиться співбесіда, яка проводиться у розмові по телефону або по Skype.

На підготовку до вступу йде близько року, а тому почати збирати необхідний пакет документів і вибирати вуз і країну навчання варто якомога раніше.

Пакет документів для отримання освіти в будь-якій магістратурі за кордоном включає: Середня та вища освіта за кордоном

  • Листи з рекомендацією і характеристикою абітурієнта від 2-3 викладачів або роботодавців. В листах повинні бути надані оцінки здібностей і особових якостей абітурієнта.
  • Мотиваційний лист – тут вже сам абітурієнт пише про свої бажання і цілі, попутно відповідаючи на питання: чому я вибрав саме цей вуз.
  • Сертифікат про рівень володіння мовою навчання
  • Диплом і додатки до нього (у тому числі оцінки), перекладені потрібною мовою

У різних країнах строки прийому в магістратуру і сам процес навчання в ній може істотно відрізнятися.

Магістратура в Німеччині

Навчання в магістратурі в Німеччині ведеться переважно англійською мовою.

Програма бакалаврату повинна збігатися з німецької програмою.

Після вибору спеціальності та освітньої програми (який можна зробити на сайті hochschulkompass.de вже можна готувати документи до подачі. До речі, абітурієнти, які не є громадянами країн ЄС, Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейну, можуть подати пакет документів через мережу Інтернет на сайті uni.assist.de.

Дати подання документів:

червень – 15 липня – якщо навчання починається в жовтні;
грудень – 15 січня – якщо навчання починається в квітні.

Навчання в багатьох університетах Німеччини є безкоштовним. Оплачується лише медичне страхування (близько шістдесяти євро в місяць) та семестрові збори (до двохсот євро в семестр). Середня та вища освіта за кордоном

Говорячи про гранти потрібно пам’ятати, що присуджуються вони не вузами, а державними чи комерційними фондами. Головним джерелом отримання грошової стипендії для громадян країн колишнього СРСР є DAAD. Середній розмір стипендії становить 700 євро.

Магістратура в Чехії

Програми магістратури в Чехії відрізняються свободою вибору: вони можуть бути full-time (повний день) і part-time (неповний день). Великою популярністю користуються програми політичного спрямування, а також бізнесу і фінансів.

Навчання в магістратурі в Чехії може вестися англійською або чеською мовою. Безкоштовно отримати магістерський ступінь в цій країні теж можна, правда спеціальних програм для отримання грантів немає, тому про все потрібно дізнаватися в вузі.

Популярні чеські вузи:

  • Карлів Університет
  • Празький економічний університет

Про дати подачі документів потрібно дізнаватися в кожному закладі окремо.

Фінляндія. Вступ в магістратуру

Для того, щоб отримати можливість безкоштовного навчання в магістратурі у Фінляндії, необхідно володіти достатньою кількістю фінансових ресурсів (це, до речі, потрібно підтверджувати документально).

Більшість вузів тут дають можливість навчання англійською мовою.

Норвегія

Освіта в Норвегії не платна, але вуз може стягувати плату при вступі (30 доларів) та семестровий внесок (37 доларів). Середня та вища освіта за кордоном

Вступних випробувань для вступу в магістратуру в Норвегії не буває: зазвичай прийом проводиться на основі наданих документів.

До моменту початку навчання студент повинен в достатній мірі володіти норвезькою мовою.

Магістратура в Швеції

Багато шведських вузів надають можливість отримання гранту. Отримати фінансування можна також за допомогою державних програм (наприклад, Swedish Institute Study Scholarships, IFUW та інші).

Навчання ведеться переважно англійською мовою.

Швейцарія

Відмінною рисою магістратури в Швейцарії є свобода студента у виборі професії, за якою він отримає магістерський ступінь, тобто: студент може отримати кваліфікацію в зовсім іншій сфері знань. Для цього, щоправда, потрібно пройти спеціальні курси, компенсуючі академічну різницю. Якщо ж абітурієнт вирішив вступати в Швейцарії з метою підвищити свій, вже наявний, професійний рівень, проходження курсів йому не потрібне.

Перелік необхідної документації:

  1. Заява;
  2. Біографія, написана вручну та доповнена власним підписом;
  3. Характеристика з місця навчання;
  4. Диплом і додатки до нього;
  5. Результати тесту на знання мови

Подавати документи рекомендується якомога раніше (навчальний рік починається в жовтні).

Велика Британія

Вимоги до вступників в магістратурі вузів Англії можуть змінюватися в залежності від університету, і найчастіше це залежить від рейтингу та популярності обраного вузу. Загальні вимоги для всіх британських вузів: Середня та вища освіта за кордоном

  • Високі результати тесту на знання англійської мови (TOEFL — вище 450 балів);
  • Ступінь бакалавра, отримана в рейтинговому вузі.

Вартість навчання:

  • Гуманітарні науки — £6000-9000;
  • Медична справа — £10000 – 21000;
  • Природничі науки — £9000 – 12500.

В магістратурі Англії можна навчатися і на безкоштовній основі. Наприклад, за допомогою програми Chevening, яка не тільки пропонує грант, але і фінансує переїзд, візу і житло.

Франція

Як і по всій Європі, у Франції головною вимогою до абітурієнту магістратури є наявність диплома про вищу освіту. В залежності від вузу, може знадобитися здача додаткових вступних іспитів (і мовних) або коротку співбесіду (інтерв’ю).

Прийом в інститути закінчується в січні, але до цього часу зовсім не обов’язково вже мати диплом про закінчення бакалаврату.

Середня вартість навчання в магістратурі у Франції більш ніж невисока: ціна варіюється від 300 до 400 євро.

Однією з найпопулярніших у Франції стипендій є стипендії Ейфеля, яка становить 1000 євро (така сума може покрити не тільки витрати на навчання, але і на переїзд в країну проживання). Подача заяви на отримання цього гранту ведеться в січні.

Італія

Вимоги до кандидатів: Середня та вища освіта за кордоном

  1. Високий рівень знання італійської мови;
  2. Наявність диплома про вищу освіту;
  3. Деякі програми, такі як мистецтво і педагогіка) вимагають здачі додаткового вступного іспиту.

Вартість навчання в магістратурі в Італії варіюється в межах десяти тисяч євро.

Гранти можуть надаватися як Міністерством закордонних справ Італії, так і приймаючим закладом.

Пакет необхідної документації стандартний (диплом і додатки до нього, мотиваційний лист, результат мовних іспитів).

Іспанія

Обов’язкові для навчання в магістратурі Іспанії документи:

  1. Диплом про закінчення бакалаврату;
  2. Результати іспиту з англійської або іспанської мови

Всі документи повинні бути перекладені на іспанську мову.

Гранти щороку пропонуються компанією MAEC-AECIS, подробиці отримання яких слід дізнаватися на офіційному сайті MAEC-AECIS.

Магістратура в Китаї

Набір документів, потрібних для навчання в магістратурі в Китаї, стандартний. Прийом заяв триває з березня по червень або з жовтня по грудень (це залежить від дати початку навчання). Середня та вища освіта за кордоном

З січня по березень проводиться прийом заяв на отримання фінансування, джерелом якого є уряд КНР.

Японія

Для початку навчання в магістратурі в Японії необхідно здати мовний іспит (Nihongo Ryuugaku Shiken), що підтверджує знання японської мови на належному рівні. Документи необхідно надати на японській мові.

Канада

Магістратура в Канаді вимагає високого рівня володіння англійською мовою, а тому результати складеного мовного іспиту повинні бути достатньо високі.

Гранти на навчання в магістратурі в Канаді надаються як державою, так і приймаючим університетом.

Середня ціна отримання магістерського ступеню Канаді — від $7000 до $15000 в рік.